Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi mentálisan...

Miért van ennyi mentálisan beteg, viselkedési zavaros ember az utcákon, tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Ha felülök egy villamosra, vonatra tuti van egy ilyen akinek az agymenését, örjöngését kell hallgatni. A városok, utcák is tele vannak az ilyen kattant emberekkel, akik bármikor neked eshetnek ha csak csúnyán nézel rájuk. Miért van ennyi beteg ember az országban, ennyire beteg a társadalmunk?

2023. ápr. 28. 10:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%

10-re:


Egy 130e lakosú megyeszékhelyen nőttem fel. 18 év alatt rengeteget tömegközlekedtem. Utcán még csak-csak láttam/hallottam fura szerzeteket, de buszon soha. Tehát az, hogy tömegközlekedésben találkozom ilyenekkel, az kizárólag budapesti élményem.

2023. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
11-es, Budapesten 1,5-2 millió ember él, jobban feltűnnek az ilyen emberek nagyobb embertömegből, ráadásul Budapesten több egészségügyi intézmény, a város több pontján is kezel pszichiátriai betegeket, míg megyeszékhelyen van mondjuk egy központi kórház. Lehet, hogy nem is keresztezik az oda járók a napi útvonaladat.
2023. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%
A feleslegesen behajtott teljesítménykényszer kikészíti az embereket és sokukból a neveltetés hiánya is visszaköszön, - sokszor teljesen feleslegesen, gyerekes módon őrlik fel egymást, mert ettől érzik "valakinek" magukat.
2023. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
13%
A mai emberek (55-65->) nincsenek felkészülve a mai modern változásokra, és részben így reagál a szervezetük.
2023. ápr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
14-es, ez azért érdekes, mert külföldi nagyvárosokban közel sem látok ennyi hibbantat. Elég ha átmész Bécsbe és meglátod a különbséget. De akkor biztos csak a magyarok zakkannak meg a modern változások miatt. :D
2023. ápr. 29. 00:31
 16/25 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj, hogy nagyon kaotikus világban élünk. Szerintem alig van ember, akinek nincs semmilyen mentális problémája. Covid, gazdasági válság, háború, klímaváltozás, social media, mesterséges intelligencia. Egyrészt túl sok minden változik túl gyorsan. Másrészt ott a teljesítmény kényszer, elvárások. Én is szoktam látni saját magában beszélő embert tömegközlekedésen. Fiatalt is. Szomorú, de meg tudom érteni. Annyira nem döbbent meg.
2023. ápr. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%
Mert sok a beltenyészetes C. Ennyi az oka.
2023. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"mert külföldi nagyvárosokban közel sem látok ennyi hibbantat"


Hát, lehet, hogy ott jobban működik az egészségügyi, szociális ellátó rendszer, mint Magyarországon. Egy rokonom Svédországban dolgozik pszichiáterként, azt mondta, hogy óriási a különbség az ottani egészségügy és a magyarországi között, akár beteg, akár orvos szemmel is ott jobb a helyzet.

2023. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem miért kellett lepontozni, mikor a válaszom igaz és jogos. Minden vidéki faluban, van legalább 1, de inkább több olyan C, akik hangoskodnak, betegek, személyiségi, vagy mentális zavarokkal élnek, sok esetben magukra és másokra is veszélyesek. A nagyobb városok buszmegállóiban stb. Szintén találkozni egy-egy ilyen mentálisan sérült egyénnel, akik éppen herbával, vagy acetonba mártott cigivel tovább pusztítják, az egyébként is alacsony IQ szintjüket. Ennek az oka a beltenyészet. Elmagyarázom azok kedvéért, akik lepontoztak, mert valószínűleg nem értik ez mit jelent. Az alacsonyabb végzettségű társadalmi rétegekben, elsősorban a hátrányos, vagy a halmozottan hátrányos helyzetben élők körében jelentkező problémáról van szó. Feltehetően az alacsony iskolázottságnak is köszönhető, de természetesen nem csak ennek betudható, hogy a mélyszegénységben élők olyan tudatlanok sokszor, hogy nem fogják fel a rokoni kapcsolatok jelentőségét és a verfertőzés kockázatát. Sok esetben történik meg, hogy egy gyermek lefekszik a saját anyjával, nővérével, vagy unokatestvérével, S így születik gyermek. Természetesen, ez beltenyészet és nem lesz egészséges a baba. Később ezek a beteg babák is mikor felnőnek, rokonokkal közösülnek és ezért van ennyi mentálisan beteg, labilis ember szinte mindenhol. És főleg a C-k között van erre példa, fehér embereknél ilyet még nem láttam. Ez nem rasszizmus, hanem tény. Nem értem miért kell lepontozni, ha valaki nem érti, kérdezzen. Örülök, ha más ilyet nem látott még, nálunk nagyon gyakori sajnos.
2023. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak köztük vannak mentális betegek. Nyilván olyan közösségekben, ahol gyakori a közeli rokonok közötti szexuális kapcsolat, amiből gyerek is születik, halmozottabban előfordulnak örökletes betegségek, akár mentális betegség is, de nem csak emiatt alakulhat ki, sajnos. Bárcsak ilyen egyszerű lenne a dolog.

Egyébként nehezíti az ilyen betegek és családjuk helyzetét a társadalmi megítélés is. Külföldön élő rokonom mesélte, hogy ott borzasztó nagy figyelmet fordítanak a rehabilitációra, a társadalomba visszailleszkedésbe, nem csak gyógyszerezés van, itt ez lófütty...

2023. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!