Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt köztetek aki hasi...

Van itt köztetek aki hasi pánikkal küzd vagy esetleg küzdött?

Figyelt kérdés

Évek óta keseríti meg az eletem, nem tudok eljárni itthonrol sehova se konkrétan.Munahelyem sincs emiatt sajnos. Általában a buszon vagy olyan helyen jelentkezik ahol nem érzem magam biztonságban vagy ahol nem látok menekülési lehetőséget. Folyamatosan hasfogokat szedek,nelkülük el sem hagyom a lakhelyemet.Az evek soran egyre tobbett kell bevennem belole mert nem hat mar. Még így se mindig.Most tartok 7nel.Ezen felül szedek frontint napi 1* meg citapramot napi 1,5.

Valaki aki hasonló helyzetben van vagy volt tudna esetleg tanácsot adni hogyan lehet ebből kilábalni?



2023. jan. 4. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Pszichológus segítségével.
2023. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted nem probaltam mar?
2023. jan. 5. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Szia, én is ezzel küzdök, csak én puffadok és hányingerem van:(

Ritkán megy nekem is a hasam.

Próbálj citromfüves készítményeket fogyasztani, és magad nyugtatgatni fejben, hogy minden rendben van, stb..

A gyógyszernek is lehet mellékhatása a hasmenés, mióta szeded az antidepit?

2023. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lassan 10 éve, hogy ezzel küzdök. Egyetemen, munkahelyen, utazás közben nagyon sokszor tapasztalom ezeket a tüneteket. Legjellemzőbb nálam a hasfájás, hasgörcs, puffadás, hányinger, szorító érzés a torokban, remegés, erős szívdobogás.

17 évesen félévet magántanuló voltam emiatt, mert, ha csak kitettem a lábamat a házból, nagyon durván jelentkeztek ezek a tünetek, konkrétan egy idegroncs voltam. Rettegtem attól, hogy mások előtt fogom összecsinálni magam, és egy életre megszégyenülök.

Nekem alapjában véve vannak időszakok, amikor ez kevésbé intenzíven lép fel, ez általában akkor van, ha kevesebb stressz ér, de amikor van valami komolyabb problémám az életben, nagyon durván feltud lángolni a pánikbetegségem.

Nekem az segített valamelyest, hogy ha rámjön a hasmenés, már nem tartogatom, mint régen, hanem elmegyek a legközelebbi mosdóba, akármennyire is koszos, vagy gusztustalan, még mindig jobb, mint órákat szenvedni vele.

Emellett mindig van pár szem frontin a táskámban, ami ad egy megnyugtató érzést, mert ahhoz tudok nyúlni egy esetleges pánikroham esetén.

2023. márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!