Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Influenszerként hogyan tudok...

Influenszerként hogyan tudok megküzdeni a lejáratókkal, kötekedőkkel, rosszindulatú alakokkal? (nagyon hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Én is készülök most egyfajta influenszer / mentorprogram képviselésére, pár hét és szeretném elindítani ezt a folyamatot.


A probléma az, hogy most még a nyilvánosság elkezdése előtt is tapasztaltam, hogy rengeteg "rivális" "irigy" "vetélytárs" van ellenem, a hátam mögött összebeszélnek, lejáratnak, próbálnak eltaposni, csak azért, hogy az ő nevük egy picikét erősebb legyen, ők tűnjenek a megbízhatóbbnak.


Azt szeretném kérdezni, hogy mi a legjobb protokoll az ilyen bully-k, lejáratók, haterek kezelésére? Sokszor nem is random trollok vagy buta alakok, hanem a közvetlen "konkurensek" támadnak a legaljasabb módon.


Sokszor én úgy vettem észre, hogy a tiltás nem segít mert a hátam mögött ugyanúgy mennek a dolgok. Így meg, ha az illető látja, hogy még le is tiltottam szóval látszat barátság sincs fent, teljesen elszabadulhat a pokol.


Mit kell csinálni ilyenkor?

Esetleg az segít, ha megpróbálsz diplomatikusan "jójfej" és segítő lenni a kötekedővel, hogy letompítsd és csökkentsd a támadási felületeket vagy ez felejtős?


Ja és az ebben a legnehezebb, hogy a bully először mindig elhúzza a mézesmadzagot, szóval nem lehet tudni, hogy később ellened fordul. Jófejnek mutatkozik és szépen belesétálok mindig a csapdába, utána meg megy a mocskolódás a hátam mögött. Hogy hát ő beszélt velem, egy beteg ember vagyok, le kell tiltani stb.


volt olyan, hogy egy facebook csoportban pl bemutatkoztam. azonnal belémkötött az admin letiltott meg kiírt egy kis körüzenetet, hogy ezt az embert kerüljétek mert ilyen meg olyan. ez is egy elég durva támadás volt egy közösségben és máig érzem a nyomát. Sajnos az a baj hogy az az egy seggfej egy több ezer fős csoportban tudta lerontani a nevem, utána meg elkezdtek más kötekedők arra hivatkozni, hogy hát engem onnan kitiltottak.

Ez olyannyira hatásos, hogy gondolom most neked is elakad egy picit a lélegzeted és arra gondolsz "vajon miért tiltották ki?"

Egyszerű a válasz. semmiért. túl jó voltam. rivális.

és sok ilyen rejtett akna van.


Szóval mit kell ilyenkor csinálni, hogyan építsem ezt úgy fel, hogy az irigyek és a riválisok ne tudják lerombolni? Ne készítsenek ki? Nehogy a végén még megbánjam egyáltalán hogy belekezdtem.


Hogy milyen jellegű influenszerkedés?

Jógaoktatás, sport, edzés mentorálás, étkezés és életmód tanácsadás, városnézés, bemutatás, külföldi kirándulások, kalandok.


2023. febr. 24. 16:00
 1/8 A kérdező kommentje:

előre is köszi a válaszokat! 😊😁👍✔

Ja és igen, ha ez segít, fiú vagyok.

2023. febr. 24. 16:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha közszereplő akarsz lenni szokj hozzá a kritikákhoz. sose lesz olyan hogy mindenkinek tetszik majd amit csinálsz
2023. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hu egyes zárt face csoportokban mi mehet. Asszem nem akarom tudni :)
2023. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3, mire gondoltál? zárt fb csoportok, ahol kibeszélik egymást meg screenshotokat osztanak meg beszélgetésekről, ilyesmire?
2023. febr. 24. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nagyon sok face csoport zárt lett. Ezotéria mindenki hülye csak mi vagyunk a helikopterek csoportokat láttam, de gondolom lehetnek kibeszélős csoportok is. Vagy ilyen csoport és ellencsoportja dolgokat is láttam pl helyi csoportok lakóhely szerint.
2023. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja értem, mert én meg konkrétan arra gondoltam, és lehetséges is, hogy a rivális / vetélytárs / konkurens influenszer a szűk imserettségi körével csinál egy zárt és privát fb csoportot és ott mesél rémtörténeteket az ellenfeléről, (jelen esetben rólam) amit elhisznek az emberek és nem hogy csökken de minuszba megy a népszerűségem.
2023. febr. 24. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek könnyű megszokni ezeket a rosszakarókat, negatív kritikákat, viszont influenszerként muszáj lesz. A net, a közösségi média a fő platformod, ahol az emberek gyakran nyersebbek, szókimondóbbak, mint az offline világban, és hajlandóbbak véleménynyilvánításra is. Szóval ezekre fel kell készülni, mert olyan nincs, sajnos, hogy mindenkinek pozitív véleménye legyen valakiről, és ezt most mindenféle emberre értem, a szakmájától, munkájától függetlenül.

Viszont csak óvatosan szabad visszaszólni, bár ezt sem mindig kell. Ki kell tudni állni magadért, és fel kell tudni ismerni a szitut, amikor mégis inkább csak "csenddel válaszolsz". Vannak olyan rosszakarók, akiket különösen fel tud villanyozni, amikor meghallják őket, sőt, még reakciót is kapnak. Onnantól nehéz őket leállítani.

2023. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki fél az eleséstől az ne menjen a jégre.
2023. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!