Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Idegen országban ügyet intézni...

Idegen országban ügyet intézni elvigyem a páromat?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem ki Szlovéniába a páromhoz. Én nem beszélem a nyelvet. (Magyar-Szlovén területre, magyar nyelvű munkám lesz.)

Viszont félek, hogy a hivatalban nem fognak magyarul beszélni. Olyan bénának érzem itt magamat. Nagyon sokan beszélnek magyarul, de nem mindenki. Múltkor a boltban a hentesnél volt ebből kellemetlen helyzetem. Persze tanulgatom a nyelvet, de nagyon nehéz. Inkább csak értem egyelőre.

Na de a lényeg az, hogy a párom mindkét nyelvet beszéli. Szerintetek merjek nélküle ügyet intézni, vagy ne? Szerinte már beszélek olyan szinten, hogy ezt megoldjam, de én meg félek a kommunikációtól. Érteni értem, de nem jutnak eszembe a szavak.


2023. ápr. 3. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a párod helyében elkísérnélek. Ha én jobban, biztosabban tudok valamit a páromnál, tudok segíteni neki, és ez számára megnyugtató, hogy nem kerül kínos, kényelmetlen helyzetbe, és időm is van rá, magától értetődne, hogy megyek, ha igényli. Nem kell megszólnia, ha te nem akarod, de akkor is ott van biztosítékként, ha bármi lenne.
2023. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Csak ilyenkor meg úgy érzem magamat, mint egy nagy gyerek. (26 éves nő vagyok.)

Ráadásul itt sokan nem szeretik a magyarokat. Nem olyan durva az utálatuk, mint Erdélyben vagy Vajdaságban, de azért néhányan hiába tudnak magyarul, szinte pofákat vágnak ha meg kell szólalniuk. Ezért próbálok szlovénül beszélni, de még eléggé nehezen. A kinti magyarok viszont nagyon aranyosak, nagyon kedvelem őket, nagyon összetartó közösség.

2023. ápr. 3. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!