Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme élni?

Van értelme élni?

Figyelt kérdés
Én nem tudom, hogy hogy fogalmazzam meg magamban mit érzek, de nagyon rossz. Nem szeretnék segítséget kapni, mert tudom, hogy nem tudnak idegenek segíteni ebben és nem is akarok önsajnálatónak tűnni. De már nagyon nem látom értelmét annak, hogy vagyok.

2023. márc. 25. 22:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%

Van.


Mindenki életében vannak mélypontok, idővel jobb lesz.

2023. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%
Pedig nekem nyugodtan írhatsz, ha gondolod.
2023. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Van értelme. Ha nagyon nem látod a lehetőséget abban, hogy rajtad mi segítene akkor esetleg próbálj keresni olyat, hogy te hol tudsz segíteni másoknak. Akár menj el önkéntesnek, hogy segíthess másoknak és lásd az örömöt mások arcán, lásd azt, hogy neked is hasznod van és tettél valami jót.
2023. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

A gyerekkor a legjobb amikor még minden új, meg izgalmas, de aztán baromira meg lehet unni, főleg a végére, amikor már azt mondják minden nap ajándék, de közbe az a nap is ugyanolyan mint bármelyik az előttelevő 10 évből...


A leggázabb az, hogy mindenki meghal az ember körül, és már baromi fárasztó újabb és újabb kapcsolatokat építeni, meg mélyíteni... Ráadásul sosem lesznek ugyanolyanok, csak gyengébbek az előzőeknél...

2023. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%

"Akár menj el önkéntesnek, hogy segíthess másoknak és lásd az örömöt mások arcán, lásd azt, hogy neked is hasznod van és tettél valami jót."



Minek? Kit érdekel a hasznosság? Ráadásul tök relatív, mert a világnak valójában annyira baromira mindegy, hogy te vagy én vagyunk e rajta vagy sem, csak nekünk nem az, tisztelet a kivételnek (kérdező).

2023. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%

#5


Persze így is fel lehet fogni a dolgokat. Minek figyelni a környezetre, ha senki más nem teszi, mindek bármit csinálni, ha senki más nem teszi, nem kell tisztelni az embereket mert más se teszi.. szóval érted a lényeget remélem.. Ha mindenki így gondolkozna akkor egy még szarabb világ lenne a miénk.

2023. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%

Az nemtudom melyik fázisa lehet az életfelfogásnak amikor arra jössz rá, hogy előtted már hány milliárdan éltek, és nem hagytak semmi nyomot a világban, meg hogy azok a házak amik között mászkálsz az utcákon, hány ember keze munkája, és a kutya se hallott róluk soha, pedig generációk születtek le, és nőttek fel a kezük munkája után...


Aztán mégis minden hülye újszülött újra és újra elhiszi, hogy majd ő fogja megváltani a világot, meg, hogy "Bármi lehetséges"...

2023. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
12%

"Boldogtalan Édesburgonya"


Az emberiség még mindíg kevés ahhoz, hogy a környezetét vagy a bolygóját tönkretegye, ez is csak egy mese, hogy jaj védjük a környezetet...


A legburtálisabb környezetszennyezést is ami már az emberiséget is kipusztítaná visszaállitja a természet alig 500 év alatt emberi tevékenység nélkül... Még a beton sem tart ki annyi ideig, szóval gőzöm sincs, hogy a sok vasbetonba öntött nukleáris hulladékkal mégis mi lesz, de akármi is szerintem addigra megszokjuk, és az lesz az alap...

2023. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
36%
De tudnak segíteni, nem az itteni önjelölt pszichológusok, hanem az igazi szakemberek. Nyilván nem ingyen és nem biztos, hogy akit elsőre választasz, segít is, de van olyan, aki tud.
2023. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos az én problémám nem olyan, ami csak úgy megoldható.
2023. márc. 25. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!