Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Húzzam le magam a wécén ebben...

Húzzam le magam a wécén ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Érettségim van, kipróbáltam 2 egyetemi szakot is, de mindegyikbe beletört a bicskám, egyszerűen belefáradtam mind2-be, bölcsész szak volt, mind2. Talán a motiváció se volt elegendő, ezt aláírom. Ami egyedül kikapcsol, az az autóvezetés, az autók társaságában töltött idő, így csak egy sofőrállás marad, mint opció. Kicsit van egy kisebbségi komplexusom is, hogy 2 egyetemi szak se sikerült.
2023. ápr. 5. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Igen.
2023. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Tanulj valami szakmát.

Ha az autók érdekelnek, miért bölcsész szakra mentél? Miért nem inkább műszaki, gépész területre? Ha azt egyetemi szinten nem is akarod megpróbálni, gépésztechnikus még lehetsz.

Vagy bármi, ami érdekel a cukrásztól a szobafestőn át a műszerészig.


A sofőrállással az a gond, hogy ha idősebb korban egészségileg nem leszel alkalmas, vagy derékfájás, kopásos betegségek miatt nem bírod majd csinálni, nos akkor ott állsz, ahol a part szakad.

2023. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy mi ez az egyetem mánia. Ha szeretsz vezetni, akkor indulj ilyen irányba. Ne bszd el az életed olyan dologgal, amit nem szeretsz. Sok sikert
2023. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mérnöki pályán is gondolkoztam. De mivel csak általános ötödikig voltam jó matekból, utána kvázi zuhanó repülő üzemmódban, örültem, hogy átmentem érettségin. Igaz, nem is foglalkoztam vele különösképp. Hogy miért bölcsészet? Családi nyomás, de már ők is belátják, hogy nem az az én utam.
2023. ápr. 5. 23:25
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Hm. Öcsém nem gondolja, hogy le kellene huznia magát a wc-n. Ő egy erettsegi utáni képzést nem csinált meg. Most üzemben dolgozik. Gepbeallitó de csak betanított.Nincs kisebbségi komplekszusa. Szereti. Igaz ez a városunkban 'elit" uzemnek számít. Az ő szempontjai, hogy szabad hétvégék, ünnepek. Ezt csak azért írtam le, hogy tudd nem vagy egyedül aki nem szerez diplomat. Amúgy én sem értem mi ez a diploma mánia.
2023. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nos, nekem érettségim sincs, mert hányok az olyan tudás magolásától, amit a k__va életben nem fogok használni. Nem azért kell tudni, mert szükséges, hanem mert kérdezik. Na, ebben nem vettem részt. Az a szép, hogy sosem bántam meg (30 múltam). Bőven jól keresek, lájtos a melóm is. Ahhoz is tudás kell, hogy megtaláld az utad, te miért erőlteted, ami távol áll tőled?


Szeretsz vezetni? Remek, lerakod mellé a C-t és vígan meg fogsz élni abból, amit szeretsz.

2023. ápr. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%
Persze. Kettőből nulla az nulla. Pont, mint Te magad.
2023. ápr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy a családod nyomást gyakoroljon rá. Csináld azt, amiben oromodet leled. A vezetéssel pedig jól lehet keresni és még érdekes is. :) Legyen az kamion, busz, kötött pálya stb!
2023. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Nem. Keress egy normális szakmát.
2023. ápr. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!