Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan sok buktatója van az...

Olyan sok buktatója van az életnek, mégis csomóan akarnak gyereket. Miért?

Figyelt kérdés

Valljuk be, az emberek nagyrésze ebben az országban boldogtalan. Legtöbben átesnek valami traumán, folyamatos megpróbáltatásoknak vagyunk kitéve, a legtöbb állás nem fizet jól, a legtöbb munka nem olyan, amit szívesen csinál az ember stb. Ahogy Madách írja, az élet egy küzdelem. De miért vágyunk erre a küzdelemre, amiben a jó dolgok eltörpülnek a rosszak mellett, illetve ha már így jártunk, hogy megszülettünk, miért folytatjuk ezt a hagyományt?


És tudom, vannak, akik szeretnek élni, én sem mondom, hogy utálom ezt az egészet, de ezt csak a társadalom egy szűk rétege mondhatja el magáról. Nem az élet értelmére keresem a választ, hanem arra, hogy miért gondolja azt a legtöbb ember, hogy megéri gyereket hozni erre a világra (leszámítva a véletlen eseteket).



2023. febr. 27. 03:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

2-es: "A nehézségek mellett sok öröm és boldogság is van"


Ezt az érvet nagyon sokszor hallom, de könyörgöm, arányok. Mit számít az öröm, ha sokkal több mellette a fájdalom, vita, szenvedés..


5-ös: "Ha a történelem során csak akkor vállaltak volna utódot az emberek, ha tökéletesek és békések a körülmények, már rég kihalt volna az emberiség"


Tekintve, hogy mennyi szenvedéssel jár az élet, és faji szinten mennyi kárt okozunk a többi élőlénynek, úgy gondolom, pont az lenne a jó, ha kihalnánk.

2023. febr. 27. 08:18
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

Az Univerzumot nem erkölcsi szabályok működtetik, az emberi moralizálás egy apró zárvány mindössze a Világegyetemben. Az önreprodukcióra való késztetés a földi bioszféra ökölszabálya akkor is, ha az emberi civilizáció néhány száz, vagy esetleg néhány ezer évre kitermeli a bölcsész szakirányt.

Remélem nem veszed rossz néven, Kérdező, de a hozzáállásod a dolgokhoz maga a bizonyíték az evolúciós szabályrendszer működésére: ha az egyed valamiért nem képes alkalmazkodni a környezeti nehézségekhez, a génállománya vele együtt kirostálódik a "játékból", hiszen nem fog utódokat nemzeni, és a történet megy tovább.

2023. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Bármilyen furcsa is, a gyermekvállalás hátterében egyfajta egocentrizmus húzódik meg (és ez nem értékítélet, csupán azt mondom, az ember ilyen lény), azaz amikor valaki gyereket vállal, nem a gyerekre, hanem saját magára gondol. Ő akarja, mert örömforrás, mert valakiről gondoskodni akar, mert ő akarja a génjeit továbbadni, mert a családi nevet akarja továbbvinni, mert azt akarja, hogy valaki gondoskodjon róla időskorában, nem akar egyedül lenni stb. Ezek a leggyakoribb érvek, és ezek között sehol sem jelenik meg a gyerek érdeke és szempontjai, azaz, hogy ő mi mindent kell, hogy kiálljon majd, míg meg nem hal. Erre nem gondolnak az emberek; a szaporodáshoz nem is kell tudni ebbe belegondolni.


„Ha mindenki így gondolkodna, akkor kihalnánk.” Sosem értettem ezt az érvet… És akkor mi lenne? Ki lenne amiatt szomorú? A dinoszauruszok sem bánják, hogy nem léteznek… mert nem léteznek. Végső soron az ember is csak egy állat, csak az „exceptionalizmus” miatt hisszük, hogy mi emberek értékesebbek, különlegesek vagyunk. Pedig egyszer ugyanúgy kihalunk, mintha sosem lettünk volna; a természet minket sem kímél.


Sokan azt mondják, hogy „ha a szüleid így gondolkodtak volna, te sem lennél”. Nos, ha nem lennék, nem tudnám sajnálni, hogy nem vagyok. Egy nemlétező „valaki” nem tud vágyni a létezésre. Ebből következik, hogy azt sem tartom ésszerűnek, hogy azért hozzunk a világra valakit, hogy az megtapasztalhassa az élet jó oldalát. Egy nemlétező „gyerek” nincs megfosztva az élet örömeiről, mert nincs, sose volt, ezért nem is hiányoznak neki az örömök.


