Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak "életpárti" nőgyógyászo...

Vannak "életpárti" nőgyógyászok, vagy ez ritka? Rezidenseknek kötelező abortuszt végezni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy esetleg maximum(!) csak vészhelyzetben - pl erőszak, betegség- vállalnak abortuszt, egyébként megtagadják. Vagy pedig még ezt sem vállalják be. Vannak ilyen nőgyógyászok?

A rezidenseknek kötelező abortuszt végezni?



2023. máj. 20. 08:44
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
27%

"Ha nem vetetnek el egy egészséges magzatot, megszületik és akár 90 évet is élhet."


Ez így van, de és? Ezzel kb azt írod le, hogy ha felkapcsolod a villanyt, fel lesz kapcsolva.


A szülést, gyerekvállalást is sokan megbánják, éd ott nem csak a nő élete megy tönkre.

2023. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
44%

Nyilván sokan megbánják a szülést. De ebből nem következik, hogy rossz szülő lesz valaki. Ha van becsületérzés benne és nem idegbeteg, akkor nem fogja bántani azt a gyereket és rendesen felneveli.

Érdekes módon sokszor azok bánják meg a gyerekvállalást, akik tervezték azt. Sok ember nem bírja a kisgyerekeket, a velük járó gondokat, felelősséget, de előre sokszor ebbe nem gondolnak bele. Szerintem sok szülő van így ezzel, de erről tabu beszélni.

2023. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
42%

Egyébként a kérdésre a válasz: igen, vannak. Itt lehet az európai arányokat is megnézni:

[link]

2023. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy így felkavarja az állóvizet a kérdés. Egyébként igeny az egyik válaszolónak igaza van, hogy érdekes erkölcsi felvetés amit kérdeztem, és miért ne lehetne erről beszélgetni??

Aki azt mondja, van másik terület ahol ezt nem kell megcsinálni, annak igaza van, de szerintem itt a gyermek fejlődésének és születésének csodája miatt mennek szülés nőgyógyásznak. És nyilván meg lehet a személyes véleményük a művi vetélésről is.

Egyet értek, hogy a lengyel példa a legrosszabb a világon. Nem lenne egyszerűbb az ingyenes, vagy 70 százalékos támogatás a fogamzásgátló eszközökre?? De igen, egyszerűbb lenne, de nem az emberek későbbi lelkiállapota a fontosabb a vezetőknek.

2023. aug. 5. 19:04
 45/49 anonim ***** válasza:
66%
Én se vagyok abortusz párti, de nem értem meg azt sem, hogy miért nincs ingyenes fogamzásgátlás biztosítása a szegénységben élők számára. 10 db koton több ezer forint . Ezt sokan nem tudják kifizetni . Inkább támogatni kéne ezeket itthon. Aki fiatalon szül hátrányos helyzetben, annak itthon sajnos nincs jövője .
2023. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező! Általában azokban az országokban, ahol betiltják az abortuszt, hajlamosak a fogamzásgátlás korlátozására is. Ez általában a bigott katolicizmus miatt van, hogy sok a hívő az országban.

Írország a másik ilyen európai ország. Ott dolgozó magyarok írták kb. 10 éve, hogy sok patikában, üzletben nem lehet gumit kapni, az orvosok többsége nem hajlandó fogamzásgátlót felírni. Kisebb településen gond lehet bármilyen fogamzásgátló eszköz beszerzése. Az ország tele van fiatal leányanyákkal emiatt.

2023. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Az ír esetről még nem is hallottam! Hát sajnálom, hogy ilyen is van.
2023. aug. 5. 20:06
 48/49 anonim ***** válasza:
48%

Próbáltam megkeresni a beszélgetést (valami blogban vagy fórumon olvastam kábé 10 éve), de sajnos már nem találom.

Azóta remélem, javult ott a helyzet. De odautazni pláne dolgozni úgy érdemes, hogy az ember vigyen egy rakat óvszert vagy fogamzásgátló tablettát, biztos ami biztos.

2023. aug. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes, hogy a déli országokban ( Spanyolország, Olaszország , Portugália)viszont nincs ilyen . Pedig ők is nagyon vallásosak.
2023. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!