Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akinek nyáron nem jött össze...

Akinek nyáron nem jött össze a szobatisztaság a gyereknél, hogyan folytatjátok, ha jön a rossz idő?

Figyelt kérdés
Tudom, még korai a kérdés, de kezdem feladni. Amint bejött a jó idő június közepén, azóta csak kis bugyi van, másfél hét szünettel, amikor pihentettem a dolgot, folyamatosan csak mosok és magyarázok. Vannak jobb és rosszabb napok. Ma délig 5 baleset, tegnap egész nap egy, de akkor szerintem csak jókor kérdeztem rá, hogy kell-e bili. Reggel magától szól a kislányom, és szedi le a pelenkát. Alvás előtt is tudja, hogy menni kell, de ez csak a megszokás. 2,5 éves múlt, küldeném hamarabb oviba, de így nem tudom, mivel nem óvoda köteles még. Hűvösebb időben nem szeretném, hogy megfázzon.

2021. aug. 17. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűen nem ért meg még rá. Én a 2 éves fiammal vagyok így. Ezen a nyáron akartam,minden trükköt bevetettem. De elfogadtam,hogy ebből lehet jövő nyár lesz
2021. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Decemberben lett szobatiszta a lányom.

Nyáron még korai volt nagyon. 2 éves volt csak. 2,5 éves korában màr 1 hónapja szobatiszta volt.

Tehát nem az évszakon múlik.

Az eszkimók sem csinálnak a gatyájukba felnőttkènt😉


Nem érett meg rá még..ne siettesd.

2021. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, és ebben a helyzetben mit tennétek? A rutin alvás utáni és előtti pisilést meghagynám. De hogyan tovább, pl. télen? Jóval többet kell mosni utána, nehezebb levenni a plusz nadrágot, hidegebb a lakás. Most egy játszóterezést úgy, hogy előtte pisil, simán megkockáztatok bugyiban, de télen nem merném, mert van néha baleset.
2021. aug. 17. 14:22
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem érett, hagyd. Lányom februárban lett szobatiszta bőven 3 felett (3,5) volt akkor, de cserébe egyáltalán nem kellett ezen agyalnom, mert 0 baleset volt.

Egyébként a leszoktató bugyi jó megoldás lehet, mert azzal nem ázik el rögtön minden (a kisebbel próbáltam)?

2021. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Szintén 3,5 éves volt a fiam. Magától ült a bilire. Egyik napról a másikra szobatiszta lett. Egyszer sem volt baleset.
2021. aug. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Mindkét gyerekem elmúlt már 3 éves, amikor egyáltalán próbálkoztam náluk. Minek siettetni? Egy hét alatt szobatiszták lettek. Ennyi ez, nem több.

Azon a héten nem vittem őket kb. sehova, kibírták. Nem kell folyamat játszóra cibálni őket, anélkül is van élet. Ha már tuti nem pisilnek be, akkor mehetnek játszótérre.

2021. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

De miért szívatod magad és a gyereket?

Teljesen egyértelmű, hogy még nem áll készen, nem érett meg rá!

Az én lányom egyik napról a másikra lett szobatiszta 2,5 évesen.

Egyik reggel ő kérte, hogy mostantól bugyit akar húzni. Soha egy baleset sem volt! Már másnap 2 órás autóútra mentünk, akkor sem akart pelenkát húzni, én meg nem akartam össze zavarni, ha már saját magától döntött így. Nem pisilt be akkor sem. Útközben szólt, amint tudtunk megálltunk, simán bírta.

Add vissza rá a pelenkát!

Az jó, ha megkérdezed, hogy kell-e pisilni, akar-e wc-re menni. De ne szívasd már szerencsétlent ezzel, hogy leveszed a pelenkát.

2021. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Ja és nem csak nyáron lehet szobatiszta egy gyerek. A lányom márciusban lett az🤷🏼‍♀️
2021. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

A második gyerekemnél aktuális jelenleg a kérdés, de esküszöm, még mindig nem értem, hogy miért kell ezt a nyárhoz kötni. Van fűtés, nem tökmindegy, hogy bent a lakásban télen vagy nyáron van baleset? Jó, nem csak bugyit/alsónacit kell mosni, hanem gatyát is, nagy ügy, arra való a mosógép.

Amúgy pont ennyi idős a fiam, és nálunk is az van, hogy ha épp ő is akarja, és jól időzítem a "kell pisilni?" kérdést, akkor simán elvagyunk egész délután baleset nélkül. De ha épp nincs kedve odafigyelni, akkor 2 óra alatt képes 5 alsónadrágot összepisilni. Nem tart még ott fejben sajnos, én 1-2 hét szünet után néha újrapróbálom, hátha, nagyon piszkálni se akarom vele. Mi amúgy januárban kezdenénk az ovit, szerintem addigra megoldódik ez.

A lányom júliusi, róla júniusban levettem anno a pelenkát és kész. Próbálkoztam amúgy vele is 2,5 évesen (télen), hát, baromi távol állt még tőle. Így majdnem 3 évesen már ment neki gond nélkül.

2021. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Enyém januárban lett szobatiszta 2.5 évesen. Időjárásnak megfelelően volt felöltöztetve, én meg mostam mindent, ha kellett....Játszótér előtt ugyanúgy pisiltek, és viszel plusz ruhát. Szülőként kevesebb macera az öltöztetés és a mosás nyáron, de ez a gyereket pont nem érdekli :)
2021. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!