Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a legnagyobb probléma...

Mi a legnagyobb probléma szerintetek a reinkarnációval és karmával? Mi a legnagyobb buktatója ami miatt nem érdemes hinni benne?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 15:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanaz, ami a Mennyországgal, a Pokollal, a Bölcsek Kövével, a Vonzás törvényével, az asztrológiával, a démonokkal, az angyalokkal, a szimulált valósággal vagy a szerelmi kötéssel: nem igazolható a létezésük.
2023. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem az hogy a végtelen multiverzumba kell lennie egy mennyországnak ahol a megfelelő fizikai törvények uralkodnak és matematikailag lehetséges is. Akkor miért ne létezne? Az meg hogy oda csak a kiváltságosok kerülnek akik már leveteték a karmát az egyszerűen csacsiság. Nincs semmi amit lekéne vetni ja de van az eredendő bűn amit örököltünk Ádámtól de ezt nállunk keresztényeknél nem karmának hívják hanem bűnre való hajlamra ami örökletes ettől a bűntől váltott meg minket a messisás Jézus és ő általa biztosított a helyünk a nirvanaba
2023. jan. 31. 16:04
 3/21 A kérdező kommentje:
Szinvonalas válaszokat várok! Köszönöm
2023. jan. 31. 16:11
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Na mégegyszer akkor. Nem arról van szó, hogy nem létezhet egy adott jelenség, hanem arról, hogy az a legnagyobb probléma vele, az a buktatója, ha már ez volt a kérdés, hogy nem igazolható a létezése. De hinni attól lehet bármelyikben.

Matematikailag lehetséges a Mennyország a Multiverzumban. Miféle Multiverzumban? Igazolhatatlan a létezése, hinni lehet benne.

Van az eredendő bűn. Van? Igazolhatatlan a létezése, hinni lehet benne.

Örököltünk Ádámtól. Igazolhatatlan a létezése, hinni lehet benne.

Az érdekesség kedvéért a karma törvényét nevezhetjük kauzalitásnak, és máris igazolható bizonyos mértékben az efféle jelenségek léte. A reinkarnáció pedig a fizika által is ismert (és igazolható) energiamegmaradás törvényszerűségére hasonlít.

Nem akarok okoskodni, de de gyanítom, hogy a saját hitedet akarod megtámogatni azzal, hogy egyéb, kereszténységen kívüli világnézetek hitelét próbálod "lehúzni". Az ilyesmi nem eredményes, általában csak vitafórummá válik körülötted a világ.

2023. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az hogy ki irányítja

Mert ez annyira komplex rendszer(ha tényleg létezik) hogy nem történhet csak magától

Plusz sokszor logikátlan és úgy nincs értelme hogy a következő életben lesz meg a jó vagy rossz következmény

2023. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem azokhoz szól a kérdésem akik hisznek a reinkarnációban.
2023. jan. 31. 16:25
 7/21 A kérdező kommentje:
Kit érdekel hogy mi az igazolható. Letoljuk magasról!!
2023. jan. 31. 16:27
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem h az a logikai buktatója hogy nem igazolható
2023. jan. 31. 16:29
 9/21 anonim ***** válasza:
63%

Ebben a formában kicsit furának találom a kérdést. A saját véleményünk érdekel?

A saját hitem szerint az a hiba, hogy az embereket arra a meglátásra vezeti, hogy élni valami feladat vagy munka (néha büntetés), amit teljesíteni kell valami máshoz.

Én nem hiszek abban, hogy csak azért jött létre az univerzum vagy ez a csodálatos hely, hogy ledolgozzunk valami karmát vagy majd bekerüljünk valami elit helyre halálunk után.

Szerintem a lélek akkor éri el a valódi potenciálját, ha élőként jelen van a világban. Ez a valódi hatalom, hogy testet tudunk ölteni és hús-vér lények lehetünk. A cél pedig az, hogy ezt minél több léleknek tudjuk biztosítani (az élet megőrzése).

Viszont ha elhanyagoljuk ezt, ha azt mondjuk ami itt van nem annyira számít, akkor a jövőben el fogja veszíteni az összes lélek a testet öltés lehetőségét, mert nem lesz hova megszületni. Az ember pusztító tevékenysége efelé halad és szerintem a kényelmes túlvilág hitébe ringatása önmagunknak nem segít ezen.


A másik véglet is lehet káros, amikor valaki az anyagi (már úgy értem pénz/hatalom) vonzatát keresi a dolgoknak vagy a szerelmét vagy hasonlót, ami rátelepedett az ezotériára, habár nem erről szól az egész.

De ez is lehet egy téves út.


Ha pedig mindenki hitét figyelembe kell venni, akkor rengeteg válasz lehet erre a kérdésre.

Mi van, ha valaki más vallása az igaz és az adott isten nem tolerálja, hogy ilyesmiben hittél? stb.

2023. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Háh!

Pont most írtam ki erről egy kérdést...

2023. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!