Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is küzdött szorongással?

Más is küzdött szorongással?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy iszonyatosan szorongok. 24 éves nő vagyok, rengeteg munkahely van már a hátam mögött. Világéletemben szorongtam ahogy elhagyom a házat. Boltban, az utcán, tömegközlekedésen, az iskolában, munkahelyen, de még ritkán látott rokonoknál is. Próbálom kordában tartani de nem megy. Mostanában mintha be is pánikolnék. Fogalmam sincs miért van ez. Most tök jó munkahelyem van, kedvesek, normálisak. Eddig azt hittem a munkahelyekkel van gond, ezért folyton váltottam. Voltatok már hasonló cipőben?
2023. febr. 26. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan, a szorongás volt a koporsószög ami miatt kisiklott az egész életem

32F

2023. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan szorongok

20/F

2023. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló nálam is, most épp depresszió, de valahogy kivergődök belőle.


Gyerekkor, ezt a szülők rontották el, mert valószínűleg ritkán vittek kicsiként ismeretlen közösségbe, ismeretlen emberekhez nem szoktattak hozzá.

De picit talán szerencsésebb vagyok, mert egy bizonyos idő elteltével már megbízom az emberekben. De kell hozzá minimum 1, 1.5 év, hogy önmagam lehessek egy társaságban.

Megfelelni valamennyire azért mindenkinek meg kell, de bizalmi kapcsolatokat kialakítani nehéz. Próbáld meg, hogy beszélsz erről egyből, amikor új munkahelyre mész már az első napokban, hogy szorongasz, nehezen megy az ismerkedés, barátkozás. Ha befogadó a közösség akkor támogatni fog, és nem kihasználni a szorongásodat

2023. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

20-21 évesen kegyetlen erős szorongásom volt (egész életen át jelen volt, csak akkor volt szuper erős), konkrétan mindenhol és kilométerekről lerítt rólam (...). Egy ponton viszont már nagyon, nagyon gátolt minden téren, illetve az élet is úgy hozta, hogy ezt rendbe kellett magamban tennem. Nem azt mondom, hogy teljesen elmúlt, de mérföldekkel jobb már a helyzet.


Az segített, hogy napi szinten kellett olyan szitukban lennem, ami szorongással töltött el (pl. kötelező tesi, konditeremben), viszont ahelyett, hogy rosszként tekintettem rá, inkább a jót kezdtem benne látni. Hetente +1 új indokot mondtam magamban, amiért jó hely az valójában, és amiért hasznos nekem az az egész. És az is sokat segített, hogyha új helyre kellett mennem, akkor az első alkalommal olyasvalakivel mentem, akivel jó viszonyban vagyunk és végig tudjuk beszélni az egészet.

Emellett rendszeresen vezetek hangulatnaplót (egy app segítségével), és kipróbáltam különféle teákat is, az utóbbi kettő is sokat segített.

Tudom, hogy keményen hangzik, de az a leghatásosabb és legbiztosabb módja, hogy ennek pont kerüljön a végére, ha lassan és fokozatosan szoktatod magad azokhoz a szitukhoz, amik kiváltják a szorongást. Az első x alkalom pocsék lesz, tapasztalat, de az idő múlásával, türelemmel és kitartással tényleg jobb lesz az egész.

Tudom, milyen ezen keresztülmenni, szóval tényleg sok kitartást kívánok mindannyiótoknak!

2023. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Voltam és vagyok is, csak a múlt idejű olyan amit megélsz, a vagyok már kellemesebb. Sok munka van benne, sok van még hátra, jó lesz.
2023. febr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen régóta ,jó pár éve ,26F
2023. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!