Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is úgy van vele hogy az...

Más is úgy van vele hogy az egyetlen értelmes életcél a világ elpusztítása, az élet és az undorító születés-szenvedés-halál körforgás megszüntetése?

Figyelt kérdés
Más is érzi úgy hogy csupán azért született ebbe az undorító létezésbe hogy annak végetvethessen? A baktériumi szintig minden élőlényt el kellene pusztítani illetve az élet jövőbeli újra kialakulását teljesen ellehetetleníteni. A létezésünk teljesen véletlen kialakult rossz vicc. A DNS vezérel minket melynek egyetlen célja önmagának a megsokszorosítása. Az élet egy kegyetlen harc a fennmaradásért, a létezés pedig teljesen közömbös a szenvedéseink, érzelmeink iránt. Az élőlények pedig az ösztöntől vezérelve csak szaporodnak és szaporodnak tovább, fenntartva ezzel ezt az undorító körforgást.

2023. márc. 15. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem ezt hiszem…én sem mondom azt hogy olyan hu de k..va jó élni meg meghalni főleg, de valahogy így érzem magamba hogy nem csak ennyi az egész…hogy talán van isten stb. Meg néha azért élvezem ezt az életet meg sok jó dolog is van benne…de ha így megy tovább ezen gondolkodni sem kell:d ha esetleg 3-dik világháború lenne.
2023. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem az élettel van baj. Szerintem. Hanem az, hogy az ember az életet ki mire használja. Mit épít ki belőle. Ebből következik a szenvedés.


Én hiszek abban, hogy az élet pl a halál után valahogy folytatódik, csak más formában. Nekem kifejezetten a fizikai, földi élettel van problémám, de azzal is azért mert az ember olyan rendszert épített ki maga köré, hogy élhetetlen. Nekem legalábbis.


Tehát összességében nem az élettel van baj, hanem az emberrel.

2023. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem, nem vagyok úgy vele.


"élet jövőbeli újra kialakulását teljesen ellehetetleníteni"


Sok sikert hozzá.. a végleten számú univerzum végtelen számú csillagának elpusztítása nagyobb falat, mint amire te, kis fotelharcos, frusztrált kisfiú képes leszel valaha is.

2023. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Tettél valaha is önzetlenül valami jót másokért, vagy csak azt várod, hogy mindenki a te kedvedben járjon?

Csak mert általában az ilyen kis céltalan, mások érzéseit és életét semmibe vevő mitugrászok szokták azt hajtogatni, hogy jaj de kegyetlen a világ...

Menjél el önkénteskedni a máltaihoz, vagy kaját osztani a hajléktalanoknak, aztán majd megváltozik egy kicsit a hozzáállásod a világhoz.

2023. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem később sokkal szebben( reálisabban) fogod látni, és rettentő boldog leszel. Addig is legyél a fény az undór tengerében. Nekem ez a célom. Végigélni, és mások szenvedését lehető legjobban lealacsonyítani.
2023. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Úgy lehetne elpusztítani minden élő organizmust, ha megsemmisítenéd a légkört, és megolvasztanád a bolygó kőzetfelszínét, több száz méter mélységig, azzal le is lenne rendezve a dolog. Na de hogyan.
2023. ápr. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6

Szerintem ilyesmit önmagát örökké sokszorosító nanobotokkal lehetne megvalósítani, ha majd egyetemre megyek mindenképp ebben az irányban szeretnék továbbtanulni.

2023. ápr. 13. 05:55
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Újrateremtenéd velük az életet a bolygón, mint az önreprodukciós DNS vezérlésű szerves molekulákkal ez már megtörtént.

Ahhoz, hogy ne maradjon semmi, sterilizálni kell a bolygót, megsemmisíteni az atmoszférát, és felolvasztani a felszínt, ez nekem biztosabb megoldásnak tűnik, mint fejlett, robot technológiákkal kísérletezni.

2023. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8

Bele lehet a nanobotba programozni hogy mondjuk pár év múlva mindegyik semmisítse meg magát meg szerintem a számitógépes kód cseppet stabilabb mint a DNS, nem fog egy könnyen szétmutálódni.

Ellenben mindezeket amiket felsoroltál hogyan valósítanád meg? A földbe ütköztetnél egy mars méretű objektumot, vagy esetleg a földet a napba? Mert máshogy nagyon nem tudom hogyan valósítanád ezeket meg. Még ha a cél mögé is tudnád állítani az emberiséget akkor is szinte lehetetlen lenne olyan alapos munkát végezni. Elég ha megmarad egy anareób földalatti baktérium genyó és máris újrakezdhőthet az élet.

2023. ápr. 13. 16:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kizárt, hogy az emberiség egy ilyen dologba belemenjen, a szaporodási ösztön a legtöbb embernél mindent felül ír, nem hogy még az egyének feláldoznák magukat egy ilyen cél érdekében.

De ha mégis, akkor egy megoldás jöhetne szóba, letéríteni a földet a pályájáról, vagy a nanorobotok amiket említettél, de azt is hogyan?

Ha rájönnének mit akarsz, megölnének vagy elmegyógyintézetbe zárnának, ebben biztos lehetsz. Már azért is elmebetegnek néznének amit a kérdésedben leírtál, ez tömegmészárlás, globális szinten.

2023. ápr. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!