Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szar alak vagyok az öngyilkoss...

Szar alak vagyok az öngyilkossághoz Sajnos nem depresszió, tényleg ez lenne a megoldás. Fájdalmaim vannak, szélsőségesen magányos vagyok (rosszul szocializált). Merre lehet keresni a megoldást?

Figyelt kérdés

A fájdalmakra orvos annyit mond, hogy örüljek, hogy van, ami fáj (Más orvosok diplomatikusabban fogalmaznak) A karom egy törés miatt, migrén, here visszér

55 éves elmúltam. A szakmámat gyűlölöm (olyan mértékben, hogy ez is fizikai fájdalmat okoz.). Informatikusként elvárják tőlem (ez alatt nem feltétlenül udvarias elvárást kell érteni), hogy több országhatárral arrébb mondjam meg, hogy a kábel, vagy az eszköz a rossz, anélkül, hogy ők odamennének... (mai példa)

Ismerősök és ismeretlenek üvöltik le a fejemet olyasmiért, ami a születésem előtt történt, vagy nem is tudom, hogy miről van szó (már nem is próbálom megtudni, csak végigvárom, vagy odébbmegyek). A feleségem most (pár perce) azért taposott a földbe, mert az ő érdekeit képviseltem... (szerinte rosszul, szerintem és szerinte az egyetlen lehetséges módon)

A konkrétumok teljesen közömbösek. Elegem van Egy megoldást ismerek, de ahhoz szar alak vagyok.


Amit már kár tanácsolni: Menj agyturkászhoz (járok, illetve próbáltam lecserélni, de a vége nevetséges lett)

Keress örömet az életben (fájdalmak és valós társak nélkül?)

Keress másik szakmát (az ügyfél ott is kretén)


2023. ápr. 4. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Az öngyilkosság nem megoldás!Tudom nem szeretnéd,hogy ilyet írjanak,hogy keress boldogságot pedig az a megoldás.Csinálj olyanokat amiket szeretsz pl sétálni,kávézóba menni stb.Próbáld mindenben a jót meglátni még,ha nehéz is.Ha bármi miatt szeretnél beszélgetni valakivel írj bátran nekem!
2023. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Amit ,,megoldásnak" írsz, az így is úgy is eljön, és addig mindig egyszerre csak 1 nap telik el. Azt az egy napot pedig úgy lehet kibírni, ha eldöntöd, hogy mindenre hálával gondolsz. Pl. most vettem valamit jó drágán, aminek nagyon szar íze van. Vettem egy ananászos-mentolos pepsi-t, amiben még cukor sincs, és amolyan hányinger-gyógyszer íze van. Most arra gondolok: hogy EZ AZ! Ha ez az undormány nem segít leszokni a kólázásról, akkor semmi sem.


De tényleg: minden xarságban van valami jó. Az, hogy mi történik veled, arra alig van ráhatásod, de az, hogy hogyan reagálsz rá, az mindig rajtad múlik.


,,Milyen jó, hogy az az ügyfél nem itt lakik a szomszédban, mert most átmennék, és laposa verném, aztán beperelhetne."


Amit a feleségedről írsz az azért jó, mert ezek szerint nem vagy közömbös a számára. Ha beszéltek egymással, ha veszekszetek, akkor ott még van szikra... :)

2023. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy csak a tényekkel van baj (de a kereskedők valahogy leveszik, hogy engem kell átverni), a baj a fejemben van, de ha több, mint 55 év alatt nem tudtam rendet rakni benne, akkor nem biztos, hogy még kínoznom kell vele magamat.
2023. ápr. 5. 06:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy időben sportoltam is. Egy európabajnok amatőr csapat tagja voltam. (A korrektség kedvéért leírom, hogy a bajnokságra nem utaztam ki, mert sajnáltam rá a pénzt). Az életminőségem nyilvánvalóan jobb volt, de a közérzetem nem.
2023. ápr. 5. 06:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Már elnézést kérek tőled kérdező, de ha hagyod, hogy a feleséged "hordja a nadrágot" otthon, akkor tényleg baj van!

-És itt most nem arról van szó, hogy menj oda és fizikailag bántalmazd vagy lelkileg alázd meg, de ez egy olyan szituáció, amikor igenis rá kell bírni, hogy beszéljétek meg normálisan a téged ért sérelmet! Milyen házasság az, ahol nem lehet ezt - normális hangnemben - megtenni?

Tudatnod kellene vele, hogy igenis van az a szint, amelyet igazságtalannak vélsz és az ő produktuma!

A szakmáról...

Informatikusként fel tudsz tenni telefonon is szakmai keresztkérdéseket, - amellyel bizonyítani tudod a kommunikációs partnerednek, hogy nem te vagy a hülye a szakmához, - pl. alapvető szakmai fogalmakkal, rövidítésekkel, kábelezési szabványokkal nincs tisztában valaki - és ennek árnyékában azzal sikoltozzon a telefonba, akivel azonos szinten mozognak a szakmában!

Az már csak "hab a tortán", hogy olyan idióta veszi a bátorságot erre, aki képtelen még azt is tesztelési eljárással meghatározni, hogy egy kábellel van-e a gond vagy magával a hardware-rel, - hogy egyéb alapvető tesztelési eljárásokat ne is említsünk!

Ha ráadásul még a főnököd is ez a kretén, akkor meg egyenesen szégyen, hogy ő irányíthatja a te munkádat!

Legyél már leleményesebb, - védd meg az érdekeidet és ne hagyd, hogy páros lábbal ugráljanak a fejeden!

2023. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!