Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan ered a húsvéti locsolko...

Honnan ered a húsvéti locsolkodás? Miből, hogyan alakult ki ez a szokás?

Figyelt kérdés

#húsvéti locsolkodás, eredete, kialakulása
2023. ápr. 10. 16:38
 1/5 anonim válasza:
100%
Még mielőtt valaki beírná: semmi köze a kereszténységhez.
2023. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ösrégi - sok ezer éves, még böven a kereszténység meg zsidóság kialakuálas elötti - termékenységi ünnep, a tavasz kezdetét és az életet, a szaporodást ünneplik. Nem véletlen, hogy a férfiak "meglocsolják" a nöket, a nök meg tojást adnak nekik - egy kis fantáziával mindenki felismerheti a megtermékenyítés és a szaporodás szimbólumait.


Jóval késöbb a nagy vallások ezt (meg sok másik, az évszakokkal kapcsolatos ünnepeket is) "kisajátították, mert a népek ragaszkodtak a megszokott ünnepi szertartásokhoz, csak kitaláltak hozzá újabb meséket.

2023. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Azért amiért a vizespóló versenyt is rendezik. Le lehet csekkolni az egész falu dekoltázsát, különösen ha a melltartó hordása nem elterjedt - márpedig nem volt ez még feltalálva.


Illetve kútvízzel locsoova gondolom a csajok immunrendszere is le lett tesztelve. Aki nem halt bele a tüdőgyusziba, az elég erős volt gyereket nemzeni.

2023. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én valahol azt olvastam hogy Jézus feltámadásának a napján ez a locsolkodás, hogy férfiak meglocsolják a nőket, valószínűleg arra vezethető vissza hogy mikor Jézus feltámadt és az asszonyok ezt megtudták, teljesen hisztérikus lelkiállapotba kerültek és nem tudták sehogy sem megnyugtatni, lenyugtatni őket. Mivel azonban bántani nem akarták őket a római katonák sem, ezért hideg vízzel józanították ki őket és térítették magukhoz. Nem tudom ebben mennyi igazság lehet.

2023. ápr. 10. 20:56
 5/5 anonim válasza:
100%

#4: mint már #1-ben is írtam: semennyi.

Az összes keresztény ünnepekhez kapcsolt rituálé (színes tojás, locsolkodás, feldíszített fenyőfa) legalább évszázadokkal ősibb, mint maga a kereszténység.

2023. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!