Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha a nő...

Mit gondoltok arról, ha a nő házasságkor nem veszi fel a férje nevét semmilyen formában?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 19:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
63%
Mennyi idióta pasi válaszolgat ide, te jó ég...
2023. febr. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
15%
Nekem ilyenkor az az első gondolatom, hogy nem szereti igazán a férjét. Tudom, hogy nem feltétlenül van így, attól még többnyire ezt tapasztalom.
2023. febr. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
82%
Anyám anno nem vette fel apám nevét. Több mint negyven éve házasok és szeretik egymást.
2023. febr. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
86%

Jogában áll!

Több, mint 20 évet életem úgy a feleségemmel, hogy nem volt a feleségem, de fel sem merült, hogy a családi állapoton kívül bármit is átmaszatoltassunk az iratainkon.

Neki így jó, nekem is, aztán ennyi!

2023. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
84%
Akkor ezek szerint a férfi, aki nem veszi fel a felesége nevét, az titkolja a családi állapotát, fél elköteleződni, nem szereti a feleségét, és csak a jobbra vár.
2023. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem teljesen normális, én is így fogok tenni. Van már nevem, a személyazonosságom nem változik egy esküvőtől.
2023. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
3%

Amikor még erkölcsösek voltak a nők, akkor a nevükkel és a gyűrűjükkel jelezték a külvilág felé, hogy már elkeltek azaz férjnél vannak és senki ne is próbálkozzon náluk.

Manapság meg pl. nálunk az irodákban szinte nincs is olyan kolléganő, akinek ne lett volna külső kapcsolata és egymásra licitálva mesélik el a kalandjaikat a legnagyobb részletességgel.

A Szerencsétlen férjeiket meg csak házibalekbek nevezik...


Már szállóige lett, hogy amikor egy pasi megkérdezi tőlük, hogy szabadok-e?

Akkor az a hozzáállásuk, hogy "a válasz az mindig attól függ, hogy ki az aki kérdezi"

(Magyarul: jól néz-e ki, milyen kocsija van és tehetős-e)

2023. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, más hogy van vele, de ha tőlem megkérdezi valaki a nevem nem hivatalos helyzetben, csak a keresztnevemet mondom. Amiből nem derül ki semmi.
2023. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"Amikor még erkölcsösek voltak a nők, akkor a nevükkel és a gyűrűjükkel jelezték a külvilág felé, hogy már elkeltek azaz férjnél vannak és senki ne is próbálkozzon náluk."


Nem. Amikor ez kialakult, akkor a "tulajdonviszonyt" volt hivatott jelképezni. Az erkölcsnek az ég világon semmi köze hozzá.

2023. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
0%

A férj vezetéknevének felvétele, illetve a gyűrű hordása is szép szimbólumok a világ felé, hogy valakivel már összekötöttem az életemet.

Aki ezt nem vállalja, ott tényleg elgondolkozik az ember, hogy vajon miért házasodik meg, ha ezt nem meri, vagy nem akarja felvállalni?

2023. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!