Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kéne fellépni a sunyin...

Hogyan kéne fellépni a sunyin mindent tönkretevő élelmiszerbolti vásárlók ellen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra amelyik szándékosan szétnyomogatja a gyümölcsöt és zöldséget, amit más normális ember aztán megvesz, és másnapra már megpenészedik az idióta nyomogatás helyén. A hűtőből kivett romlandó termékekre, amiket aztán agyatlanul visszadobálnak a sima polcokra, és szabály ide vagy oda de a boltos mégse fogja kidobni hanem visszarakja a hűtőbe a már romlott élelmiszert, amit szintén más megvesz. A megbontott és beleevett csomagolású termékekre, amiket csak otthon fedez fel az ember, mert amúgy eszébe se jutna hogy van olyan vadbarom aki a boltban sunyiba felbontja és belenyúl, beleeszik a szószba vagy öntetbe!

Mit lehetne ezek ellen a pofátlan kártevők ellen tenni? Nyilvános megszégyenítés helyben? Leüvölten a fejét? Feljelenteni a biztonsági szolgálatnál? Lefotózni és kirakni az internetre? Vagy mi lenne a jó megoldás, amivel csökkenteni lehetne ezt a jelenséget? Mostanra túl drága lett az élelmiszer, és néha otthon jössz rá hogy dobhatod is ki egyből az egészet, valami barom miatt.



#vásárlás #pofátlanság #boltolás #idióta vevő
2023. ápr. 15. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Valami normálisabb helyre járj vásárolni, amiket írsz azoknak a többségével a nyolcvanas évek óta egyetlen egyszer sem találkoztam.
2023. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Alapból ezek normálisabb helyek, nagyobb multi cégek és eddig rendben is volt minden. Az utóbbi 1-2 évben tapasztaltam inkább, hogy az emberek mintha egyre jobban lezüllenének, vagy én nem tudom mi vezetett ide de korábban tényleg jobb állagú és állapotú volt a legtöbb termék. És nem gyártási vagy szállítási hiba, hanem tényleg az emberek egy része követi el, hogy tönkreteszi a kintlévő árut! Amit aztán más megvesz. Szoktam látni is, csak kissé tanácstalan vagyok, mit kéne ilyen esetben tenni. Szívem szerint már leordítanám, csak nem tudom mennyire jó ötlet.

Aztán lehet csak tényleg én járok rossz helyre mert megváltozott, nem tudom. Más nem tapasztalta ezt a jelenséget, hogy szaporodik mostanában?

2023. ápr. 15. 16:42
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Milyen boltokba mész? Rohadt rossz környéken élhetsz :D
2023. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem akarom rossz hírét kelteni a boltoknak, tudtommal azt itt amúgy is tilos lenne. Maradjunk annyiban hogy középkategóriás boltok, nem tesco szint hanem pár fokozattal felette. Az egyik kifejezetten olyan ahol rengeteg a bio és mentes termék is, tehát azt gondolná az ember hogy nem a proli réteg jár oda. És hát nem is a gettóban élek hanem az agglomerációban, tehát még ez se indokolná. Itt az emberekkel történt valami szerintem.

A kérdés viszont még mindig az hogy mit lehetne ez ellen a jelenség ellen tenni?

2023. ápr. 15. 16:59
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Kamerafelvetel,kamerakat figyelni.


A polcok tolteset ugy csinaljak,amikor a vevok is ott vannak es ok is figyeljek az ilyet.


Irja ki a bolt,h kamerafelvetel keszul

es rongalas,dezsmalas miatt rendorsegi feljelentest tesznek.


Hozhatnanak olyan szabalyt az uzletazabalyzatban,h rongalas eseten a termek aranak 10-szereset koteles megfizetni az illeto vagy looasert feljelentitek azonnali rendori intezkedessel.

2023. ápr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, én is kérdezem, milyen településen laksz? (Ha kis település, csak megyét írj és hogy falu, kisváros vagy micsoda.)


Én is járok boltokba, kicsibe is, nagyba is, sosem tapasztaltam ilyet.

Esetleg arrafelé ilyen nagy a szegénység? Vagy az etnikumbeliek sokan vannak?

2023. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5. Egyetértek, ez talán kellően elrettentő erejű lenne, ha be is tartatnák.


6. Elvileg nincs több etnikum mint máshol, pest megye agglomeráció. Az országos átlaghoz képest úgy tudom ez gazdagabb régiónak számít, még ha egyre több is mostanság a leszakadó ember.


Fura hogy eddig kettőből két ember nem tapasztalta ezt. Lehet tényleg váltanom kéne boltot ahol jobban odafigyelnek a biztonságra.

Habár a gyümölcsöt összenyomkodó öregekről meg már olvastam más kérdésben is válaszként.

Nem tudom.

2023. ápr. 15. 17:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem általános. Ezt a gyümölcs nyomkodást full nem értem, lehet látni, ha sérült a gyümölcs, nem? Az szerintem alap, hogy megnézem, amit megveszek, nem feltétlenül azért, mert feltételezem, hogy direkt valaki gonoszkodik, hanem mert simán megsérülhet véletlenül, szállítás közben, stb.

El nem tudom képzelni, hogy valami szellem kézzel, láthatatlanul van megnyomva a cucc, de hirtelen mágikusan megromlik. Biztos ez történt? Nem lehet, hogy te tárolod rosszul? Vagy te nem figyelsz a boltban?

Miért feltételezel szándékos károkozást?


Biztos azt látod, amit hiszel? Csak meg a zöldséget, gyümölcsöt megfogni én is meg szoktam. Pont azért, hogy csekkoljam, jó-e. Ez nem szétnyomkodás.


Az meg megint nonszensz, hogy valaki beleeszik boltban a SZÓSZBA. Mi, a szájába nyom egy fél majonézt?? El nem tudom képzelni.

2023. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A sérült árut vittük selejtbe, amikor boltban dolgoztam. Még pénztárban dolgozva sem blokkoltam be, ha egy termékről észrevettem, hogy sérült/bontott, kivéve, ha szóltak, hogy a gyerek ette meg a csokit. Szerintem erre az eladónak kell figyelnie. Azokkal a vásárlókkal, akik direkt kárt okoznak, ki kell fizettetni az okozott kárt.
2023. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Az a biztos, ha csak sértetlen csomagolásu árut veszel. Talán nem gyakori, de azért egy boltba sok vadbarom jár. Például vannak ezek a tipikus "büszke melosok", (keményen dolgozó kisember, ahogy Orbán Viktor mondja) akik szó szerint nyakig szaros, fosos soha kinem mosott undormány ruhában képesek bemenni az üzletbe, és fél orákig taperolni válogatni, az élelmiszert. Undoritobb mint egy pestises patkány, vagy egy csöves, de azért az összes kenyeret, péksüteményt végig taperolja a kezével, ruhájával. Ugyanez van, az idíóta szülökkel, akik nem szólnak rá barom gyerekükre, hogy ne nyuljon a kirakott süteményekhez. Elöször a seggébe nyul aztán az orrát turja, aztán süteményeket taperolja nyomkodja végig játékból. Ezért soha nem veszek seholsem ezekből a frissen sütött szabadon elérhető süteményekből, mert láttam párszor, hogy mik történnek ezekkel.
2023. ápr. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!