Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egyetem utolsó...

Mennyire nehéz egyetem utolsó szemesztere?

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé sok tényezőtől függ, pl, hogy van-e még tárgyad, van-e szakmai gyakorlatod, vagy elég már csak a szakdolgozatra és a záróvizsgára fókuszálni.


Ja és természetesen szakfüggő is :D


Van ismerősöm aki büfészakot végzett a KJE-n, neki 4 tétele volt összesen az államvizsgán :D

2023. márc. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk úgy van a tematika, hogy a 6 félévében már alig van tárgyad, tehát tudsz szakdolgozatot írni, gyakorlatra menni stb.

Az más tészta, hogy előtte 5 félév alatt leszopod magad.

2023. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó féléves vagyok. Van 2 tárgyam a szakdogán kívül. Mellette már tudok sok órában dolgozni. De ez azért van, mert a korábbi félévekben sokat teljesítettem (de nem mindent, mert mellette kisebb óraszámban dolgoztam is).


Szerintem azon múlik, hogy az előző félévekben hogy teljesítesz. Nálunk 10 kredit a szakdoga, szóval ha csak az átlag 30 kreditet csináltad mindig, akkor 20 kreditnyi tárgyból kell levizsgáznod 2 hét alatt, miközben a szakdogára és ZV-re is készülsz.


Szóval egyénfüggő, de nekem ez a leglazább félévem. Munkával együtt nézve is.

2023. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle dologtól függ, most így hirtelen:

egyetem, szak, az illető teherbírása, esetleges csúszás, tárgyismétlés, nem indított kurzusok, gyakorlat, utolsó féléves tárgyak.


Ha minden jól megy, nekem pl. az utolsó félévemben csak a szakdolgozat (10 kredit) és a gyakorlat (20 kredit) lesz, több nem. Viszont van olyan szaktársam, akinek utolsó félévben szabvált kell majd újra felvennie, mert az visszamaradt előző évről. Emiatt nem lesz mindenképp nehezebb az az időszak, "csak" bonyolít egyet a dolgokon. (nálunk még maradt pár online tárgy)

2023. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!