Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tanulós, beülős kávézókban...

Tanulós, beülős kávézókban mennyit illik lenni?

Figyelt kérdés

Több hely is van Budapesten (Mon Cheri, Magvető Café), ahová tanulni, dolgozni ülnek be az emberek.

Általában tömve vannak.

Otthon sajnos nem tudok tanulni, így úgy gondoltam, hogy szívesen beülnék egy ilyen helyre.


Viszont nem tudom, hogy ilyenkor hogy illik. "Normál" kávézókban azért nem szokott az ember 4-5 órát elülni, de itt, ha pl. tanul az ember, akkor lehet? Nem illetlen?

Illetve van valami etikett erre, hogy mennyit illik akkor rendelni? Vagy egy kávéval ellehet az ember 4 órán át?


Bocsánat, ha butaság amit kérdezek, csak nekem ez viszonylag új. Nyilván egy könyvtár más, oda tanulni is jár az ember, de az ilyen tanulós kávézók hogy működnek?


2023. márc. 16. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nyilván azért 5 órát ne ülj ott. De egyébként nagyrészt számítanak erre, ezért van az összes ilyen hely (pl. Starbucks) így kialakítva. Nekem nagyon max. 3 órát lenne ott pofám ülni.
2023. márc. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%
Óránként illik valamit rendelni így csinálják szinte mindenhol.
2023. márc. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Ameddig ki nem raknak..., amennyit elkérnek egy köpet kortyért, ülhetsz ott egész nap akár;)
2023. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Én nem szoronganék ezen a helyedben. Ha vásároltál valamit, akkor addig vagy ott, amíg oda nem mennek, hogy menj el vagy rendelj valamit. Ezek a kávézók erre lettek kitalálva, nyilván számítanak rá, hogy az emberek nem egy órára ülnek be tanulni, hanem tovább tart az ilyen tevékenység. Esetleg ne kávézóba menj, hanem könyvtárba. Ott annyit vagy, amennyit akarsz.
2023. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!