Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Futárok nem számítanak borrava...

Futárok nem számítanak borravalóra?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat rendeltem, és látom, hogy rohannak el, mint az őrült, alig tudtam odaadni a borravalót. Régebben meg meg vártak is, hogy adok-e vagy sem :D Más világ van, vagy mi?

#borravaló #futár #sokacsomag
2023. ápr. 26. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Én sosem ácsingóztam borravalóért, nem maradtam ezért pluszban, nem vártam.

Amikor fizetsz, ahogyan fizetsz, ahogyan átveszed a csomago\kaját; amilyen a testbeszéded, onnan már lehet sejteni, hogy fogsz-e jattolni, vagy sem.

2023. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen jelzed ha adni akarsz: pl a markodba van, mutatod, bármi. De szerintem az a gáz amikor addig nem mozdulnának míg a köszönéssel nem jelzed hogy mehet, nincs mire várjon.
2023. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

amikor alá kellett írni, akkor szoktam odaadni, de már az sincs.

Hát elköszönéskor nyújtom a kezem, nem akarom fenntartani.

2023. ápr. 26. 11:38
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért az esetek döntő többségében látszódik az ember testbeszédén, hogy akar adni vagy nem. Én amúgy nem szoktam számítani rá, az emberek max 10-15%-a ad, szóval nem is várok rá, de szerintem eléggé normálisan köszönök el ahhoz, hogy aki akar az tudjon adni. A másik oldalon már velem is előfordult, hogy odaadja a kezembe a kaját és már fordult is el. Szerintem ez legalább annyira gáz, mint várni.
2023. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Adja a csomagot, én meg adom a pénzt. Előre fizetett csomagnál is így csinálom, ha jattolok.
2023. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
4. vagyok. Fel se merült bennem, hogy nem ételfutárokról van szó. Számomra abszurd a gondolat, hogy borravalót adjak egy csomagfutárnak és ezzel szerintem így van kb mindenki a fiatalok között. Ott biztos kihalófélben van a jattolás.
2023. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Pont ott kellene, mert dögnehéz csomagot hoz.
2023. ápr. 26. 12:07
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

7-es: Fizettem szállítási díjat ami annak függvényében lett kiosztva, hogy milyen nehézségű csomagot vásároltam. Vagy elértem azt az összeghatárt amitől a webshop fizeti.

Ergo én megfizettem már azt, hogy ő "dögnehéz" csomagokat hoz. Sőt, egyébként bútor cégek esetében még direkt azt az opciót választom ami felhozza nekem az emeletre - ez általában 5 ezerrel drágább is, szóval nehogy már még többet adjak.


Ami kajafutárokat illeti: nálunk 700-1600 között mozognak a szállítási díjak. Sajnos a kedvenc kajáldámból 1600 és néha tényleg csak ahhoz van kedvem. Nem vagyok hajlandó még 100-200-at erre ráfizetni.


Plusz nálunk van egy nyomi futár (érdekes mód sokak kedvence ez a futárcég) aki rendszeresen valami kifogást mond, hogy miért nem tudja felhozni nekem a csomagot és miért menjek le a kapuig. Múltkor mondtam, hogy nem tudok mert kutya-macska kering a konyhába, főzök és gyerek is sír. Erre behisztizett és levágta a csomagom a lépcsőház aljába (mondta telefonba, hogy neki nincs ideje feljönni, ledobja ide és majd jöjjek érte mikor nem sír a gyerek)... Mielőtt kérdeznétek: igen, írtam panaszt, de nyilván nem méltattak.

2023. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

"amikor alá kellett írni, akkor szoktam odaadni, de már az sincs"


Hozzám hetente jön a GLS, náluk alá kell írni. Nem papíron, hanem a kis játékukban.


Kajafutárnak szoktam adni amúgy, sima futárnak nem.

2023. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

"Kajafutárnak szoktam adni amúgy, sima futárnak nem."


Miért? A “sima futár” sem különb. Házhoz viszi a cuccot mindkettő.

2023. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!