Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az önös érdekeken kívül...

Az önös érdekeken kívül illetve azon kívül hogy csinálsz még egy adórabszolgát a társadalomnak, mi értelme van a szaporodásnak? (És nem, ha valakit csak azért hozol a világra hogy szerethesd az bizony önös érdek!)

Figyelt kérdés
Esetleg azért hozod világra hogy boldog legyen vagy hogy pozitív élményeket gyűjtsön? Egyrészt nem tudod feltétlen biztosítani hogy összeségében pozitív élményei lesznek itt (genetika, szerencse, más emberek stb.). Másrészről meg ha nem hoznád világra akkor igaz hogy nem lenne része pozitív élményekben viszont ő ezt nem bánná mivel nem létezne és a nem létezésével egy életnyi szenvedéstől kímélnéd meg. Vagy te is az a fajta vagy aki azt mondja az éhező gyerekekre, a rákbetegekre, a lebénultakra, a depressziósokra hogy ez az élet része és tudjanak rá? Mindennél fontosabb a fajfenntartás? Vagy egyébként is mi újat élne át vagy csinálna az utódod amit a másik több milliárd ember nem?

2023. ápr. 19. 12:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Te miért is nem lettél még öngyilkos, ha ennyire csak a rosszat látod a világban?
2023. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1

Az most miért lényeg neked? Amúgy már tervben van. Csak hát azért nem olyan egyszerű ez mint aminek be akarod állítani.

2023. ápr. 19. 12:48
 3/19 anonim ***** válasza:
31%

Lehet ő lessz majd a következő Elon Musk vagy a rák ellenszerének feltalálója. Attól, hogy te depresszíven látod ezt az egészet más láthatja még pozitívan.

De persze vannak olyanok aki csak a pénz és a támogatás végett csinál gyereket. Volt főnökömnek például volt két 20 éves fia és amint bejött ez a 3. gyerek után járó támogatások kedvezmények csináltak az asszonnyal még 1-et. Azért kicsit sem átlátszó a dolog, hogy ezért keletkezett csóró gyerek, hogy anyuci meg apuci jobban éljenek. 50+ évesen bevállalni még egy gyereket csak a pénzért azért elég merész szerintem. Jobb esetben is van 10-15 évük hátra. Utánna meg valamelyik testvére nyakába szakad egy 15 éves gyerek mert anyuciéknak csak a pénz miatt kellett megszülnie. Bár ez nem számít nekik, most jó most van pénz. Ha meghalnak utánna már nem az ő bajuk annak a szerencsétlen gyereknek a sorsa.

2023. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Lehet ő lessz majd a következő Elon Musk vagy a rák ellenszerének feltalálója."

De nem ő lesz az, fogd már fel!

Előbb nyersz a lottósorsoláson. Komlyan ilyen könnyelműen gondolkodsz?

2023. ápr. 19. 12:54
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Honnan tudhatnád pont te, hogy kiből mi lesz? Nem tudsz te semmit a saját nyomorodon kívül.
2023. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem mindenkinek való a család és a gyerek, te vagy az egyik legjobb példa.
2023. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Miért ne lehetne ő? Lehet a gyerekem tudós, feltaláló, orvos, űrkutató, akármilyen nagy dolgokra hivatott, boldog egyén. Én boldog vagyok, örülök, hogy megszülettem. A gyerekem miért ne érezhetné ugyanezt? Én szülőként mindent megteszek azért, hogy egészséges lelkületű, boldog felnőtt legyen, ahogy értem is megtették.
2023. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Az élet szép, és átlagos gyerekekre vágytam, nem világmegváltókra. Szerintem minden esélyük megvan egy boldog életre, aminek örülhetnek, hogy kapták.
2023. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Jelenlegi tudásunk szerint ez a bolygó a Világegyetem legkülönlegesebb helye, és ezen belül az ember, mint létező a legkülönlegesebb jelenség. Az az értelme az életednek, hogy te mindebben részt vehetsz.
2023. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy tök jogos és értelmes elméleti kérdés lenne, és lehetne róla normálisan vitázni, ha nem egy ilyen nyomorult országban, ennyire gázul tennéd fel a kérdést.
2023. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!