Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha félek prezentálni?

Mit tegyek ha félek prezentálni?

Figyelt kérdés

Tanulmányaim alatt elég sokat kellet, és sosem ment. Ha idegen nyelven, vagy témában akkor főleg.

Mit ajánlotok erre?


2023. ápr. 6. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jött be, hogy minél többet csináltam és idővel megszoktam. Emlékszem, az egyetem első évében még konkrétan hányingerem volt előtte, annyira izgultam, aztán ez csökkent sima gyomorgörccsé és a végefelé a sokadik prezentációnál már nem csináltam belőle nagy ügyet. Picit még mindig izgulok, de már nem félek és nem vagyok konkrétan rosszul. Ami fontos, hogy mindig nagyon nagyon alaposan felkészültem előtte otthon, elpróbáltam, így mindig egész jól sikerültek és erre is támaszkodva egyre könnyebb és könnyebb lett kiállni mások elé. Amúgy introvertált vagyok és ez abszolút a konfortzónámon kívül esik, de tényleg meg lehet egészen jól szokni és utána már nem vészes.
2023. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt, de idővel, illetve x sikeresen túlélt prezentációval később már sokkal nyugodtabban állok a dologhoz. (ez nem sértés volt, konkrétan ennyire tartottam a prezentálástól)

Eleinte, első évben, konkrétan úgy rágörcsöltem, hogy már szabályosan rosszul voltam napokkal az előadás előtt, még úgy is, hogy mindig becsülettel felkészültem rá. Nehezebb előadásokhoz szöveget is írtam, azt olvasgattam, viszont ami még nagyon sokat segített, az a hangos felmondás/elmondás volt. Az asztalomra tett laptop elé álltam, és úgy mondtam el az egészet, hangosan, mintha élesben ment volna. Ezt megismételtem, elpróbáltam párszor, amíg nem voltam kellően megelégedve vele. Így már egy fokkal nyugodtabban is mentem be órára.

Nekem is erősen komfortzónán kívüli dolog volt, de idővel meg is szoktam, és már lett is benne kellő tapasztalatom/gyakorlatom. Nem azt mondom, hogy teljesen elmúlt az izgulás előtte, csupán már mérföldekkel jobb a helyzet. Meg tényleg nem egyik pillanatról múlt el a másikra az az extrém görcsölés, szóval türelem is kellett.

2023. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De nekem az a problémám hogy idegen nyelven kell + olyan téma amihez semmi közöm és bent lesz a nyelvtanár és az a tanár is aki a témát tanítja (ebből is több van) szóval szinte egy bizottságnak kell előadjam úgy hogy meg sem tudok szólalni, főleg nem ekkora társaság előtt.
2023. ápr. 8. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána a témának először magyarul, dolgozd ki mit akarsz mondani. Aztán írj magadnak egy idegen nyelvű vázlatot és utána gyakorold el sokszor hangosan, amíg nem megy gördülékenyen. Ha sokszor elmondod és már simán megy otthon, akkor jó eséllyel izgulás mellett se lesz probléma, hiszen már álmodból felkeltve is tudni fogod miről kell beszélned. Lehet sok idő lesz felkészülni, de biztosan menni fog. Sok sikert és kitartást hozzá.
2023. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!