Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha a nő...

Mit gondoltok arról, ha a nő házasságkor nem veszi fel a férje nevét semmilyen formában?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 19:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
0%

Senkit nem akarok kioktatni. A szavaidban megbújó gúnyra reagáltam. Ami ezek szerint nem az volt.

A lényeg, hogy miért tekintjük alapnak? Mert ősidők óta, társadalmilag elfogadott tény, hogy a nők támogatásra szorulnak.

És én itt most szeretném már befejezni. Mindent leírtam, érthetően, alátámasztva, meg is született az egyetértés. Áldás mindenkire! Ja és tudom, hogy kik pontoznak le...

2023. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
76%

De nem szorul senki támogatásra. Ez nem támogatás. Ez a norma.

Ha vakbélműtét után neked nem kell másnap bemenni dolgozni, hanem otthon pihensz, az nem támogatás, hanem a norma.


Ne játsszuk azt, hogy a nők támogatásra szorulnak, meg a férfiak a nagy megmentők, mikor hetente mészárolja le a családját egy nagy támogató.

2023. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
76%
Mindkét nemnek szüksége van a másikra, együtt tud meglenni mindkettő, na mindegy.
2023. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nem támogatás. Ez a norma."

Te itt kevered a fogalmakat.

A "norma" azt jelenti, hogy "szokásos, elfogadott dolog".

Az. Tényleg az.

És támogatás. Az pedig azt jelenti, hogy "segítség nyújtása".

2023. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Mondjuk, hogy egyáltalán bármilyen pénzt kapsz?"


Terhesség alatt senki nem kap "bármilyen" pénzt. Ha a kismama keresőképtelen, akkor táppénzt kap. Ahogy az apuka is kap, ha valami okból kifolyólag keresőképtelen lesz. Ha a GYES-re, GYED-re gondolsz, azt szintén kaphat apuka is, ha úgy döntenek, hogy anyuka megy vissza dolgozni és apuka marad otthon a gyerekkel.

A kisgyerekes anya "támogatása" elsősorban az apa feladata lenne, hiszen kettejük közös gyerekét látja el otthon. Hogy ebbe kis részben az állam is besegít, az nagyon dícséretes, de ezzel mindkettőjüket támogatja.

Azt meg, hogy hogyan jön a névviseléshez az, hogy a nők támogatásra szorulnak, végképp nem értem.

2023. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy meg elsősorban a gyerek szorul támogatásra.

A nő csak addig, amíg szül - illetve a terhesség, szoptatás stb. problémáiban.

2023. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
81%
szerintem teljesen normális az, ha egy nő nem veszi fel a férje vezetéknevét. én sem tervezem. nem attól tart össze egy házaspár mert egy a vezetéknevük. ha pedig esetleg a férjjelölt ezzel nem ért egyet akkor felveheti az én vezetéknevem, de én tuti nem bajlódok a névváltoztatással járó ügyintézéssel.
2023. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
69%

Nekem tökmindegy. Hidegen hagy. Meg amúgy, ha szeretik egymást, gondolhatja, hogy fölösleges ezt másoknak is bizonygatni; hogy szeretik egymást; és papíron, még név szerint is együtt akarjanak lenni.

Kifelé nem akar tetszelegni a házasságával, és ezt nem gondolom rossznak.

De ugyanakkor az is tök oké , ha valaki felveszi a férje nevét.

Szóval,hogy nem szükséges neki, hogy egy hivatal is elismerje,hogy együttvannak; meg nem másoknak akar megfelelni; meg otthon ő a férjének úgyis nem pl Kovácsné lesz, hanem Marika. Tehát, akinek ez számít. Gyerekeknek meg anyu. Tehát otthon ezt a "Kovácsnét" pl nem használja. És csak azért, hogy kívülre lássák; nem kell neki.

ja meg még olyat is hallottam pl, hogy ha vki felveszi a férje nevét; akkor ott azzal azonosul annak a családnak a karmájával. Tehát pl ez is lehet még akár egy mégegy ok amellett, hogy szükségtelennek érzi az ilyesmi dokumentációt; mert minek, hát ők úgy is tudják, hogy szeretik egymást, nem szükséges, hogy papírral biztosítsák. De érthető pl az is, ha valakinek ez fontos, hogy fölvegye a párja nevét, szóval nincs azzal se baj. Pl lehet, hogy társadalmi nyomás, meg pl státuszszimbólum, hogy ő már elkelt, pl munkahelyén lehet, hogy nagyobb tiszteletnek örvend; vagy lelkileg jobban érzi magát, hogy ezzel is kifejezik, hogy összetartozik a párjához. (direkt így írtam,mert szerintem jobban átjön.)

2023. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:
69%

*remélem,mindent jól írtam. ♥

(Társadalmi nyomástól pl arra gondoltam, hogyha pl a családja elvárja tőle, hogy fölvegye a férje nevét; vagy pl a szomszédok különben nem hinnék el, attól tart, és pl bánthatnák is miatta akár; vagy akármi, nemtom.)

2023. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!