Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek vendéglátós...

Szerintetek vendéglátós (pincérnő) munka mellett lehet teljes értékűen gyermeket nevelni? (Ezt a kérdést csak elméletben teszem fel egyenlőre , érdekelne mások véleménye )

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 éves nő vagyok, párommal úgy érezzük készen állunk egy gyermekre. Viszont van egy pici kétely bennem a munkámat illetően.. Jelenleg úgy dolgozom, hogy minden másnap 12 órát , ami azt jelenti esetemben, hogy reggel 9-től este 9.. Hétvége meg ahogy éppen esik..


Szerintetek e munka mellé tudnék úgy gyermeket vállalni, hogy miután a pici akkora lenne és én visszamennék dolgozni , ő ne szenvedje meg az anyja “hiányát”? Vagy érdemesebb lenne más munka után néznem ?:)



#munka #pincér #gyerekmekvállalás
2022. júl. 16. 18:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Én szakács voltam, a beosztás ugye nem igazán tér el. Pontosan azért váltottam, mert úgy nem tudtam csinálni, hogy úgy érezzem, hogy rendben van. Egész egyszerűen nem. Energiám sem maradt annyi egy műszak utáni másnapra, a dolgos napokon pedig teljesen kimaradtam az életéből. Családanyaként pedig nem csak az alap rendet kellett tartanom, nem csak a gyors kaját összedobnom, hanem ugye egy 3 éves gyerek, az egész napos program. Főleg, ha egyke. Meg lehet mellette csinálni a dolgokat, persze. De nulla pihenéssel mehetsz vissza másnap talpalni egész nap. És ez így minden nap. Egyszerűen nem kompatibilis a vendéglátós anya a családdal.
2022. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%

NEM !


Gondold el, hogy ha majd 8-17 között oviban lesz és ki fogja hozni-vinni azt a gyereket? Vagy ha kéthetente beteg? Vagy ha hétvégén otthon majd tanulni kell vele vagy kirándulni?


Szerintem a vendéglátózás csak egyedülállóknak való, de családanyáknak semmiképp!

2022. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem semmilyen teljes idejű munka mellett nem lehet teljes értékűen gyereket nevelni, aki elhiszi, az önbecsapás.
2022. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Akik teljes időben dolgoznak, ott általában valamelyik nagyszülő hozza-viszi a csemetét, mert kevés az a munkahely, ahol 8-16 óra között foglalkoztatnak úgy, hogy még be is tudj érni és ne legyen gond, ha a gyerek gyakran beteg, mert bizony akármilyen aprósággal is hazaküldik.

Nem véletlen, hogy mindenhová a gyermektelenek közül válogatnak.

2022. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyen teljes idejű munka mellett nem lehet gyereket nevelni? Az nem fordul meg ilyenkor senki fejében, hogy ideális esetben van egy apja is a gyereknek? Csak a kelet-közép-európai családmodell szerint inkább csak dísznek van...
2022. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ:):)


#3 Akkor szerinted mik azok a munkák amelyek mellett teljes értékű anya lehet valaki?:)

2022. júl. 16. 19:07
 7/33 anonim ***** válasza:
17%
Nem igazán, gyereknevelés egy bizonyos korig 0-24 figyelemt igényel,.
2022. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
19%

6: pl. saját vállalkozás, mert akkor rugalmasan tudsz dolgozni s szükség esetén a gyerekedért bármikor elugrani.

Alkalmazottként mindenhol ki vagy szolgáltatva a főnököd jóindulatának.

2022. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%

"Gondold el, hogy ha majd 8-17 között oviban lesz és ki fogja hozni-vinni azt a gyereket? "


Van a gyereknek apja is. És lehet meglepő, de közös a gyerek, és a problémák is.

2022. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
10%
9: most még van..., de nem árt számolni azzal is, hogy ha később netán apuka lelép...
2022. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!