Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eltoltam az egyetlen esélyemet...

Eltoltam az egyetlen esélyemet. Miért ilyen az élet?

Figyelt kérdés

Totál amatőrként jöttem rá, hogy különleges csengése van az énekhangomnak. Kamaszként jártam énektanárhoz is, több kórusban is énekeltem, zeneiskolai végzettségem is van. Tanáraim és akik hallgattak, visszaigazolták a sejtésemet, miszerint valóban jó a hangom.

Szerettem csinálni, de ez csak iskolai szintű volt. Később, az egyetemen már csak a kórus maradt, aztán az is megszűnt. Az élet másfelé vitt.


Aztán az élet most úgy hozta, hogy 20 évvel később, közel a negyvenhez felkérést kaptam, hogy énekeljek a március 15-ei rendezvényen. Hogy hol és milyen keretek közt, az most nem lényeges, de nagyszabású volt, 1000 ember előtt, profi technikával, hangosítással. S egyáltalán nem katonadalokat, hanem koncertszerűen.

Rengeteget készültem, sokat próbáltunk. A próbákon láttam, hogy sokan összenéznek, hogy ez igen! Sok elismerést kaptam. Még olyanokat is, hogy nem tudják megkülönböztetni, hogy melyik az énekesnő hangja, és melyik az én hangom, mert a hangszínem, az előadásmódom is hasonlít rá.


Közben előtte pár nappal én is elkaptam az influenzát, ami most járvány, a nézők közül is többen emiatt nem tudtak eljönni. Nekem is 39 fok lázam lett. Még nem hallatszott a hangomon, de már tudtam, hogy baj lesz.

Aznap reggel nyers gyömbért reggeliztem egy mézesmackónyi mézzel. Forró tea lassan kortyolva, negró cukorka. De már éreztem, hogy a hangom egy hajszálon függ, hol jó volt, hol nem. A beszédhangom is kezdett rekedni. 38 fok lázzal indultam el.

Úgy voltam vele, hogy most majd kiéneklem magam, utána max mutogatok, ha annyira elmegy a hangom. Utána már ráérek ágynak esni.


Sajnos nem így lett. Mindent beleadtam, de már érezhető volt a hangomon. Voltak csúszások is, amikor épp elrekedtem volna egy hangnál, mert nem bírta a hangom, ott automatikusan átbillent, mielőtt elhalkíthattam volna.


Bármelyik próba jobb volt az előadásnál.

Intelligens emberektől azt a visszajelzést kaptam, hogy fejlesszem a hangom. Nem tudják, hogy amit a láz vitt el, azon nincs mit, mert majd magától visszatér, ha meggyógyulok. Nem tudja mind az 1000 ember, hogy én lázasan álltam ki.

Sírni tudnék, illetve már sírtam is. 1000 ember előtt égtem le, 1000 ember hiszi azt rólam tévesen, hogy csak ennyire tudok énekelni.

S az egyetlen esélyem is elment. Ha ez most jól sikerül, akkor sincs sokkal több lehetőségem kiállni, de így végképp elvesztettem minden lehetőséget.


Miért pont életem lehetőségénél ér el a betegség? Miért ilyen az élet?


Hozzáteszem, aznap a beszédhangom is elment, és ágynak estem, azóta is lábadozom.


2023. márc. 18. 10:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Volt egy rossz napod.

Eddig sem voltál profi énekes, és ha ez a fellépés jól sikerült volna, akkor lenne egy szép emléked, de az sem lendítette volna elő az ilyen irányú karrieredet (ami nem is volt a célod ezzel).

Kb. a kutya sem emlékszik már rá, mikor csúszott el a hangod, meg talán még a személyedre sem. Emlékeznek rá, hogy ott voltak az ünnepségen, ettek-ittak-beszélgettek és közben sütött a nap meg volt egy szép megemlékezés és egy kis műsor.

A többi csak önsajnálat.

2023. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Mindig van még egy esély(:
2023. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Azért szerettem volna a "helyi profi" lenni.


Amúgy is életem fájdalma, hogy nekem nem úgy alakult az életem, hogy profi legyek. Szerettem volna az lenni.


Legalább a lepattanóra beálltam volna. De az élet ezt sem akarja?? Miért??


Amúgy tévedsz, kevered a majálissal. Itt senki sem evett-ivott, fegyelmezetten hallgatták.

2023. márc. 18. 10:36
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Közölted a mikrofonba, hogy lázas vagy,és elnézést kérek mindenkitől ha nem lesz tökéletes az előadás?

Na látod!!!

Elbaszcsiztad, ennyi

2023. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

Ez EGY eset volt, akik a müsort rendezték zeneileg, azok tudják, mit tudsz, mert a próbákon ott voltak.

Nem a közönség dönt arról, van-e további esélyed, hanem a zenei szakemberek, ha ök meg vannak veled elégedve, akkor tölük kaphatsz segítséget a folytatáshoz.

Másrészt az az 1000 ember egy hét múlva már nem emlékszik részletekre, ettöl még lehetsz késöbb helyi kedvenc - habár, ha komolyan gondolod, akkor nem helyi távlatokban gondolkodsz.


Soha nem késö újrakezdeni, elöbbre lépni, csak NEKED kell tenni érte, nem másoktól várni a sült galambot.

Ha tényleg komolyan gondolod, kezdj bele MOST a képzésbe, még böven van idöd jutni valamire.


Persze könnyebb itt (meg máshol is, magadban is) siránkozni, ahelyett, hogy tennél valamit.

2023. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez jól sikerült volna, azt is elfelejtette volna a közönség 1 hét múlva. Ének versenyen meg máskor is indulhatsz, nem? Ez most csak véletlen egybeesésé volt, hogy pont ekkor lettél beteg, nem egyfajta jelzés, hogy nem énekelhetsz többé. Csomó énekverseny létezik, nem azt mondom, hogy menjél rögtön az X faktorba, (bár azzal is sokan próbálkoznak) de képzésekre attól járhatsz, máskor is lesz szerintem ilyen műsor, ami most volt.
2023. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
X faktorba csak akkor mennék, ha lenne lehetőségem előtte egy pár évig képezni a hangomat. Szeretek felkészült lenni és biztosra menni.
2023. márc. 18. 11:07
 8/21 anonim ***** válasza:

7-es


Még megvalósíthatod, előtted áll, attól mert most ez a műsor nem sikerült.

2023. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Csak nem értem az okát, hogy miért pont most lettem beteg? Miért nem előtte vagy utána? Ez Murphy-törvény?
2023. márc. 18. 11:20
 10/21 anonim ***** válasza:
32%
mert pont most történt, semmiféle oka nincs.
2023. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!