Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van mizofóniás csaladtagod?

Van mizofóniás csaladtagod?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már erről. Arra gondolok, akit minden evéssel kapcsolatos hang zavar.

Nem a durva csámcsogásra szürcsölésre gondolok,hanem mikor valaki egy icipicit hangosabban nyel.(vagy például ropogtat, amit ugye nem lehet halkan, max diszkrétebben. Olyan, aki szinte csak és kizárólag egyedül szeret enni, "utálja," ha körülötte esznek.


2023. máj. 4. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Nincs.

Miért, te ilyen vagy? Vagy mi a kérdés?

2023. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, egy családdtagom ilyen.


Rá minden jellemző amit a kérdésben megemlítettem.

Csak sokan furcsán néznek rá, meg nem értik. Ezért kérdeztem, hogy ezen tud - e változtatni? Kisebb korában is ilyen volt.

2023. máj. 4. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Ha neki nem gond, tud így élni, el tudja kerülni, hogy mással egyen, akkor nem kell változtatni. De el kell neki is fogadni, hogy átlag evés bizony hanggal is jár. Ha nem tudja elfogadni magát, akkor majd segítséget kér, mikor már nagyon szenvedni fog.
2023. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Én magam vagyok ilyen, de főként csak akkor, ha úgy érzem, hogy valakivel össze vagyok zárva, tehát nem mindenkinél zavar.
2023. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Nálam a családban fura volt a viszony az evéshez. Mindenki külön evett, mintha ez valami szégyellni való dolog lenne, lehet ezért alakult ki nálam.

Tehát valamiféle testiség el nem fogadása para, egyfajta prüdéria ???! 4# voltam.

2023. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
A mizofónia egy sokkal szerteágazóbb betegség ennél, vannak bizonyos triggerek amelyek kiváltják a kellemetlen reakciót, de ezek bármilyen hangok lehetnek. Az evés a legjellemzőbb, de sokan érzékenyek pl az éneklésre, a műanyag zörgésre, stb. Jelenleg is kutatják még, keresik rá a gyógymódot. Ebből egyértelműen következik, hogy jelenleg maga a mizofónia nem kezelhető sajnos. Kognitív viselkedésterápián lehet stresszkezelést tanulni, amivel enyhíthetők a tünetek (mivel a triggerek többnyire dühöt, és diszkomfortot váltanak ki, amik bizonyos technikákkal kordában tarthatók). Én is ilyen vagyok, és édesanyám is. Ha valakit érdekel, itt részletesebben utána tud olvasni: [link]
2023. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Ja, hát engem is ingerel a kutyaugatás, zacskózörgés, lombfúvó, feleslegesen járatott motor is. Egész agresszív késztetéseim bírnak lenni ezektől. Valszeg az ilyen ember a gyűlölt kutyagyilkosok egy része is. 4, 5 voltam. Jó lenne, ha tudnák gyógyítani, nekem ezek a hangok egyfajta fájdalmat okoznak.
2023. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
De arra is szoktam gondolni, hogy azért zavarnak dolgok, mert én azok "elkövetését" nem engedem meg magamnak, mert nem tartom illendőnek, és az frusztrált, hogy mások meg de. Illetve a kutyaugatásnál sokszor a kutyák fájdalmát vélem hallani ebben és a szenvedésüket nem bírom, máskor meg simán csak fájdalmas zaj. 4,5,7 vótam.
2023. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
En vagyok az. Magas hangok, biciklicsengo es ahhoz hasonlok fizikai fajdalmat, duhot, vagy hirtelen osszerandulast okoznak. Negyven folott jott es erosodik. Egy durrdefektre meg se rezzenek de a szelcsengovel ki lehet irtani.
2023. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mizofonias vagyok,borzalmas állapot, gyerekkorom óta tart. Körülbelül 25 évig neveztek hisztisnek, kiállhatatlannak, undoknak, kényesnek. Többször dührohamot kaptam szipogás,hangos nyelés/rágás,horkolás...stb.miatt.Rengeteg munka van abban, amilyen ma vagyok és kontrollálni tudom az indulataimat.Aki nem tudja, hogy ezzel küzdök, már nem venne észre semmit.Szörnyű volt így felnőni. Édesapám és testvérem is érintett, ők enyhébben. Regényt tudnék írni...
2023. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!