Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak "életpárti" nőgyógyászo...

Vannak "életpárti" nőgyógyászok, vagy ez ritka? Rezidenseknek kötelező abortuszt végezni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy esetleg maximum(!) csak vészhelyzetben - pl erőszak, betegség- vállalnak abortuszt, egyébként megtagadják. Vagy pedig még ezt sem vállalják be. Vannak ilyen nőgyógyászok?

A rezidenseknek kötelező abortuszt végezni?



2023. máj. 20. 08:44
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%

Azt kell csinálni, ami a feladat.

Ha valaki ilyen pályára áll, azért tájékozódik előtte, hogy ez mivel jár, vagy ha nem, akkor menet közben lehet pályát/szakiranyt váltani.


Amúgy egy abortusz még nem a világ vége a szektorban.

A sima sebészek, akik pl onkológiai betegeket mutenek és felnyitjak és minden mindennel osszekapaszkodik az elfajult daganat miatt, az azért sokkal rosszabb. Meg a sebészek(általános és baleseti egyaránt), ők híresen rottyon vannak lelkileg. Nőgyógyászok közt én nem hallottam ennyire lelki beteg emberekről.

2023. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Ismerek egy sebészt, elég cinikus az biztos, gondolom ki van égve, hiába szereti a munkáját
2023. máj. 20. 10:17
 3/49 anonim ***** válasza:
93%

Én ismertem egy ilyen orvost, erkölcsi okokból nem végzett abortuszt soha.

Nem volt belőle semmi probléma egyébként, korházon belül voltak más orvosok akik elvégezték, tehát a betegeknek nem volt belőle hátránya. Ez az egy orvos volt aki így döntött.

2023. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyeneket nem szabadna orvosnak engedni.
2023. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
47%

5.


Egyrészt oda kellene végre eljutni, hogy az emberéletet nem tartjuk fontosabbnak, mint az állatok életét......


Másrészt az a SZENT magzat foganhatott erőszakból, foganhatott nagyon rossz körülmények közé pl. VÉDEKEZÉS ELLENÉRE, foganhatott rákos nő szervezetében.

2023. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
41%
És a szegény növényekkel mi van?! Gyilkos vegánok, pfújj...
2023. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
15%
Tehát ha jól értem a nézetedet, akkor te egy közeli rokon helyett egy kiskutyát választanál, hogy maradjon életben, ha dönteni kéne?
2023. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
39%

8


Tudtommal azt írtam, hogy az állat élete is van olyan értékes, mint az emberé. Pláne egy embrióé, pláne, amelyik erőszakból fogan.....

2023. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
14%
Azt állítod, hogy ugyanolyan értékes, akkor hagynád meghalni mindkettőt? A rokonod és a kiskutyát?
2023. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
63%

Másik válaszoló vagyok, de hadd reagáljak a rokon és a kiskutya kérdésére.


Ha mindkettő egyformán értékes, akkor nem szabad döntenie egy elfogult embernek: azaz nekem, mivel az egyik fél a rokonom. Ugyanígy a kiskutya gazdájának sem szabad döntenie, mert neki lehet ugyanolyan családtag a kiskutya, mint nekem a rokonom. Minket ki kell zárni. Ha ez nem valósul meg, akkor a két élet egyenjogúsága sem áll fent.

2023. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!