Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem érdekelnek mások?

Miért nem érdekelnek mások?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre ha nem rólam van szó, vagy valami olyan dologról ami hozzám kapcsolódik akkor egyszerűen közömbös vagyok.

Például a szobatarsam kérdezte hogy lekapcsolhatja-e a villanyt, mert filmet fog nézni. Én erre csak igen-t válaszoltam, de csak utólag jutott eszembe, hogy akár megkerdezhettem volna, hogy milyen filmet fog nézni, meg stbb..

Ez csak egy példa, de mindennel így van ami nem rólam szól, vagy nem hozzám kapcsolódik az nem érdekel.


Ez mitől van, mit tegyek hogy jobban érdekeljen a többi ember?


2023. ápr. 20. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit..és jobban is jársz ha ilyen maradsz. Csak annak a véleménye érdekeljen aki neked is számít..a többi embert magasról le kell szarni, mert amúgy legtöbb rossz indulatú (most nem a filmes csajra/pasira) gondolok..ez csak egy laza élethelyzet volt.
2023. ápr. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennek rengeteg oka lehet, amit így látatlanban nem lehet megmondani, csak ötletelni lehet.


Benne van a pakliban, hogy esetleg olyan mély dolgokat éltél meg gyerekkorban, előbb kellett felnőnöd, stb, hogy kevés emberrel tudsz kapcsolódni, és csak az igazán mély témák érdekelnek, kötnek le téged, az ilyen felszíni csevegések meg nem, főleg azokkal, akikkel nem kapcsolódsz.

2023. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De nekem ez rosszul esik, hogy más rosszul érezheti magát amiatt, mert nem érdeklődöm iránta, ezért is akarom ezt megváltoztatni.

Például elkezd beszélni nekem arról, hogy mit fog csinálni, az időjárásról, a kajájáról, stbb..-ről, tehát az ilyen semmit mondó témákról (small talk), és én ezekre nem nagyon reagálok. Max bólogatok, visszaszólok néha pár szót, de ilyenkor gyorsan befejeződik a kommunikáció. Ez valószínűleg azért van, mert nem rólam szól, ami velem kapcsolatos, arról tudok sokat dumálni, de az ilyen hétköznapi átlagos dolgokról nem nagyon.

Egyszerűen az ilyen témákra nem tudok reagálni, néha utólag eszembe jut, hogy mit mondhattam volna, kérdezhettem volna.

És ettől úgy tartom, hogy rosszul tudok kommunikálni másokkal, ezért szeretném ha ez javulna.

2023. ápr. 20. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan-, vagy ugyanilyen vagyok. Kérdezd meg magadtól, hogy "Valóban érdekelne-e engem az, amit a másik csinál, a másik érez, a másik gondol, vagy csak meg akarok valakinek (pl.: neki) felelni?". Ha csak valaki másnak való megfelelés miatt szeretnél magadon e téren változtatni, akkor ne tedd.

Én nem kérdezek a másiktól semmi ilyesmit, hogy hogy van, hogy telt a 7végéje, stb., ezek "small talk"-ok, amikkel nem tudnék mit kezdeni. Sokkal jobb a kézzelfogható dolgok.

2023. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezektől a small talkoktól én 5 perc után a világból kifutnék.

Ebben nem kell változtatnod-ha nem megy, nem megy, ha magadra erőlteted, akkor rosszabb szerintem.

Helyette kérdezhetsz olyat, ami tényleg érdekel az illetővel kapcsolatban. Ha azonban semmi ilyen nincs, akkor szimplán nem vagy ráhangolódva. Ha egy ember sincs, akkor viszont önismeretet kell tartani, hogy mi lehet a probléma, hogy nem érdekel semmi.

Ilyenkor nem lehet felületesen kezelni a problémát, hanem mélyebbre kell ásni, hiába nehéz feladat.

csak mondok példákat: beszélhet valaki magáról szívesen azért, mert sok érdekes dolog történik vele, de azért is, mert gyerekkorában sosem hallgatták meg, a társai sem figyeltek rá, stb.

Egyszóval ezer meg ezer oka lehet.

2023. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!