Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy vonatozás...

Miért van az hogy vonatozás és buszozás közben az ember elálmosodik, ha a nap többi részén nem is féradt?

Figyelt kérdés

Nálam az szokott lenni hogy bármit is csinálok elálmosodok, érzem hogy lecsukódik a szemem, és ugyan próbálok küzdeni ellene, de néha bealszok. Van amikor próbálom nézni az elsuhanó tájat, vagy megpróbálok olvasni, esetleg a telefonomat nézni, de gyakran ezek ellenére is álmos is leszek, akkor is ha nap többi részén nem érzem magam annak. De előfodul az ellenkezője is, hogy pl:. egy hosszab úton végig éber maradok.


Nálatok hogy van ez? Ti is tapasztaltatok ilyet? Mi lehet az oka ennek az álmosságnak az utazás során?



2023. márc. 2. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
A vonat-busz monoton zaja, hangulata miatt.
2023. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Mert Bakony IC vonat indul Veszprémbe a 4. Vágányról
2023. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Mert unalmas, monoton
2023. márc. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem álmosodtam még el vonaton, buszon, de unatkozni szoktam, ha 2 óránál hosszabb az út. Gondolom, te is az unalom miatt álmosodhatsz el.
2023. márc. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A monotonitás teszi a dolgát az ingerszegény környezetben.
2023. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj de imádom azt a félálom-állapotot!! ☺️
2023. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg szerintem az is, hogy viszonylag sok ember van kis légtérben, a levegő nem cserélődik úgy és te amúgy is csak ülsz (jobb esetben). Ráadásul ha még légkondi is van, akkor fázni is lehet, aki fáradt, az meg amúgyis fázósabb.
2023. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!