Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszokni egy...

Hogy lehet megszokni egy kisvárost egy nagyváros után?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen nőttem fel, aztán a fővárosban jártam egyetemre, utána visszaköltöztem a szülővárosomba, mert a páromnak már itt volt munkahelye és össze szerettünk volna költözni. Már itt is hiányzott Budapest egy kicsit, de szerettem a szülővárosomat is, egy élhető városnak tartom hazai viszonylatban. Aztán babánk született a most már férjemmel, családi házat szerettünk volna, de sajnos nem volt rá pénzünk a városban, így 25 km-rel arrébb egy kisvárosba költöztünk. Itt is van végülis minden, Spar, Tesco, Dm, Rossmann, kajáldák, de igazából mégsincs semmi. Én még itthon vagyok a babával (1 éves), a férjem bejár dolgozni, mi meg egész nap itthon ülünk, semmi babás programlehetőség, játszótér van, de gyakorlatilag csak mi járunk ki, sokat sétálunk, de egy idő után az is unalmas. Egy ismerős sincs a környéken, nem túl barátságosak az emberek. Kocsink 1 van (a férjem jár vele), busszal ilyen kicsi gyerekkel macerás utazni. Úgy érzem be vagyok zárva ide, sokkal több lehetőségem lenne a városban. Az udvar nagyon jó, de ezen kívül semmi jót nem látok a vidéki létben.

Volt még valaki ilyen helyzetben? Végül meg tudtad szeretni a vidéki létet?



2023. ápr. 17. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Vegyetek egy autót neked is.
2023. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi.

Én utáltam Bp-et, és bár nagyvárosban lakunk, annak kertvárosi részén és csöppet sem hiányzik a belváros forgataga. 1 éves gyerekkel meg tökéletes program volt a játszótér és a kert, valamint a rokonok, barátok.

2023. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egy ismerős sincs a környéken, nem túl barátságosak az emberek."

Nincsenek fiatalok? Anyák/apák gyerekekkel? Senki nem szimpatikus?

Neked még nem volt kedved valakit megszólítani, nem találtál senkit, aki érdekes/kedves lehet?

Ha vannak régi barátaid, őket is meghívhatnád vagy meglátogathatnád (a kicsivel együtt).

2023. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!