Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bajos külföldön szóbaállni...

Bajos külföldön szóbaállni magyarokkal?

Figyelt kérdés

Legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy igen.


Átutazók között rengeteg bolondba futottam bele, őrült, nyughatatlan, megátalkodott, furcsán viselkedő emberek akik otthon nem állták meg a helyüket és csaponganak ide-oda a világban céltalanul. Nem érdemes velük leállni.


Az állandó, kint dolgozó magyarok meg megbízhatatlanok és egyáltalán nem segítőkészek. Sőt inkább ellened tesznek azzal a tudattal, hogy már úgyis sok a magyar itt kint, nem kell, hogy több jöjjön. Mintha az övék lenne ott minden.


A másik típus, amit tapasztaltam, az aki eljátssza, hogy a barátod, de valójában csak magába szívja a mintáidat, milyen munkából tudsz megélni, hol találsz szállást, kivel érdemes szóba állni, kivel nem, meg persze megpróbál puszta jófejségből óriási átverésekbe, lehúzásokba belevinni. Aztán azt veszed észre, hogy ahol laksz, meg dolgozol, öt másik magyar kopogtat munkát meg szállást keresni és akkor rájössz, hogy jobb lett volna csendben maradni.


Természetesen ha férfi vagy akkor tapasztalod ezt többnyire.


Ha nő vagy, akkor egyszerűen csak mindenki, úton útszélen meg akar dugni, vagy a közelében szeretne téged tartani, szinte mindig valami szexuális ellenszolgáltatás reményében barátkoznak.


Más is így látja?


2023. febr. 23. 11:24
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Mondd már meg 19, hogy kire mit erőltetek rá? Vagy kuksoljak egyedül és ne beszéljek senkivel? Azért az alap, hogy ha itt lakik 5 km körzetemben egy magyar és hasonlóak az érdeklődési köreink akkor néha néha elmegyünk ide-oda együtt.

Másik, hogy ennyitől kiborulok, te nem borulnál ki azon, hogy összebarátkozol egy emberrel, a bizalmadba fogadod, egy csomó mindent elmondasz neki, hogy hogy élsz, mivel foglalkozol, hol élsz, mennyit fizetsz, mittudomén, személyes dolgokat, véleményedet az élet dolgairól, minden. Az illető meg nem mer veled sötétedés után elsétálni egy utcába mert fél, hogy valami történni fog?


Én tiszta vagyok. Ez az illető meg bolond volt. Az ilyenek meg megtalálnak. Normális embernek nincsenek ilyen paranoid gondolatai, hogy majd bántani fogja valaki ott abban az utcában ahol lakik és kettő perc alatt megtalálható és felelősségre vonható például. Közben meg a bevándorlóra ugyanez a lány azt mondja milyen cuki meg mennyire sajnálja, aki egy sokkal nagyobb kockázati tényező. Az ilyen ember bolond.


Na de mindegy. Nem érdekel, nem fogom ilyen idióta dolgokon idegesíteni magam.

2023. febr. 23. 12:57
 22/31 A kérdező kommentje:

A másik a futós történet ahol szintén nem én erőltettem annyira azt a barátságot. A srác eljött velem max kétszer futni, utána meg jött ezzel, hogy ő versenyeket szervez meg futás edzést tart és fizessek 30 meg 60 eurót ha menni akarok vele mert ő már nem csinálja ingyen. Ezek is milyen barátok? Egyáltalán minek szállt rám? írt minden nap, kérdezte mi a helyzet, segített mindenben, de kétszer láttam az embert utána meg rögtön le akart húzni. egy ennyire hihetetlen és banális dologgal, hogy elmész futni ami a legegyszerűbb és legolcsóbb legrugalmasabb sport.

Aztán meg elkezdett pocskondiázni a többi magyar futó között!

Mire véljem ezeket? És még ezer példát mondhatnék. Ezret.

És akkor kemény átverésekbe bele sem futottam. Ezek szoftos dolgok.

