Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy gyerekkorba...

Miért van az, hogy gyerekkorban a szobatisztává válás után néhány évvel tök ciki a bepisilés, de felnőttkorban, évtizedekkel a szobatisztává válás után nem ciki?

Figyelt kérdés

Ha egy gyerek bepisil, akkor kellemetlenül érzi magát, utána mindig szomorú lesz, ha eszébe jut, hogy bepisilt, ha nincs szerencséje és mások megtudják, akkor a társai is kicsúfolják. Pedig a gyerek csak néhány éve szobatiszta, még bele kéne hogy férjen 1-2 baleset és ez tök természetes kéne, hogy legyen.


Felnőttként az ember már évtizedek óta szobatiszta, mégsem kellemetlen neki ha bepisil, maximum frusztrált hogy mehet nadrágot mosni, ha eszébe jut később a bepisilése, nem érez semmit, sőt gyakran el is felejti 1 héten belül és ha a társai megtudják, nem vált ki belőlük különösebb érzést, nem csúfolják érte, pedig felnőtt korra már tényleg régóta szobatiszta az ember, pont hogy cikinek vagy furának kéne lennie.


Miért van ez, hogy a gyereknek egy trauma, pedig ő még nemrég szobatiszta a felnőttnek meg nem trauma pedig ő már régóta szobatiszta?


2023. márc. 16. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Miért van olyan aki felnőttként bepisil? Én még nem láttam olyat.
2023. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évekkel később? De a gyereknek is ciki kell legyen. Normális felnőtt pedig egészségügyi probléma miatt járhat így maximum, akkor nem ciki. Egyébként igen (mondjuk annyira lerészegedik)
2023. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Hát, én be szoktam pisilni mert erre (is) izgulok és nem tartom cikinek 🙂

Felnőttként tudatos, a gyerek pedig szégyelli, mert ezt tanítják neki.

2023. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 erogeen ***** válasza:
100%

Bizony ez szocializációs téma. A gyerekek fejlődése a ,,szobatisztaság,, irányába megy és ez az állapot elvárás tőlük. Felnőttektől csak az illető saját elvárása, hogy szobatiszta legyen és egy- egy baleset nem akkora gáz.

Amúgy én is pisi fétises vagyok. Időnként szoktam a végsőkig tartogatni. Előfordul, hogy nem bírom ki a WC- ig, vagy hazáig. De néha bepisilek simán élvezetből.

Fiú vagyok.

2023. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Mert egyeseknél a megszégyenítés egy gyereknevelési módszer.

A felnőttek pedig többnyire egészségügyi probléma miatt pisilnek be, és ha meg is tudják mások, többnyire értelmes emberek, és nem szégyenítik meg.

2023. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Bepisilni jó 😉

Nem ciki, mert élvezetes 🙂

Amit élvezünk, az nem szégyen!

2023. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!