Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van a bókolásnak?

Mi értelme van a bókolásnak?

Figyelt kérdés

Én soha senkinek nem mondok semmi szép bókot, hogy hú de jól nézel ki, nagyon szép a hajad, nagyon jól néz ki rajtad ez a ruha, de szép szemeid vannak, milyen jó illatod van, stbb..

Ha én valakiről ezeket gondolom és mondok neki valamit, akkor nem megdícsérem, hanem inkább érdeklődni szoktam. Pl.:

Mit szoktál csinálni a hajaddal, amitől ilyen jól néz ki, tudnál-e öltözködési tippeket adni, milyen parfűmöt használsz, stbb..

Tehát nem megdícsérem, hanem érdeklődök, mert én is hasonló jó tulajdonságokkal szeretnék rendelkezni és hátha tud tanácsot adni.


Ez mitől van, mire jó a bókolás?


2023. ápr. 23. 14:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Irígy vagy, hiszen ha lenne benned emberség megdicsérnéd. Ez adja magát, először megdicsérem utána érdeklődöm.
2023. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Arra jó, hogy örül a másik. Ha férfi csinálja nőnek, akkor meg arra jó, hogy elvezethet a szexhez.
2023. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a legtöbb embernél nem érzek így, hogy látnék valami olyat, megdícsérni meg nem akarom úgy hogy igazából nem is gondolom komolyan.

Ha pedig mégis van valakiben olyan, ami előnyös, arra meg inkább rákérdezek, hogy hogyan tett rá szert, mint hogy megdícsérjem.

2023. ápr. 23. 14:23
 4/23 A kérdező kommentje:
Illetve amikor nekem bókolnak, az jól esik, de ott meg nem bízom meg teljesen benne. Úgy érzem, hogy nem gondolja komolyan, hanem csak kedvességből mondja, hogy jobban érezzem magam és igazából amit mond az nem igaz.
2023. ápr. 23. 14:27
 5/23 anonim ***** válasza:
Örömet okozunk vele a másik félnek.
2023. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Önértékelési problémáid vannak > "ha valaki bókol nekem nem hiszek neki"... "Nem akarok úgy bókolni, hogy nem gondolom komolyan"

Tehát még azt sem tudod eldönteni, hogy valami tetszik e igazán, vagy nem? Ha tetszik valakin valami, akkor megdicsérem, mert tudom, hogy jól tud esni neki. Ennyi.

2023. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De én ha látok valakin valami jó dolgot, tetszik rajta valami, mondjuk a haja, akkor megkérdezem, hogy mitől ilyen jó a haja, nem megdícsérem. Mert szeretnék én is olyan jó hajat, tulajdonságot mint ami neki van.


Velem lenne a gond?

2023. ápr. 23. 14:58
 8/23 anonim ***** válasza:
Igen. Irigy vagy.
2023. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam hogy irígy vagy, hiszen először már kedvességből is megdicsérjük, mert a másiknak tudjuk hogy örömet okozunk amellett hogy nekünk is tényleg tetszik amit látunk, és utána megkérdezzük. Nem feltétlenül azért mert mi is ilyet akarunk és csak hogy na lenyomlak téged mert nekem is ilyen van, hanem mert ez is egy szép gesztus hogy érdekel és meghallgatom mit tanácsol mert ez egy tanács lesz felém.
2023. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

"csak kedvességből mondja, hogy jobban érezzem magam és igazából amit mond az nem igaz"


Miért hiszed azt, hogy a kedvesség nem lehet igaz? És ha nem is lenne igaz, miért probléma, hogy valakit érdekelsz annyira, hogy azt akarja, jól érezd magad?

2023. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!