2023. febr. 23. 13:00
 23/31 A kérdező kommentje:

Ja a futós meg minden futó nőt, futó lányt ismer és persze velük "ingyen" jár el futni. Amikor egyszer mentem el az egyik futó lánnyal akit ő is ismer, a lány utána azonnal letiltott. Mint kiderült a futó csávó mondta neki valószínűleg, hogy tiltson le és terjesztett rossz hírt a többi futó között is akikkel ő "ingyen" jár el futni.

Fel nem tudom fogni, hogy egy ilyen kifinomult, beteg kib.szásnak mi a célja, mi az értelme? Hogy az összes helyi magyar nő körülötte legyen? Vagy csak pusztán, hogy eszembe ne jusson a helyi futókörökben megerősödni? Miért? És ha mondanám, hogy oké, akkor a futók kukák, leírtam jön a többi.


És azóta helyiekkel járok futni és ők nagyon rendesek, nem kérnek pénzt és igazi barátok.

2023. febr. 23. 13:02
 24/31 A kérdező kommentje:
Ilyenek a magyarok külföldön! Természetesen az első alkalommal mindenki a legjobb arcát mutatta, szóval azok, akik mondjuk kimentek turistaként valahova és ott összefutottak magyarokkal és azok a magyarok nagyon jófejek voltak, az egy másik dolog. De amikor ott vagy hónapokig, évekig, akkor nagyon hamar ellenségessé válhatnak az ilyen szereplők.
2023. febr. 23. 13:04
 25/31 anonim ***** válasza:
78%

Négy éve élek külföldön és elég vegyesek a tapasztalataim az ittlévő (akár hosszabb, akár rövidebb távon) magyarokkal, bár azt is hozzátenném, hogy ritkán fúj össze a szél más magyarokkal.

Találkoztam nagyon kedves és értelmes magyarokkal, akikkel lehetett kis túlzással nosztalgiázni vagy olyan dolgokról beszélni, amit lehet hogy a külföldi párom/barátaim/kollégáim nem éreznek át igazán, és mindent összevetve jó tapasztalatokat szereztem általuk (némelyikkel most is tartom még a kapcsolatot).

Találkoztam hihetetlen bunkó és követelőző magyarokkal is, akik gyakorlatilag elvárták, hogy tanítsam meg nekik az ország nyelvét, vezessem körbe őket a városban, szerezzek nekik állást és szállást, segítsek nekik ügyet intézni. Komolyan, azt hitték, hogy csak mert mindketten magyarok vagyunk, követelőzhetnek azzal az indokkal, hogy "segítsek már nekik, mert magyar vagyok, ő is magyar". Cserébe persze semmit nem ajánlottak, nekem meg se kedvem, sem időm nincs idegenek életet ápolgatni. Hihetetlen. (Aztán persze megkaptam én már a "hazaáruló" jelzőt is.)

26/N

2023. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az alap, hogy ha itt lakik 5 km körzetemben egy magyar és hasonlóak az érdeklődési köreink akkor néha néha elmegyünk ide-oda együtt."

Nem, kvára nem alap. Miért kéne alapnak lennie? Mi ez a mentalitás?

2023. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az alap, hogy ha itt lakik 5 km körzetemben egy magyar és hasonlóak az érdeklődési köreink akkor néha néha elmegyünk ide-oda együtt."


Már ne is haragudj, de ki vagy te, hogy mindenkinek téged kellene szórakoztatnia? A leírásod alapján egyáltalán nem a többi emberrel van a probléma, hanem veled. Jóhogy már nem köteleznéd az arra járó magyar pasikat, hogy vegyenek el téged feleségül, hiszen ez alap, ha már egyszer magyarok, és elsétáltak a házad előtt...

2023. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Te jó isten milyen válaszok.
2023. febr. 23. 14:40
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt én se értem, hogy miért kéne bárminek alapnak lennie. Személy szerint én ugyanúgy kezelek egy magyart, egy franciát, egy argentínait vagy éppen koreait.

26/N (#25)

2023. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Érezhető a hisztiből hogy nő a kérdező :D


Figyelj, alkalmazkodj és fogadd el az embereket olyannak amilyenek. Neked más igényed van.

2023. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!