Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vidéken miért b.zizzák le...

Vidéken miért b.zizzák le azt, aki nem iszik pálinkát?

Figyelt kérdés
Többször is előfordult ilyen esküvő, keresztelő, bográcsozás, stb eseményeken, hogy beszólnak, ha nem fogadod el a házi pálinkát, amit kínálnak. "Mi az hogy nem kérsz, b.zi-e vagy?"- mondják, pedig szerintem a legrosszabb ital, ami létezik a világon és sokan csak illedelmességből fogadják el.

2023. máj. 7. 08:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%
Ne menj videkre es ne baratkozz videkiekkel,mert ilyen es hasonlo elmradott hulye dolgsik vannk.
2023. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Pálinkát értelmes ember csak jóllakottan fogyaszt, csak külön jó okkal (tele a has, szeretnél közepesen bekarmolni, de annyi sör nem megy be). Esetleg ha valami durván minőségi van a pohárban, akkor kóstolgatás, vagy ha sokféle, akkor gyűszűnyi adagokban, kellő szünetet tartva, tartalmasabb sós nasikkal és sok vízzel hézagolva, de ahhoz is kell egy kedv.

Ha tudod, hogy olyan helyen készült, ahol gyönyörű, tiszta gyümölcsből készül fajélesztővel a cefre, ténylegesen le van zárva, hozzá se nyúlnak míg le nem erjed, akkor nyilván erősen megfontolandó a kóstolás a háziból is. Ha tudva tudod, hogy messze nem ilyen körülmények közt készül, és egyszer kóstoldad "az öreg nagyon jó pálinkát főz" műremeket, világosan technokolízű rohadás meg ilyesmi volt, akkor kedvesen viszontsértegetheted a hülyéket, hogy az a fura, hogy nekik ez is jó, nem az, hogy valaki nem issza az acetonos szutykot. Aztán lehet megsértődni.

2023. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Én speciál b.zi vagyok és szeretem a pálinkát, szóval nincs igazuk. Szerintem egyébként a b.zi Magyarországon már kb olyan szitokszó lett ami egyet jelent a hülye/bunkó/paraszttal. Pl:

-Adjál már a chipsedből

-De hogy adok, vegyél magadnak

-De b.zi vagy

Szinte naponta hallok ehhez hasonló párbeszédeket, amikben így használják ezt a szót. De hogy magára a kérdésre válaszoljak, szerintem Magyarországon már annyi az alkoholista, hogy az a furcsa ha nem iszol. Ők ezt nem tudják felfogni a limitált szellemi képességeikkel, hogy valaki nem iszik. Nem szabad velük foglalkozni. Én az ilyenekre annyit szoktam mondani hogy "látod" vagy "ez van" vagy ha nagyon erősködnek akkor "majd legközelebb".

2023. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%
Mert ostoba visszamaradott fidernyákok.
2023. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

Sajna ez egy igénytelen nép. AKi nem tart a csordával, az jelzőt kap önmagáraa. Ki ezt használja.

Értelmetlen ez a társadalom, pedig nem menő a pia, a részegség egy civilizált országban, csak a magyaroknál.

2023. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%

A házi, pancsolt sz.rok legalább annyira kockázatosak, ha nem kockázatosabbak mint a (teljes joggal) tiltott és visszaszorított otelló, delaware és noah "borok".

A metil-alkohol (maradvány) és annak egészségügyi kockázataira gondolok.

Ha nem kockázatosabbak! Egy-egy jól sikerült főzetben simán lehet akkora dózis amennyi több hektó otelló "borban" sincs.

Néha orosz rulettezek én is, de inkább udvariasan kitérek előle, szerzek egy Unicumot, onnantól van alibim, ne keverjük a dolgokat.

Egyébként mindenféle alkoholos italt szeretek, ha jó a minősége és megfelelő időben kínálják.

A jó pálinka például teljesen korrekt aperitif, magyaros ételek előtt.

Egyébként miért nem kocsival jársz ezekre az alkalmakra? Az is teljesen jó mentség.

2023. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te merre jársz, vidéki vagyok, de itt nem szokták bu.zizni azt aki nem iszik..
2023. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én se iszok alkoholt már néhány éve, de még nekem se mondtak ilyet. Mondjuk, volt olyan, akinek többször is el kellett magyarázni, hogy egy betegség miatt nem ihatok, de végül megértette nagy nehezen. Érdekes, mert még a falusi rokonaim is megértették elsőre, csak egy-két utcabeli volt, aki egy darabig próbálta tukmálni a piát. Embere válogatja, hogy ki hogy reagál arra, hogy nem iszol! Az értelmesebbek elfogadják! Válogasd meg a társaságod!
2023. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%
Nekem gyerekkoromtól tukmálta nagybátyám az alkoholt, és én voltam a sznob meg a prűd amiért sosem kértem. Mondanom sem kell, hogy nem tartom vele a kapcsolatot... Hányingerem van az olyanoktól, akik odáig terjednek agyban, hogy ők szeretnek valamit, és aki nem, az defektes. Szerintem az ilyen emberek egyszerűen korlátoltak és hülyék, sajnálom. Aki meg egy gyerekre akar ilyeneket erőltetni, hátványozottan hülye...
2023. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Falun lakom, de ilyesmiről még nem hallottam.
2023. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!