Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltás utáni napo(ko)n gyakori...

Oltás utáni napo(ko)n gyakori bepisilés - mennyire fordult ez elő nálatok a kiskutyával?

Figyelt kérdés
Három hónapos, kombit kapott. Eddig kevés gond volt a szobatisztasággal, néha persze volt baleset, de többnyire szépen tartotta, most meg akár másfél óra távolságban bepisil, meg 10 perccel azután, hogy kint voltunk és nem pisilt (ilyenkor ezután szépen tartotta eddig, kvázi nem kellett neki) ráadásul rá a fekhelyére, ami főleg furcsa.

2022. nov. 5. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem az oltóanyagtól pisil be, hanem a stressztől, amit a szállítás, idegen helyzet, injekció okozta fájdalom okozott.

Nekem csak cicám van, de minden állatorvosi látogatás után végig pisili a hordozót. (Pedig sose volt komoly baja; nem volt komoly beavatkozás, a szállítás is csak 2x5 perc volt kocsival.)

Legyél hozzá türelmes; jutalmazd, ha kint végzi el a dolgát. Kicsike még, majd alakul :)

2022. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

3 honaposan meg alapbol ritkan stabilan szobatisztak a kutyusok, ezt gondolom kicsit most megboritotta a stressz, hogy elvitted orvoshoz. De tok normalis az ilyesmi most meg, kesobb mar nem lesz gond.


Ha kimentek; akkor addig setalj vele, ameddig nem pisil. Mozgas hatasara beindul a buli, nyugi, csak ki kell varni. Semmikeppen se gyertek be ugy, hogy nem pisilt mert azonnal be fog pisilni bent es igy szepen azt tanulja meg, hogy akkor bent lehet :D


Kolykoknek mindig kell pisilni. Hidd el. Mindig.

2022. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk csak a kutya szokott bepisilni, én nem. Ez egyébként természetes. Már ha csak a kutya pisil be. :))
2022. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1# Szállítás és idegen helyzet érte eddig is, amióta nálunk volt, mert az autóhoz szoktatást muszáj volt elkezdenünk, rövid utakkal, sosem volt ilyen gond ezekből. Az injekciót meg kb. észre sem vette, mert közben el volt foglalva a jutifalatokkal, szóval nem hiszem, hogy annyival extrább stressz érte volna, mint eddig.

Nála még nem tudom mivel hasonlítani, mert első oltását kapta, amióta nálunk van, de az idősebbik kutyánknál kölyökkorban pont ennyi idősen volt hasonló, csak ő álmában pisilt be pár napig és a veszettségi oltás után, és nála biztos, hogy nem a helyzet okozta a stresszt, mert ő korábban kombinál nem produkált ilyet.


2# Tudom, hogy normális, hogy nem szobatiszta, de most gyakorlatilag egy fél nap alatt volt annyi "baleset", ami eddig másfél hét alatt fordult elő, és ugyanúgy ki van vive ébredés, evés stb. után. Eddig ha nem pisilt kint (nem "ötpercet" voltunk kint vele), akkor utána másfél óráig legalább tartotta még bent is, tehát nem arról van szó, hogy idebent szívesebben vagy könnyebben eresztené el magát. Nekem ez a hirtelen változás volt furcsa, és nem tudom nem az oltással kapcsolatba hozni. Azért is kérdeztem rá, mert előfordult kicsit hasonló a másik kutyával is kölyökkorban ld. fentebb, szóval érdekelne, hogy ez másoknál mennyire fordul elő.

2022. nov. 5. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Hat akkor nem tudom. Lehet az oltoanyagtol megis? Megfordult nalam mar par kolyok, mert voltam ideiglenes befogado 1 evig, illetve a sajat kutyam is kolyokkora ota van velem, de konkretan oltas utan nem tapasztaltam visszaesest a szobatisztasagban. Ezert gondoltam volna en a stresszre inkabb, de majd legkozelebb vegulis meg lehet errol kerdezni az orvost.
2022. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Annyi biztos, hogy nem ugyanazt a márkájú oltóanyagot kapta, mint még korábban a tenyésztőnél. Remélem, hogy nem fog sokáig húzódni neki ez a dolog, mindenképpen említem majd az orvosnak.
2022. nov. 5. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!