Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem sikerült egy vizsgám, s...

Nem sikerült egy vizsgám, s magam alatt vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap beugróztam egy tárgyból, de sajnos nem lett meg, így ugrott a vizsgalehetőség is. A csoportból szinte mindenkinek sikerült, boldogok, én meg itt vagyok szégyenemben, mivel a nevem is látszik az eredmény mellett. Hogyan emésszem meg?
2023. máj. 17. 15:20
 1/8 A kérdező kommentje:
El is gondolkoztam, hogy talán jó helyen vagyok-e.
2023. máj. 17. 15:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is tudatosítsd magadban, hogy ez csak egy vizsga. Hosszú távon ezek a dolgok semmit sem számítanak. Más is bukott már meg, és aztán mégis valahogy ember lett belőle. Másrészről, ha nagyon nyomaszt a dolog, csinálj valamit, ami eltereli a gondolataidat, és ad valami sikerélményt. Kockulj, főzz, menj el sétálni, sportolj stb.
2023. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Felveszed újra a vizsgát és folytatod rá a tanulást.


Kezem-lábamra szükségem lenne, hogy megszámoljam hány vizsgán buktam meg életem során, de végül egy top 80-as külföldi egyetemen csináltam a mestert cum laude átlaggal. Nem kell mindenből egyből átmenni, az számít csak, hogy legkésőbb az utolsó vizsgalehetőségen milyen jegyet kapsz.

2023. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. De nem lehet. Hiszen nem sikerült a beugró. Így csak jövőre lehet. ☹️
2023. máj. 17. 15:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint a 3-asnak.
2023. máj. 17. 15:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen beugró az, amit egyszer lehet csak megpróbálni szemeszterenként...? Én azért megnézném az egyetem szabályzatát, hogy ez mennyire szabályos. Két magyar egyetemre is jártam, de nálunk a beugró mindig a vizsga előtt volt közvetlen, amit minden vizsgaalkalommal teljesíteni kellett, hogy megpróbálhasd. Ettől függetlenül ugyanúgy megvolt a 3 vizsgalehetőség.


Ha pedig szabályos, akkor felveszed jövőre újra. Egy tárgyból én is kénytelen voltam ezt csinálni anno.

2023. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a hatossal. 3 vizsga lehetőség van egy félévben. Ahhoz hogy 3x vizsgázhass 3 beugró is kell.

Járj utána, ne hagyd magad. Puncsolj a tanárnál hogy hadd próbálkozz. Vedd kezedbe a dolgot.

2023. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az én hibám abszolút. Sajnos utolsó pillanatban vettem fel. Több lehetőség már nem volt. Lehet írok holnap a tanárnak, de sok esélyt nem látok rá.
2023. máj. 17. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!