Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudunk egyszerűen...

Miért nem tudunk egyszerűen elmenni egymás mellett?

Figyelt kérdés

Egyéb kérdésekben írok, mert majdnem mindegyik alkategóriába illene a kérdésem.

• Barátok, barátságok

• Emberi tulajdonságok

• Lakóhely, szomszédok

• Munkahely, kollégák

• Tanárok, iskolatársak

• Társasági élet


Szóval miért van az, hogy nem tudunk egyszerűen elmenni egymás mellett?


Kezdjük az elejétől.

A nap bármely szakában találkozol egy kollégáddal/szomszédoddal/ismerősöddel/tanároddal/stb.

Köszöntök egymásnak, esetleg váltatok is pár szót.

Majd megy mindenki a dolgára, le van tudva az alap norma, illem.

Na de a nap folyamán találkoztok még egyszer, esetleg még kétszer, háromszor, akár többször is.


Ezeknél az alkalmaknál mi a franc az, ami azt diktálja a legtöbb emberben, hogy szükség van valami interakcióra?

Vannak, akik annyiszor köszönnek egy nap, ahányszor látnak, vannak, akik mosolyognak.

De vannak, akik ilyenkor már szándékosan kerülik a szemkontaktust, esetleg kerülőútvonalat választanak, vagy pont valami dolguk akad útközben, hogy ne kelljen figyelni.

Vagy a negyedik összefutásnál megint megkérdezik, mi a helyzet.


Mitől vált kínossá egy nap többször találkozni?

Miért kell 50x köszönni?

Hogy jut oda valaki, hogy inkább elkerüli a másikat és/vagy nem néz rá?


Talán a mosoly az, amivel ki tudok békülni.

Én is minimum azt szoktam.

Na de akkor legalább a tekintetem ne kerülje akkor sem, ha harmadjára megyünk el egymás mellett.


Hol kopott ki ennek a kultúrája dicső társadalmunkból?

Mi lehet ebben a hibás az iskolán kívül?

A nevelésből miért kophatott ki egy ilyen egyszerű, mindennapos jelenség helyes kezelése?



2023. febr. 27. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor sosem tudom, hogy 15x köszönjek, mosolyogjak, vagy stb. Osztálytársaknál mosolygok.

Tanároknál inkább igen bátran kerülőutat szoktam alkalmazni, mert ha nem köszönök, az érződik hülyén, ha meg tizenötször, akkor meg az.

A társadalom nem dicső, nem tudom mikor volt az, ha egyáltalán valaha az volt.

Nem az iskola feladata ezt megtanítani, hanem a szülőké. Felnőtt korban meg a saját, hiszen az internetről bárki bármit öt perc alatt megtudhat.

2023. febr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én ha már legalább másodjára találkozom valakivel aznap, már semmit nem csinálok, miután 1 mp-ig ránézve konstatáltam, hogy xy van itt, nem szólok semmit és nem is mosolygok. Az oka: utálok jópofizni, nagyon fárasztó számomra udvariassági beszélgetést lefolytatni olyanokkal, akik nem érdekesek számomra, csak "kényszerből össze vagyunk zárva". Főleg ha ez a helyzet 5+ emberrel előáll minden nap. Nem érzem ettől bunkónak magam, mások lehet, hogy annak tartanak. De engem ezek egyszerűen jobban leszívnak, mint a munkám, és csak ösztönösen próbálok kevésbé lefáradni.
2023. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!