Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kükföldön lakó barátnővel...

Kükföldön lakó barátnővel szerintetek ezek alapján hogy lehetne megoldani a találkozást?

Figyelt kérdés

Tl,dr: túl messze lakik ahhoz hogy szállás nélkül meglátogassam, de náluk nem aludhatok mert a párjával utáljuk egymást


Ő nem hajlandó Magyarországra jönni, mert amíg itt lakott sokat szenvedett az anyagiak miatt szinte egész életében, szóval számára ez ilyen traumatikus élmény lehet, amit elfogadtam. Eddig az volt, hogy kimentem hozzá pár napra évente párszor, esetenként ő állta az utazás költségeit, kárpótlásként. Viszont nemrég összeköltözött a párjával, akivel nagyon rossz a viszonyom, mert egyáltalán nem tartom jó embernek (találkoztam is már vele), és ő is tudja hogy enyhén szólva megvan róla a véleményem. Tehát egyikőnk sem akarja látni a másikat. Gondolkozom a külföldre költözésen (nem emiatt, nyilván) ami ugye megoldaná a dilemmát. De ez nagyon képlékeny, egyelőre nem tudom elhatározni magam, plusz még 2 évet biztosan tanulok, utána lehet hogy átképzem magam mert nem szeretem a szakmámat, az megint több év... Szóval erre nem lehet apellálni. Marad az az opció, hogy ha találkozni akarunk, akkor kiveszek egy hotelszobát valahol a városban, és úgy találkozunk. De ez ugye rohadt drága... Max úgy tudnám elképzelni, hogy felezzük a költségeket, mert mégiscsak mindkettőnk érdeke. Nem tudom. Ha van valami ötletetek vagy tanácsotok kérlek ne tartsátok magatokban.



2023. máj. 16. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jó tanács: ne költözz ki külföldre egy olyan barát miatt, akinek éppen csak annyira vagy fontos, hogy csak akkor találkoztok, ha te teszel erőfeszítéseket.
2023. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmiképpen sem miatta költöznék ki, ezt írtam is, csak azért hoztam fel hogy ezt a lehetőséget is átrágtam már, hátha valaki ajánlaná. Rengeteg érv szól mellette és ellene is igazából, csak nem akartam kifejteni mert így is hosszú lett a kérdés, meg ez már inkább gazdaság/politika.
2023. máj. 16. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
rbnb
2023. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kifogása van arra, hogy ő miért nem jön, véletlenül se az az igazi ok, hogy lusta ugyanazt megtenni érted, amit te megteszel érte...
2023. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mért futsz olyan ember után, akinek annyit se érsz, hogy meglátogasson téged? van pénze, van ideje is, akkor ez így nem barátság, csak néha nagylelkű veled és kiutaztat magához, hogy szórakoztasd őt egy picit. ha meg ma már gazdag (csak úgy zsebből kifizeti a kintlétedet, nem csóró az tuti), akkor meg lépjen már túl a "traumatikus élményen" hogy kölyökként nem volt a családjának pénze... ócska kifogás, ne mentegesd őt. engem meg megvertek a nácik, de ha olyan kéri, akkor igenis visszamegyek érte magyarországra is.
2023. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!