Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem tahó az, aki...

Szerintetek nem tahó az, aki szó nélkül lekoptatja a másikat írogatás közben?

Figyelt kérdés
Akár itt privát üzenetben, akár máshol, egy ideig levelezik, írogat a másikkal, aztán minden előzmény meg szó nélkül eltűnik és nem ír többet, az ilyen nem bunkó?
2023. márc. 18. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
De
2023. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem
2023. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem. A net ilyen, addig nem kell komolyan venni, amíg nem találkozol személyesen.
2023. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 NTBS ***** válasza:
79%
Szerintem problémás viselkedés. Egy lezárás magyarázattal mindenkinek jár.
2023. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megunt téged, nem nagy truváj.
2023. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Van aki , egyszerűen nem hagyja abba az írást.
2023. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

A ghostolás valóban tapló dolog, függetlenül attól, hogy személyes, vagy cyber téren történik.

Ha valaki nem akar többet beszélgetni pl. velem, ha már privátban szóba elegyedtünk kicsit hosszabban, szíve joga, de azért illene lenne lezárni a levelezést, megmondani, hogy már nincs kedve többet. Az okot megmagyarázni is pozitív, nem is kell feltétlenül mélybemenően, nekem pl. az is elég volt, amikor valaki annyit írt, hogy "nem szeretne velem többet levelezni, mert megismerkedett valakivel, akivel le szeretné élni az életét, és csak rá szeretne figyelni." - Nyilván ez egy nehezen hiető sztori, bár tény, hogy baromi elfoglalt, ill. sejtek más okot is, amit nem vetek a szemére, de lényegtelen is. Egy szó, mint száz: le szeretné zárni a beszélgetést, amihez joga van. De az tényleg durva, hogy leveleztek, chateltek rendszeresen, és a másik eltűnik, te meg várod a jelentkezését.


Hozzáteszem, én se vagyok szent, nekem is záródott le húszéves barátságom úgy, hogy egy szót se szóltam, nem magyarázkodtam, hogy vége, és ezért és ezért. Ennek oka az volt, hogy sokszor mondtam, hogy mi a probléma, de eszébe se jutott változtatni, csak kihasznált, az igaz barátságnak kb. egyetlen definíciója se állta meg a helyét, leginkább csak akkor jelentkezett, ha kellett neki valami...

Rendszeresen beszólogatott, amit persze viszont nem tűrt, és semmit ne tudtam vele megbeszélni. Egyszer chaten szólt be, akkor visszaszóltam, jeleztem, hogy tapló és nem kerestem többet. Sokáig nem keresett, aztán GIF-fel, stb. próbálta magára hívni a figyelmet, bocsánatot kérni, következtetést levonni persze azt már nem. Így én is max. ugyanazt reagáltam: GIF-re GIF-et, stb. Aztán elmaradt, és így van jól. Nem mondtam neki, hogy vége, nem mondtam szentbeszédet, hogy miért, mert már sokszor mondtam.

2023. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is bunkó/tapló, nem túl egyenes dolog, csak úgy eltűnni. Bár azért az fontos, hogy milyen írogatásról van szó, milyenek és mennyire pörögnek a témák, mennyi ideje beszélnek a felek.

Azért kijárna a másik félnek pár sor, valamiféle elköszönés és lezárás, mielőtt végleg kilépne az életéből, nem írna neki többet. Teljesen megértem, ha egy ponton már valaki nem szeretne velem többet írogatni (legyen az a személyiségem miatt, vagy a visszaírásom túl későn/hamar van, vagy csak szimplán nincs kedve/energiája írogatni többet, vagy más, egyéb), csak tényleg másabb érzés, amikor tudod a dolog okát, és kapsz egyfajta lezárást is. Nem pedig várod a válaszát, és egy ponton már azon agyalsz, hogy mi van, ha történt vele valami...?


Engem akkor zavart, amikor évekig írogattunk egymásnak, napi szinten és látszólag remekül is ment a beszélgetés.. Még Starity-n, Tumblr-ön írogattam pár lánnyal extrém sokat, közülük hárommal át is mentünk másik platformra, ami nálam nagyon ritka dolog. Mégis mindegyiknek ghosting lett a vége a részükről, egyikük szó nélkül törölt is mindenhonnan (az utolsó üzenete az volt, hogy felvették egyetemre és alig várja, hogy meséljen róla..). És azért ezek eléggé bántottak. Meg kedvem is szegték a netes írogatástól.

2023. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pl nem akarja megirni, hogy az a helyzet, hogy most mar farasztasz, terhemre vagy.
2023. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A mai magyar társadalom nagyon megváltozott: nincs felelősségérzete, nem akar valójában semmit, csak mindenki önmagával foglalkozni, önmagát isteníteni. Ha ez a másiknak nem jön be, akkor van a lelécelés.
2023. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!