„A nehézségek mellett sok öröm és boldogság is van.”

Igen, de az örömök nem egyenlítik ki a szenvedést. Ha felkínálom azt a lehetőséget valakinek, hogy ha megnyom egy gombot, akkor élete legnagyobb örömeiben lesz része, majd utána a legborzalmasabb kínokat kell átélnie, hányan nyomnák meg a gombot? Megnyomnám magamnak? Én nem. Akkor miért nyomnám meg másnak, annak, akit a világon a legjobban szeretnék (ha lenne)?


Az emberek túlnyomó többsége azt gondolja, hogy az elmebetegség jele így gondolkodni, de ettől ők nem rosszak, sőt: igazuk van. Ez is az evolúció műve: a túlélés érdekében ki kell taszítani azokat, akik tőlünk eltérő módon, természetellenesen gondolkodnak. Én vállalom is, hogy ezek a gondolatok természetellenesek. Az olyan emberek, mint én, ki fognak halni, mert ez a gondolkodásmód nem adaptív a túlélés szempontjából. Az evolúció egyedül a szaporodást jutalmazza. Az Idiocracy c. film is erről szól.

2023. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Szimpla felelőtlenségből.

Nem gondolják végig a következményeket.

2023. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
# A 9:00 órás bölcs ❤ De ugye mégis mindig születik kis számban a mi fajtánkból is, így az ilyen gondolkodásmódok is mindig fellelhetőek maradnak a társadalomban :)
2023. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Legtöbb ember szerintem nem gondolja végig ennyire részletesen, csak enged a társadalmi nyomásnak. Mindenki ezt csinálja, barátok, rokonok is, akkor biztos jó dolog és kell nekem is. Vannak persze pénzügyi ösztönzők is, de azok szerintem kisebb szerepet játszanak és elég nagy baj is lenne, ha valakinek ez lenne a fő motivációja.
2023. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Én társadalmi nyomásnak engedtem anno, ha időben visszamehetnék, nem szülnék (mondom ezt úgy, hogy a lányom egy tündérkirálylány, és az életemet bármikor odaadnám érte).

Ő ezt tudja, hogy én ezt így külön tudom választani. Én elmondtam neki azt is, hogy a gyerek = önszopatás. Ő tanult, sok nyelvet beszél, sikeres a munkájában, férje szintén, azt mondták, kényelmes és kötetlen életet szeretnének, átbeszélték, a gyerek nem fér bele.

Jó lenne, ha valahogy többen gondolkodnának így, de mondjuk nekem a gyártó sori melós unokaöcsémék csinálják már a negyediket úgy, hogy albérletben laknak, szóval általában aki mondjuk még talán jogosan szaporodna, az használja az eszét, aki meg jobb, ha nem szülne, az potyogtatja.

2023. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%
Én a 2-es voltam. Kérdezem a kérdezőtöl. Ki adott rá garanciát hogy a te életed csupa happy, boldogság,.öröm és gazdag lesz??? És a szüleidnek igértek ilyet?? Szerintem senkinek. Az ember számára egyik legfontosabb kérdés. Meg fogsz lepődni.Nem az hogy sikeres és boldog leszel az életben, meg hogy gazdag leszel. Hanem azt hogy szeretnek- e engem a világban?? Ez a legfontosabb az ember számára. Mert a szeretet életet ad. És hogy ezt családban, vagy anélkül az már tökmindegy. Ha nem válasz gyereket? Akkor azt hiszed boldogabb ember leszel? Mert mentesülsz egy csomó vele járó öröm, vagy nehézség alól.? Ha nem akarsz gyereket akkor ne vállalj. Nem fog érte senki megkövezni. De a szenvedés és a nehézség gyerek nélkül is jön ha nem is kérsz belőle. Ez nem választás kérdése. A
2023. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

#18


Gyerek nélkül is szenvedés az élet!

Az a baj,hogy arról nem dönthetünk megszületünk-e.

Lényegében akaratunk ellenére hívnak életre.

Ez baromi önző egy materialista világban.

2023. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#18


Nem azért nem akarok gyereket, hogy boldogabb életem legyen, hanem hogy legalább másnak ne ártsak azzal, hogy egy szenvedéssel teli világra hozom. Erről ugyanis dönthetek.

2023. febr. 27. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!