Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Futárok nem számítanak borrava...

Futárok nem számítanak borravalóra?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat rendeltem, és látom, hogy rohannak el, mint az őrült, alig tudtam odaadni a borravalót. Régebben meg meg vártak is, hogy adok-e vagy sem :D Más világ van, vagy mi?

#borravaló #futár #sokacsomag
2023. ápr. 26. 11:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

"Miért? A “sima futár” sem különb. Házhoz viszi a cuccot mindkettő."


Nem én írtam azt a választ, de: 1. Az egyik szállítás "valós időben" történik. Normál esetben minél hamarabb meg akarod kapni az ételt és számít, hogy 10 perccel hamarabb vagy később érkezik a futár. A másik meg majd jön valamikor holnap 10 és 18 között. 2. Megaztán az ételfutárok sokszor biciklivel közlekednek és a hátukon cipelik a rendelést, nem csak beülnek az autóba.

2023. ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

"1. Az egyik szállítás "valós időben" történik. Normál esetben minél hamarabb meg akarod kapni az ételt és számít, hogy 10 perccel hamarabb vagy később érkezik a futár."


A legtöbb ételkiszállítós helyen meg van adva mennyi időre saccolják a szállítást. 10 perc annyira nem oszt-szoroz, de mondjuk fél óra igen. Nekem rendszeresen késnek ennyi kajafutárok, én nem reklamálok mert már megszoktam, de sokszor a Wolt ügyfélszolgálata önként rámír, hogy sajnálják a késést és adnak kupont kiengesztelésül. Szóval oké, oké, valós időben szállít, de nem annak függvényében fog késni, hogy adtál-e borravalót.


"2. Megaztán az ételfutárok sokszor biciklivel közlekednek és a hátukon cipelik a rendelést, nem csak beülnek az autóba."


Rendszeresen látok kocsis ételfutárokat, gondolom attól függ kinek milyen eszköz áll rendelkezésre. Őszintén szólva, ide még biciklis futár nem is jött (haha, kész túra lenne amilyen dombok vannak itt), inkább motrosok. De a lényeg igazából az, hogy ők saját kapacitásuknak megfelelően döntik el mivel szállítanak és tudják mit vállalnak. Tudják, hogy a hátukon fogják cipelni a kajákat. Miért én fizessek rá arra még borravalót, hogy ő önként választotta ezt az utazási és cipekedési módot?

2023. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Az ételfutárok sokszor kapkodnak, szerintem rengeteg ember rajtuk veri le ha az étterem kicsit lassabban készíti a kaját, mert mondjuk épp nagyobb forgalma van. Találkoztam már olyannal, hogy teljesen emberi időben hozta meg a kajámat, mégis vagy 5x bocsánatot kért hogy ilyen későn jött. Ráadásul arra is figyelnek, hogy egyben, szép állapotban érjen oda az étel. Gyros tálat szoktam rendelni és mindig szinte pontosan úgy kapom meg, ahogy a dobozba rakták, nem összevissza borulva. EZÉRT adom nekik a borravalót, a gyorsaságukért és a figyelmükért, amik tulajdonképpen plusz szolgáltatások azon felül, hogy kihozzák a kajámat.


Ezzel szemben egy GLS futár mint írták is 10-18 között kijön valamikor ráérősen, és általában nem olyan cuccot szállít, amire különösebben vigyázni kéne, hogy ne zötykölődjön. Szóval nekik nem fizetek a szállítási díjon felül, mert azon kívül hogy kihozzák, semmi pluszt nem tesznek.

2023. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13-as: ez mondjuk így érthető. Nekem sajnos volt már, hogy kiömlött a kaja (hogy ki volt a hibás, abba nem mennék bele), de már a csomagoláson látszott, hogy tiszta redva. A futár meg átadta és csak annyit mondott, hogy "hát, izé, óvatosan fogd meg mert mocskos leszel hanem".

Egy másik alkalommal egy másik futár meg legalább mondta, hogy az ügyfélszolgálatnál reklamáljak (önmagától, tehát nem néztem rá csúnyán vagy ilyensmi).

2023. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Szóval akkor azért figyelmes a futár és hív fel és hozza akár más címre is a csomagot, mert tudja, hogy kap borravalót. Nálunk nagyon rugalmas a GLS, ha felhívom, hogy hol van, odamegyek, át tudom venni a csomagot. De elég sok más futárcég is. Kaját nem szoktam rendelni.
2023. ápr. 26. 15:24
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

"Miért? A “sima futár” sem különb. Házhoz viszi a cuccot mindkettő."


Mert olvasom mindenhol a görcsöt, hogy a kajafutár magának fizeti a benzint, a tb-t, bért se kap, csak jattból él, ezért wink-wink, ne lepődjünk meg, ha beleesznek/köpnek a kajába és összefirkálják a liftet.


A GLS futárnak feltételezem a céges furgon nem a sajátja, fizetik neki a benzint, be van jelentve, szóval rendes állás, nem bassza a csomagomat bosszúból földhöz.


Adnék a sima futárnak is, ha a házhozszállítás szívesség lenne, nem egy szolgáltatás, amit kifizettem.

2023. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
85%

"Mert olvasom mindenhol a görcsöt, hogy a kajafutár magának fizeti a benzint, a tb-t, bért se kap, csak jattból él, ezért wink-wink, ne lepődjünk meg, ha beleesznek/köpnek a kajába és összefirkálják a liftet."

Ezt erősen kétlem. Egyszerűen nem lenne képes a 100-300 forintos jattokból megélni.

Ha összefirkálja a liftet az rongálás, nem véletlenül van sok liftbe/lépcsőház alján kamera. Ha ezt teszi/tenné akkor ő járna pórul, nem engem vonnak felelősségre.

Ha beleeszik a kajába akkor adott étteremnek jelzem a hiányt és ők vagy tudják hogy jól adagoltak-e nekem vagy leesik nekik, hogy ki is a húnyó és intézkednek.

Ha beleköp a kajámba azzal nyilván nem tudok mit csinálni, de erősen kétlem, hogy lenne minden kajafutár zsebébe ragasztó és tűzőgép amivel eltünteti a nyomát.

2023. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gls és a dpd futár is nagyon normális, és bár mindig sietnek, bizonyos keretek közt rugalmasak, ha hívom őket, hogy mikor jönnek, elég jól belövik az időt a címlista alapján, a nehéz csomagot pedig kérés nélkül ajtón belülre hozzák. Mindig jattolok nekik egy keveset, mert megérdemlik.

Volt, hogy, az egyikerlt huzamosabb ideig helyettesítették, hát az katasztrófa volt.

2023. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kajásnak azért adnak borravalót, mert félnek tőle, hogy különben beleköp a kajájukba. A sima futárnak azért nem adnak, mert úgyse tud semmit tenni a csomaggal, ha erősebben földhöz vágja akkor sérül a csomagolás, tehát jelenthető, ha csak gyengén akkor meg mivel be van csomagolva nem lesz úgyse baja.
2023. máj. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!