Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem sikerült a 2. szemeszterem...

Nem sikerült a 2. szemeszterem az orvosin . Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kitűnően érettségiztem. Van 3 nyelvvizsgám . Bekerültem az orvosi egyetemre. Az 1. szemesztert könnyen vettem . A 2. szemeszterben az anatómia vizsgám nem sikerült. Nagyon szégyellem magam . A családom többet várt el tőlem . 3 X megbuktattak anatómiából és az a szörnyű hogy tanultam és készültem rá :(:( most van még egy lehetőségem augusztusba vizsgakurzus , hogy ne csússzak évet . Az a baj , hogy nagyon félek , ha megint megbukok nem tudom mi lesz ...Kérlek ne írjatok olyat , hogy akinek az alapozó tárgyakkal is baja van , hagyja ott az egészet ! Én 5 éves korom óta orvos szerettem volna lenni !!!!Egész gimiben hajtottam , hogy elérjem a célomat ...

2016. aug. 24. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés, ha már alapból elveted, hogy otthagyd? Az egyetlen lehetőséged, hogy felveszed vizsgakurzusként.
2016. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Van aki 12 évig is jár az orvosira. Egyszerűen csináld addig, amíg nem sikerül. Nincs mit szégyellni rajta. Ez orvosi, nem büfészak.
2016. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Az az igazság,hogy ez a "Ha az első évet túléled,akkor elvégzed" hiedelem hülyeség.Bár én nem orvosira jártam,de hasonló nehézségű területet választottam.Kirúghatnak a 2. év végén,de akár később is.Én túléltem az első 3 évet,de megrekedtem.Nem haladok.Belefáradtam.Az évek meg csak mennek.Ma már azt kívánom,bárcsak kirúgtak volna elsőben.Gondolj erre!Jobb,ha csak 1 év munkája megy kárba,mintha abban a tévhitben élsz évekig,hogy el tudod végezni.Közben meg más területen akár sikeres is lehetnél.
2016. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig az volt az álmod,hogy orvos légy,akkor ne add fel az első akadálynál! Ha tényleg ez az életcélod,akkor nincs is kérdés,mit tegyél. Ne foglalkozz a külvilág véleményével! Sok sikert kívánok Neked!
2016. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. ne add fel!


2. én negyedikben, végzés évében hagytam ott az egyetemet, mert elegem lett a szrrágásból, meg hogy köze nincs az élethez, amit ott "tanítanak". Akkor már jobb, ha egyből megbukok, és nem csszek el még három évet a semmire, anm tanulok olyat, ami érdekel is.

2016. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel. A legnagyobb hibát ott követed el, hogy félsz! A félelem megbénít és legyengít. Engedd el, használd a tanuláshoz a legjobb módszert, ez pedig a vizualizáció, anatómiánál különösen segít. Csak lazán vedd, ha hiszel magadban sikerülni fog!
2016. aug. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit csinálj? Gondold végig, hogy mit tudsz másképp csinálni, mint eddig! Beszéld meg az új tervedet valaki olyannal, aki tud segíteni a végrehajtásában, mert segít a mindennapokban vagy a tanulásban. Beszéld meg olyannal is, aki már átment ezen a vizsgán! Ez lehet egy számodra kedves, magánórákat is adó helyi gyakorlatvezető.


A rengeteg magolás mellett számomra arról is szólt az orvosi egyetem, hogy az állandóan változó igénynevételnek hogyan tudok újra és újra eleget tenni. Ki kellett dobnom néhány elvemet, hogy ez mindig sikerülhessen. Nem maradtam a végére ugyanaz az ember, aki előtte voltam. Talán segít majd KOMOLYAN VENNI magad és a neked kijelölt feladat KOMOLYSÁGÁT, hogyha a végére leírom, hogy anivel most szenvedtél, az a négy anatómiavizsga közül a legkönnyebb. Egyet, ami ennél nehezebb volt, már megcsináltál. Éppen ezért meggyőződésem, hogy nem azért nem sikerül ez most, mert nincs benned elég képesség, hanem azért, mert még mindig szokásod azt gondolni magadról egy-egy ponton, hogy Te már elég jó vagy (pl. még most is arra támaszkodni, hogy "kitűnően érettségiztem...") ... Ez az, amiért nem vagy képes annyira KOMOLYAN dolgozni, ahogy még soha. Annyira KOMOLYAN, hogy azzal saját határaidat átlépd és változz általa egy számodra még ismeretlen, KOMOLYABB emberré. Pedig erre szükséged van, mielőtt a következő nehezebb vizsgádnak nekivágsz. Amíg ebben nem változol, nem engednek át, mert nincs érdemben kit.

2016. aug. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló nagyon köszönöm neked :) Nagyon sok igazság van abban amit írsz :D
2016. aug. 25. 04:54
 9/9 anonim válasza:
Hogy sikerült az utóvizsga?
2016. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!