Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vadászok általában pszichopa...

A vadászok általában pszichopaták/szociopaták ?

Figyelt kérdés

Na most az egy dolog, hogy mondjuk kilövik a vaddisznókat mert túlszaporodnának, de ha véletlenül elszökik a kutyád/macskád(minden óvatosság ellenére is előfordulhat ilyen malőr) akkor ugyanolyan kéjes élvezettel lelövik azt is.

6-7 kilós kistestű kutyákat küldenek le a borz üregébe egy kétszer akkora éles karmokkal, fogakkal felszerelt állat ellen és ezt mindkét állat(de főleg a kutya) csúnyán megszenvedheti.

Sokszor hallani, hogy hamarabb lőnek mint ahogy meggyőződnének milyen lény zörög a bokorban.



2023. márc. 20. 16:17
1 2 3
 11/23 NTBS ***** válasza:
60%
Nem.
2023. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

Jó, ez megint ilyen városi, "olvastam a fészbúkon" okoskodás.


Annak nincs hír értéke, mikor valaki normális. Ugyaz ez igaz a rendőrökre, orvosokra, mindenkire. Egy nap X ember találkozik velük. Ebből 99.9% normálisan megy, de arról mit beszéljünk?


Tényleg nem szép random háziállatot lelőni. Ahogy az sem okés, hogy a kutyák csak úgy kolbászolnak, amerre akarnak. Ez sem ritka. Ha már arról beszélünk, hogy "sokszor hallani", most nem rég is megtámadott valami kutya egy kislányt, elötte volt a nő, akinek a kezét le is kellett végni, stb. Ahogy írom ezt, pont most van a hírekben egy ilyen eset, ahol egy 12 évest harapott meg valami meglépett kutya.

Itt a mi környékünkön is van nagyon sok olyan kutya, amik egyszerűen állandóan meglépnek. A gazdik nem nagyon csinálnak semmit, csak szétteszik a kezüket, hogy há' szökős. Nevelni, vagy legalább tényleg megcsinálni a kerítést, na azt nem. (Én meg a saját, pórázon lévő kutyámat védem, ahogy tudom.)

Nem azt mondom, hogy automatikusan lelőni őket okés. De minden aranyos, kedves, véletlenül meglépett Buksira van egy csomó rendszeresen kint mászkáló, idegbeteg nagy dög.

Az én kutyámat egy ilyen mágikus Houdini egyszer majdnem széttépte, hónapokig kellett kezelni. (Amúgy pont erdős részen, mert hát ott úgysem zavar senkit az önsétáltatás...)


A vadászkutyák meg megint más téma. Nyilván nem a gyámoltalan szobakutyát küldik le. Ők erre lettek tenyésztve. Meg lennél lepve, hogy mennyire más egy panel tacskó, mint egy több generációs vadász.

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ezek a kis cingár fiúk mennek boxolni. Okés, méretre sokan nem nagyok, de ők erre edzenek, ebben jók. Lehet, hogy nem Fekete Laci formák, de csak a méret nem jelent semmit.

2023. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
8%
Szadistak es pszichopatak. Menekulni kell az ilyenektol.
2023. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
az olyanoktól mint te 13mas
2023. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Azok hát. Nyomorult az összes, és az Isten tudja milyen komlexusaik vannak. Csakis elmeháborodott élvezheti azt, hogy lesből, a biztonságból, sunyin meglapulva esélyt sem adva az áldozatnak, félrészegen lövöldözzön. Pusztulhatna az összes.
2023. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

"Az összes"


Erről a Kétfarkúak nemzeti konzultációjából jut eszembe a kérdés meg a lehetséges válaszok.


Látott már Ön négert?

A) Igen, a tévében.

B) Igen, a rádióban.

C) Nem, de ha látnék, inkább nem is néznék oda.


Ha nem lenne egyértelmű az analógia, te valahogy így lehetsz a vadászokkal.

2023. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

16 Nem nagyon izgat mi jut eszedbe.


Éveket húztam le egy egy olyan vendéglátóhelyen, ami rendszeresen fogadott vadászokat csapatostul. Sajnos olyan környék vagyunk, ahol rendszeresen vadásznak ezek a férgek, és mindig nálunk szálltak meg. Egyszerre kb. mindig 30-an.

Rendszeresen csatakrészegen érkeztek vissza a vadászatról, ami nem csoda, tőlünk vitték rekeszszám a bort, és előtte nálunk rövideztek. Ez eddig kivétel nélkül mindegyik csapatnál így volt. Volt olyan is, ahol véletlenül egyik a másikat lőtte meg, volt is hírverés...

Sajnos volt szerencsém eleget látni, és hallani ezeket. Beteg emberek, annyi szent.


Nem tudom, hogy a 6 év alatt, amíg azon a munkehyelyen dolgoztam, pontosan mennyivel találkoztam, de mindig előre utáltam, mikor tudtam, hogy itt a vadászidény, és sorra fogják egymást váltani. Úgyhogy van velük bőven annyi tapasztalatom, hogy utáljam az összeset, emberileg is szarok.


Gondolj bele józan paraszti ésszel (ha még van olyanod), mi más vinne rá ép elméjű embert, hogy védtelen állatok életét oltsa ki? Látsz rá bármilyen magyarázatot? Hagyjuk már a szar dumát, hogy "túlszaporodnak a vadak"...

2023. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#17: vadkármentesítés, nézz utána.

Az a "szar duma" amire hivatkozol, már általános iskolában is tanítják, az ökoszisztéma és tápláléklánc téma környékén. A túlszaporodó állat a többire is hatással van, mert vagy elnyomja, vagy kiírtja a többit, ami miatt a vele kapcsolatban állókra is hatással lesz, és így tovább.

2023. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
Ja, hogy vendéglátóhelyen csak részegeket láttál? Akkor biztos mindegyik az, mindig. Logikus.
2023. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A vadászok nem lőnek le csak úgy erdőben rohangáló kutyákat, remélem tudod. Abban az esetben, ha a kutya kergeti a vadat, jogilag lelőheti. Másrészt meg ha a kutya nincs pórázon, akkor már régen rossz minden. A hivatásos vadász, tiszteli az állatokat, gyakran csak selejteket lőnek ki. Ha egy szarvas pl beleakad a villanyoásztorba akkor a vadász megy oda és szabadítja ki nem lelövi. [link] Tessék itt egy videó. Két dámbika összeakadt a villanypásztorban, az egyik már elpusztult, de a vadászok hiába veszélyes a még élőt megmentik. Ebből is látszik, hogy tisztelik az állatokat.


De rendben, jó ne szabályozzuk a vadállományt, de utána senki ne sírjon, hogy már a nagyvárosokban is elszaporodtak a vadak, hogy vaddisznók kergetnek meg embereket az utcán.


Persze megy a fröcskölődés, de normális érveket, megoldást nem tudtok hozni mert nem láttok bele. A nagyvárosi hülye picsák meg jönnek, hogy jajj a csúnya gonosz vadászok. Gondolkodjatok már el egy kicsit.


16L

2023. okt. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!