Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan szeressem meg az olvasást?

Hogyan szeressem meg az olvasást?

Figyelt kérdés

Egészen kiskorom óta utálom az olvasást. Onnantól mikor anyukám azt mondta hogy nyáron kötelezően ki kell olvassam a Micimackót. Nagymamámmal mikor ketten voltunk (nagyon vallásps) mondta, hogy versenyezzünk ki olvas el hamarabb egy oldalt. Én 2 sorokat kihagyva mindig bevartam hogy nagyjaból egxszerre érjünk a végére. A kötelezőket szerintem egy vagy két kivételével nem olvastam el. Szégyellem de így van. Elkezdtem pár éve olvasni egy bűnügyi könyvet, imádtam. Este lefekvés előtt olvastam, sok sok oldalakat de egyszer belealudtam. Letettem a könyvet, hogy na majd holnap. Másnap elolvastam pár oldalt majd letettem. Azóta se olvastam ki csak a felét ahol abbahagytam. Majd nekiestem egy másiknak amiről meggYőződtem hpgy imádni fogom, de ugyanaz lett a sorsa mint az előtte levonek.

Szeretnék olvasni de nincs türelmem. Képes vagyok másra gondolni közben, képzelegni ami miatt nem is tudom mit olvastam addig. Anyukámék sokat piszkáltak emiatt, de elment a fülem mellett. Mára viszont zavar mert már most érzem, hogy nem tudok szépen választékosan beszélni. Nem vagyok ostoba, szimplán nincs türelmem hozzá. Ha elkezdek egyet a felénél belealszom es unom tovább olvasni.



2019. márc. 31. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Én mindig is hittem abban, hogy nincs olyan, hogy valaki nem szeret olvasni, csak még nem találta meg a megfelelő könyvet. :) Eddig nyilvánvalóan csak olyanokkal futottál össze, amik nem tudták lekötni a figyelmed. Ez egyébként egyértelműen a magyar oktatási redszer hibája, rengeteg olyan könyvet olvastatnak a diákokkal, ami nem érdekli őket, a nehéz nyelvezet, a sok leírás stb. miatt, aztán csodálkoznak, hogy a gyerekek nem olvasnak maguktól, miután teljesen elvették tőle a kedvüket...Nem azt mondom, hogy felejtsük el az összes régi klasszikust, de könyörgöm, már évtizedek óta ugyanazok a kötelezők, nem ártana egy kis frissítés.

Én mindig is könyvmoly voltam, mindent imádtam az Egri csillagoktól A kőszívű ember fiain keresztül a Szent Péter esernyőjéig, de ezzel általában egyedül voltam :D Láttam az osztálytársaimon, hogy mennyire utálják ezeket, középiskolában pedig csak romlott a helyzet. (Iliász, Odüsszeia, Faust stb., gondolhatod) És meg tudtam érteni, hogy nekik ezek után miért nem akaródzott könyvet venni a kezükbe..

Szívesen ajanlanék valamit, de fogalmam sincs melyik korosztályról van szó...ha az a bűnügyi regény tetszett akkor talán próbálkozz hasonlókkal, és ne add fel! Sosem késő megszeretni az olvasást. :)

2019. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Azt gondolom, mindenkinek megvan A könyv, amit ha elkezd, nem képes letenni. Meg kell találni nálad is ezt.

Közhelyes, de pl a Harry Potter kiváló "belépő" olvasmány, kedvcsináló. Persze csak akkor, ha nem kapsz hülyét a fantasy minden formájától. Tudni kellene, mi érdekel. esetleg kedvenc film, ami létezik könyv formában is. Vagy történelemből kedvenc korszak, hozzád közel álló élt vagy kitalált alak... rengeteg jó könyv van, amik tényleg letehetetlenek. Rövid, hosszú, régi új, krimi, sci-fi, horroro, thriller, ya -tudni kellene, mégis mi érdekel.

2019. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is a Harry Potter volt az első, azóta falom a könyveket, persze, ahogy az időm engedi, az egyetem miatt régóta nincs rá időm és energiám. De én is csak azt tudom mondani, hogy kezdj el több műfajban olvasni, meg fogod találni, hogy mi kapcsol ki a legjobban és mi tetszik. A kötelezők nagy részét végigszenvedtem, de ha a saját szórakozásodra olvasol, akkor tényleg legyen élvezetes, ez a lényeg. Kísérletezz, ne add fel. Ha nem tetszik valami, vontatott, akkor kezdj bele másikba, rá fogsz kapni az ízére, ha jókat találsz.
2019. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy ismerosom mondta, hogy van egy nimfoman norol szolo konyv. Nem tudom se a cimet se a tortenetet. Viszont ha fura is a hasonlo temak erdekelnek. Illetve egy masik is felkeltette az erdeklodesem ami egy parrol szol ami megcsalasokba fullad es ezt a hutlenseget boncolgatja a konyv.
2019. ápr. 1. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor fog érdekelni az olvasás, ha erős érzelmet ad, és nem tudod félbehagyni.

A [link] oldalon olvass bele a könyvekbe. Keresd a Vörös pöttyös könyveket, ha meg a szex is érdekel, a Rubin pöttyös könyveket. Állati jók

2019. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!