Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szeressem meg újra az...

Hogyan szeressem meg újra az olvasást?

Figyelt kérdés
Régen nagyon szerettem olvasni, de sajnos mostanában a telefont részesítem előnyben. Nem hülyeségeket csinálok, természetfilmeket nézek Youtube-on vagy híreket olvasok, ha közösségi médián is lógok, 90%-ban csak állatokkal, természettel, utazással kapcsolatos csoportokban olvasgatok, informálódok, de utálom, hogy emiatt kevesebbet van könyv a kezemben, ha el is kezdek valamit és olyan témában is olvasok, ami érdekel, nem köt le, lerakom és a telefonom után nyúlok. Miért lehet ez?
2023. márc. 22. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Telefon jobban stimulálja az agyat.
2023. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor nekem tényleg jól stimulálhatja.:(
2023. márc. 22. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ma már ez egy általános probléma, és sok ember küszködik ezzel. Az igaz, hogy jobban stimulálja az agyad, ezért sokkal alacsonyabb szintre teszi az ingerküszöböd (mivel rövidebbek a tartalmak kevesebb idő kell ahhoz hogy a "végére érj", ezért az agyad hozzászokik ahhoz, hogy hamarabb megkapja azt az ingert, amit vársz, mondjuk egy könyv elolvasása után - de azért valljuk be egy vidi megnézése is egy könyv elolvasása nem egy szinten van)


Nekem is volt egy ilyen időszakom, de aztán meguntam hogy ezzel megy el a napom hogy videókat nézek amik annyit nem adnak hozzá mint egy könyv, aztán fokozatosan sikerült visszatérnem az olvasáshoz. Igazából ez egy döntés kérdése, hogy a szabadidődet inkább az olvasásra fordítod.

Fokozatosan vissza tudod irányítani a figyelmedet. Kezdésként egy olyan könyvet válassz amihez nem kell olyan erősen figyelni, könnyen olvasható. Aztán majd később jöhetnek a több figyelmet igénylő művek.

Nekem Facebook Insta YouTube értesítők mar be sincsenek kapcsolva. Azt ajánlom kapcsolj ki te is minden értesítőt és hogyha úgy döntesz hogy olvasni szeretnél akkor kapcsold ki a wifit is.

2023. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Jah, ingerfüggés, tök érthető.

Hááát mondjuk kezdj el olvasni a telefonodon. Úgy nincs benned, hog "mi van ha írtak?" mert ha írtak volna, látnád az értesítést.


Vagy gyakorolj nag yönuralmat és zárd el a telefont azzal a kijelentéssel, hogy "ma 8 és 9 között olvasni fogok, minden más megvár 9kor". De attól tartok ezt egyszer-kétszer megcisnálod, aztán valahogy elfelejtődik

2023. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tervezd be, hogy naponta 5-10 oldallal mindig többet olvasol egy olyan könyvből, ami érdekel.
2023. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Harry Potter. Anne Rice. Klasszikusok, magazinok, bármi, csak vegyél valamit a kezedbe és feledkezz bele. Még a szemeidnek is jót teszel.
2023. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató, nem elítélő válaszokat, igyekezni fogok!
2023. márc. 22. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ott vannak a hangoskönyvek is. Youtube tele van velük. Oké, cikkolvasás és videónézés közben nem tudsz hangoskönyvre figyelni, de pl mosogatás vagy utazás közben igen. És végülis az is könyv!:D
2023. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!