Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez az új szokás a beülős...

Mi ez az új szokás a beülős helyeken/kocsmákban? Lemaradtam valamiről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A múlt héten beültünk páran egy szabadtéri, kultúrált iszogatós helyre. Este 9-kor úgy éreztem magam, mint a játszótéren, körbe-körbe rohangáltak az asztalok körül a gyerekek. Amikor már többen szóvátették, hogy nem itt van a játszótér, akkor elmentek a szülőkkel együtt.


De már láttam kocsmában totyogni 1 év körüli gyereket. Megállás nélkül üvöltözött, mindenki menekült ki.


Nem értem, nekem is van gyerekem, mégsem viszem magammal szórakozni esténként. Én sem ülök be a hintába a játszótéren vagy gyújtok rá vagy iszom meg 1 doboz sört.

Ha meg nincs aki vigyázzon rá, akkor otthon maradok a valagamon. De nem zavarok másokat egy nyugis helyen, pláne nem olyanon, ami felnőtteknek van kitalálva.


Én vagyok lemaradva vagy újabban ez a divat, hogy a gyerekeket is leviszik magukkal a szülők, leszarva másokat és mások nyugalmát?


2020. aug. 19. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Én sem értelek. Nekem is van gyerekem, és előfordul, hogy viszem ilyen helyekre. Este 9 nem a világ vége nyáron. És mégis milyen nyugalomra vágysz ilyen időpontban egy kocsmában...?
2020. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen mindig is volt :) 10-20 éve is sok olyat láttam, hogy esti, éjszakai programokra, ráadásul tömegbe vitték a kisgyerekeket. Én mondjuk nem is arra gondoltam, hogy ez zavarja a többi résztvevőt, hanem, hogy a kisgyereknek akkor már aludni kéne, meg látszik rajtuk hogy nyűgősek, nem élvezik.

És olyan is van, amit írtál, hogy nem csinálsz :D Legalábbis nálunk a játszókon, a szülők isznak, dohányoznak, és a hintába is beleülnek.

2020. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Meg fogtok kövezni, de szerintem proli/brazil szokás kocsmába vinni a gyereket, persze ha kultúrált a hely még oké lehet, de azért hat-hét körül már hazavinném.
2020. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
8%
Lepukkant kocsmába vagy kultúrált bárba?
2020. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem az a baj, hogy odaviszi (bár azért egy ivóba nem feltétlenül vinném a kisgyereket), hanem hogy hagyja randalírozni
2020. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
#2 Az tök más téma.... Itt nem arról van szó, hogy meddig maradnak fent a gyerekek, hanem hogy egy olyan helyre miért viszik őket randalírozni, ahova alapvetően felnőttek járnak szórakozni, beszélgetni, kikapcsolódni, és qrvára nem hiányzik nekik, hogy totyogós gyerekek borogassák fel a sörökorsójukat meg a sikongatásukat kelljen hallgatni, amikor péntek este szeretnének egy kicsit lazulni az egész heti meló után.
2020. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
6: Nem mást téma. Válaszoltam a kérdésre, hogy nem új szokás, hanem mindig is volt. És szerintem sincs keresnivalója gyereknek késő este, éjjel felnőtt programokon, bulikon. És szerintem akkor sem, ha nem randalírozik.
2020. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
@2 Szerintem itt mindenki lexarja mikor kellene a gyereknek aludni, de rohangálni vigyék el őket játszótérre vagy valami. Amikor én hétvégén elmegyek a barátokkal sörözni, nekem ott senki ne rohangáltassa a gyerekeit az asztalok között.
2020. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
8: tényleg ennyire nehéz értelmezni? Nem írtam egy szóval sem, hogy tök jó, ha ott rohangálnak. Sőt, ha nem rohangálnak, akkor se kéne ott lenniük.
2020. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
#7 De itt a kocsmában való randalírozásról van szó, nem arról, hogy egy tömeges rendezvényre elviszik késő este, amikor aludnia kellene.
2020. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!