Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire gondolnátok ilyenkor?...

Mire gondolnátok ilyenkor? Mennyi idő után mennétek a rendőrségre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy Fb marketplace-en vettem (volna) egy szekrényt, de eltűnt az eladó. Az a gond, előre elutaltam az összeget, mert nem szoktam kp-zni és eddig sosem történt velem ilyesmi. Ennek már lassan egy hete. Le nem tiltott, de nem kapja meg az üzeneteimet, csak sima pipát jelez, nem a telit. Mikor menjek a rendőrségre?
2023. márc. 27. 16:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

8-as: Márpedig magánszemélyek közt, ha nem személyesen zajlik az adásvétel, akkor az előre utalás a megszokott forma. Igen, kockázatos, de az eladónak is az lenne az utánvét, így szinte mindenki előre kéri.


Nagyobb összegű dolgot nem éri meg így venni. Megjegyzem, egyetlenegyszer lettem átverve (kb. 2 ezer Ft-ról volt szó), de ott sokakkal megcsinálta a „profi” eladó, rendőrségi ügy lett belőle, és végül visszakaptam a pénzem. Feljelentést nem én tettem, engem talált meg a rendőrség, hogy károsult lehetek én is.


Kérdező, sanszos, hogy le lettél nyúlva, de kicsit még azért várnék... A profilja amúgy milyen, valódinak tűnik? Nem garancia semmire, meg van, akinek csak az ismerősei látják normálisan, úgy van beállítva, de én egy kicsit nyugodtabb vagyok Marketplace-en, ha mondjuk egy bővebb, képekkel, bejegyzésekkel, úgymond élettel teli profilt látok.

2023. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Sokat nem látni a profiljából, de igazinak tűnik, mert pl.iskolái, munkahelye meg van adva.
2023. márc. 27. 19:11
 13/21 anonim ***** válasza:
43%

Az utanvétben mi a kockázat?

Amugy senki nem kér elore semmit. Az áru személyes megnézésekor atvételkor szoktak csak fizetni. Aki elore kéreget a semmire pénzt az már gyanus.

Amugy IP cim alapján 2 sec alatt tudja a rendorseg h ki az

2023. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%
Az utánvét biztonságos, azt jelenti, hogy akkor kapod meg az árut, amikor kifizeted. Ez minkét felet védi.
2023. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%

"Az utánvét biztonságos,"


Majd átértékeled a téves nézetedet, ha két téglát találsz a csomagban.

2023. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#15 Nem kell facebookról meg ilyen helyekről vásárolni. Rendes megbízható boltból kell vásárolni.
2023. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

13: Hallottál már olyanról, hogy vki nem vette át utánvétnél a csomagot? Nem ingyen kerül vissza a feladóhoz. Szóval, ilyen esetben a termék nincs eladva, de az eladó már bukott rajta pénzt. Speciel szekrényt nem vennék Marketplace-en, de ennyire értetlen nem lehetsz, mint ahogy előadod:-) Én pl. budapesti vagyok, jó pár cuccot vettem már vidékről, értelemszerűen nem fogok utazni egy cipőért Debrecenbe, így marad az, hogy postázzák nekem.


Kérdező, ha azt mondod, igazi profil lehet, szerintem írj az üzenőfalra! Természetesen nem megvádolva bármivel, kérd meg, hogy privátba mindenképp vegye fel veled a kapcsolatot! Hátha vmi kisül belőle…

2023. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az üzenőfalára szerintem csak ismerőse írhat, mert nincs ilyen lehetőség. Az egyetlen ok, amiért még nem cselekedtem, hogy nem tiltott le, csak simán nem kapja meg az üziket és nem válaszol. Az is lehet, hogy valami történt vele, nem tudom, nem olyan tipikus csaló történet.
2023. márc. 27. 23:27
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem is így van beállítva a Facebook, de sokaknak nem, azért javasoltam. Hát, szerintem az buta csaló, aki letilt, hiszen ott egyből világos, hogy csak lehúzott pénzzel. Így viszont, hogy nem olvassa, mehet egy ideig benned, hogy valami baja lett, kórházba került, esetleg kitiltotta a Face stb.


Vannak még ötleteim, ha gondolod, ez az egyik: Hirdetni ugyanúgy hirdet? A helyedben megkérném az egyik barátomat vagy családtagomat, hogy kérdezzen valamit az egyik termékről. Ha fönt van még a szekrény, akkor kimondottan arról, de alapvetően az a lényeg, másnak válaszol-e. Ha nincs válasz, nem vagy előrébb, de ha igen, akkor veled nem akar kommunikálni.

2023. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Néztem, a szekrény nincs már fent, és más hirdetését sem láttam.
2023. márc. 28. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!