Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mások hogy dolgoznak nehezebb...

Mások hogy dolgoznak nehezebb MSc mellett?

Figyelt kérdés

Több mesterképzéses egyetemistától is hallottam már, hogy ők dolgoznak egyetem mellett, ráadásul szakmán belül. Mégis hogy? Én most kezdem az MSc-t, de annyi órám lesz, hogy heti 10 óra SE fér bele. Akik tudnak dolgozni, azok mégis hogy csinálják? Ellógják az órákat? És a kis létszámos órákkal és gyakokkal mi van?

Volt egy olyan illúzióm, hogy jajj majd én dolgozok a mester alatt már végig, de most eléggé elkenődtem...


(Nehezebb: VIK, VBK, TTK-s szakokra értem első sorban, én magam is mérnök MSc-t kezdek, a többi szakra nincs rálátásom.)



2021. jan. 30. 13:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Továbbá azokra értem, akik NEM home-office-ban dolgoznak.
2021. jan. 30. 13:49
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Mérnöki szakokon van duális képzés. Ott a cég és az egyetem összeegyezteti az időpontokat, nem ütközik a kettő. Az hogy dolgozik a mérnöki képzés alatt nyílván nem azt jelenti, hogy heti 5 napot. Sokan 1 napot szabaddá tesznek, oda nem vesznek fel órákat, és csak azon az egy napon.
2021. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Úgyhogy van már rutin. :)
2021. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A duális képzést ismerem, az én szakommal nem indult. De kétlem, hogy sokan így dolgoznának, nagyon sok egyetemista nem is tudja, hogy létezik ilyen. Ezért született a kérdés, hogy ha nem home-office, de nem is duális, akkor mégis mikor vagy hogy oldják meg mások a nehéz szak mellett a munkát.
2021. jan. 30. 20:28
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem nehéz szak (tanulni azért kellett mert nem adták csak úgy oda a diplomát) mellett, de én dolgoztam Szocped alapképzés alatt. Levelezőn végeztem természetesen. De még így is volt hogy pénteki napokon nem tudtam mindig ott lenni mert nem engedtek el a munkahelyemről. Most a mestert kezdem, szintén levelezőn, munka, család mellett. Aki nappalin van és úgy dolgozik na arra én is kíváncsi vagyok hogy csinálja.
2021. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Ott írtam, heti 1 napot szabaddá tesz, oda nem vesz fel tárgyakat, és aznap dolgozik...
2021. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az az egy nap sem tűnik túl reálisnak, a legtöbb munkára legalább 20 órát kértek, hogy az ember menni tudjon. Szóval max valami egyéb diákmunka lehet az, nem pedig a szakterületén belül az adott hallgatónak, én pedig kifejezetten arra vagyok kíváncsi, hogy szakmán belül hogy tudnak az emberek nehéz MSc mellett dolgozni...
2021. jan. 31. 20:10
 8/16 anonim ***** válasza:
18%
Levelezőn elképzelhető.
2021. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam a leírásból egyértelmű, hogy NAPPALIS képzésre vonatkozik a kérdés... elég szomorú lenne, ha valaki nem tudna levelező mellett dolgozni.
2021. jan. 31. 21:40
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Akkor eredj levelezőre és dolgozz úgy. Egyértelmű hogy nappali mellett nem tudod megoldani. Miért kell ezt így továbbra is kérdezgetni?
2021. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!