Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van, aki otthagyta az...

Más is van, aki otthagyta az egyetemet, s azóta boldogabb?

Figyelt kérdés
Jártam 1 évet, de nem bírtam az állandó nyomást, így otthagytam, elmentem dolgozni, szakmát tanulni. Ebbe is belefektetem az energiát, mégis sokkal jobban érzem magam, nincs az a teher, ami az egyetemnél együtt járt. Most ez általános jelenség, vagy keményebb lesz a munka világa is?
2023. máj. 18. 02:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%
Hat teher alatt no a palma. Most jo mert letetted, de ne sirja nekunk h gagyi fos munkakkal elbasztad a fiatalkorodat amikor volt ra lehetoseged, hogy valami ertelmes kepzest is kapj
2023. máj. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Inkább kibírtam azt a 3 évet most pedig bruttó 1,2 milliót keresek 3 éves tapasztalattal home officeból napi 3-4 óra tényleges munkával egy multinál Data Scientistként de te tudod, ha neked bejött amit most csinálsz akkor hajrá!
2023. máj. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki masban leli meg a boldogságát. Engem a lazább munka boldogabbá tesz, de a párom azt mondta, ő nem tudna egy irodaban ülni, ő fizikai munkat végez, az teszi boldoggá.
2023. máj. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most csak egy szakot hagytam ott, jövőre kezdek újat. A munkához, amit végezni akarok, muszáj a diploma.
2023. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én. Még 2017-ben, 3 félév után. Turmizmust tanultam. Ha lenne diplomám, akkor most szállodai recepciós lehetnék, vagy valamilyen turizmussal kapcsolatos cégnél back office munkatárs ugyanannyi pénzért, mint most érettségivel egy másmilyen cégnél.


Nem mindenki a mérnökinfót hagyja ott, nem tudom, miből gondolja ezt néhány válaszoló, hogyha te nem hagyod ott akkor egymilliót fogsz keresni :D


Amúgy az én okom a pánik volt. Eleve nem is akartam egyetemre menni, mert utálok tanulni és csak családi nyomás volt, ment az elvárás persze, hogy mindenre járjak be és ötöseim legyenek csak, meg én legyek ott a legnépszerűbb csaj, hát ez nekem nem ment, csak letaszított a mélybe.

2023. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Jogász szakot hagytam ott. Tiszta beltenyészet volt. Mindenkinek volt előmelegített helye valahol, ahol majd dolgozhat a végzettségével. Nekem nem. Elment az egésztől a kedvem. Azért dolgozzak 2 munkahelyen hogy fizessem a tandíjat a nagy semmire. A busz költséget se érte volna meg az egész képzés..

Boldogabb nem lettem, hogy otthagytam, de legalább a pénzem megmaradt és nem kellett tovább annyit dolgoznom.

2023. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én szeretek tanulni. Az egyetemre is úgy mentem, hogy ez biztosan érdekes lesz. Aztán csak a magoltatás ment.
2023. máj. 18. 13:59
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
nemtom h mi ez a "magolás" duma, de az a tanulást jelenti, igen megkell tanulni az új infót, a tudás nincs "benned" azt bekell vinni
2023. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#1 uuuff... hétköznapi nap hajnal 3kor elpazarol fiatalságról és tönkrement életről írni egy pozitív hangvételű kérdés alatt.... jól vagy?
2023. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, egyébként én tanárszakot (bölcsészkar) hagytam ott. Gimnáziumban végig tanár akartam lenni, elég határozott elképzelésem volt erről, meg voltam győződve arról, hogy nekem ez lesz az ideális, érdekelt a tanítás, oktatás, pedagógia, pszichológia és a két tantárgyam is. Az első pár hét még egész jól telt, aztán az első félév végére már biztos lettem abban, hogy nem folytatom tovább. Rájöttem, hogy mégsem ez érdekel, azt éreztem, egy csomó mindent megtanultatnak, de semmi értelme az egésznek, ugye bölcsészkaron voltam, rá kellett jönnöm arra, nem is vagyok én annyira humán beállítottságú, mint hittem. Meg hát ami megy az oktatásban, már végleg elvette a kedvem mindentől, már biztosan nem lennék tanár soha.
2023. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!