Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba tapasztalatok?😊...

2 hónapos baba tapasztalatok?😊 Első baba, érdekelne mindenkinek a tapasztalata. Alvási szokások, evés (tápszeres a lányom), mikor adtatok neki először baba ételt, és mit ?! TUDOM!!!! minden baba más, de engem érdekelne mások szokása

Figyelt kérdés
2023. ápr. 9. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 hónapos korig nem volt rutin, leszámítva az esti rutint, fürdetést. Éjszaka nem beszéltünk, meg sötét volt, aludt. Ha felkelt evett, vagy ha kellett megvigasztaltam vagy csöndben játszott. Napközben is akkor aludt, ha elálmosodott. Igény szerint szoptattam 6 hónapos korig, akkor kezdtük a hozzátáplálást (alma, barack, banán, sütőtök, répa, krumpli voltak az első ételek). 3 hónapos korában kb már beállt napközben 5 fix étkezés meg 3x kb1,5 óra alvás.
2023. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az érdekelne még, hogy akinek csak tápszeres a babája ad neki vizet?

Mert a védőnő még mindig azt mondja hogy nem fontos, de én adok neki mindennap.

Illetve, 3 hónapos korban korai a püré?

2023. ápr. 9. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Korai, a hozzátáplálással érdemes megvárni az 5 hónapos kort.
2023. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tápszeres a fiam, nem fogadott el vizet. Most lesz 11 hónapos, kb.2 hete hajlandó inni. Előtte nem. Gyerekorvosnak is mondtam, azt mondta, nem gond, mert még naponta 3x kap tápszert.

3 hónaposan nagyon korai lenne elkezdeni a hozzátáplálást. Ne siess vele.

2023. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak mert egy ismerősöm 3 hónaposan kezdte el adni a gyerekének. És nagyon mondja nekem is, hogy kezdjem el… de korainak tartottam.
2023. ápr. 9. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. ekkorra állt be, hogy 3-at alszik, két hosszabbat és egy rövidebbet (ezekek az időpontja és a mennyisége tökre változó volt). Úgyhogy ennyi volt a rendszer a napunkban, hogy onnantól, hogy felkelt, ketyegett a ,,wake window", mert ha azt nem tartottuk, borzasztó sírás és szenvedés volt a vége. Ekkor még ringatva aludt el, és jórészt rajtam aludt, akkor érezte magát biztonságban. 2 hónaposan éppen jó szakaszban volt, átaludta szinte az éjjelt, hajnalban kelt csak enni, utána persze minden elromlott 4 hónaposan, és 9-10 hónapos koráig rengetegszer keltünk. Mi 5 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, mert nem tudtam szaporítani a tejem, tápszert nem fogadott el, de alig nőtt a súlya 3,5 hónapos kora óta... almapürével kezdtünk, aztán sütőtök (szezonja volt), répa, krumpli, batáta, körte, ilyesmi. Szerintem olvass utána a hozzátáplálásra való érettség jeleinek, 2-3 hónaposan még nagyon nem állnak készen.
2023. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!