Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha a nő...

Mit gondoltok arról, ha a nő házasságkor nem veszi fel a férje nevét semmilyen formában?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 19:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
23%
A nők praktikus okból nem veszik fel a férjük nevét, hogy váláskor ne kelljen az okmányokat is lecserélni, elég legyen lecserélni csak a férjet...
2023. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
7%
jaja :D a vagyona jó, de a fickó már nem kell.
2023. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
16%
Pont most megy egy film a tv-ben, ahol arra oktatják a nőket, hogy hogyan kell megszerezniük a férfiak vagyonát.
2023. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
85%
21-22, megjöttetek, incelek? :D
2023. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
88%

A magyar törvények mondjuk pont nem adnak sok lehetőséget bárki vagyonának az ellopására, mert csak a házasság során szerzett vagyon a közös, és még ott is vannak kivételek.


Szerintem mindenkinek saját joga eldönteni, hogy milyen névvel akarja élni az életét. Ez elsősorban mindig annak a döntése, aki a nevet viseli majd, nem a partneré. Engem egyedül csak az akaszt ki, amikor valakiből XYné lesz. Mindig eszembe jutnak erről azok a nők, akiket éveken át ismertem (pl tanáraim), de mégse tudtam, hogy mi a keresztnevük, csak a férjükét. Abszurd az egész helyzet.

2023. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
8%
Jónapot Béláné. 😀
2023. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
87%
Nem vettem fel a férjem nevét, mert nem akartam a macerát. Amúgy az ő neve jobban tetszik, ha majd lesz időm szórakozni a papírmunkával, akkor az én vezetéknevem helyett lehet, hogy felveszem az övét, de nem lesz né meg maradnak a keresztneveim is ahogy vannak. Ismerek olyat amúgy akinek maradt a leánykori neve és a férje vette fel az övét, mert Nagy vagy Kovács vagy ilyesmi volt, a feleségé meg valami ritkább. Gyűrűt sem hordunk amúgy a férjemmel, előtte sem hordtunk ékszert. Nem is vettünk, az esküvőn sem volt gyűrű húzás, mert mindketten utáltuk volna. Már az esküvő előtt is több, mint tíz éve együtt voltunk és egyik gyerkőc esküvő előtt született, a másik meg épphogy utána. Szeretjük egymást, ezek a szokások szerintem nem változtatnának ezen semmit sem. Van aki gyűrűvel az ujján totál feleségnevesítve csalja meg a férjét, én a lánynevemmel és gyűrű nélkül sem fogom.
2023. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
7%
Önvédelmi mechanizmus ezeknél talán? Ha valaki közeledni próbál nála, máris mondhatja, hogy ő már elkelt.
2023. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
1%
Mert nem tervez hosszú távra, csak kell valaki aki kitartja addig amíg bejön a képbe egy gazdagabb és jobban kinéző pasi.
2023. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
84%
Tok lenyegtelen.. ahogy szeretne
2023. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!