Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak "életpárti" nőgyógyászo...

Vannak "életpárti" nőgyógyászok, vagy ez ritka? Rezidenseknek kötelező abortuszt végezni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy esetleg maximum(!) csak vészhelyzetben - pl erőszak, betegség- vállalnak abortuszt, egyébként megtagadják. Vagy pedig még ezt sem vállalják be. Vannak ilyen nőgyógyászok?

A rezidenseknek kötelező abortuszt végezni?



2023. máj. 20. 08:44
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
22%
Az abortusznal az nem mindegy, hanyadik hetig. 12 hetig erkolcsi vitarol van szo, onnantol pedig egy erzo es elo lenyrol, aki erez, es kinhalalt hal.
2023. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
41%

31

Erkölcsi vita volna az, hogy a nőknek is jár-e az önrendelkezési jog? Úgy vélem, hogy nem. Egy alapvető emberi jogról beszélünk.

A magzat pedig 12 hetesen és egy percesen nem fog hirtelen egy érző emberi lénnyé válni.tudomanyosan bizonyított tény, hogy a magzatok a második trimeszter végefelé kezdenek el egyáltalán érzékelni, de a "halált" akkor sem lennének képesek felfogni.

2023. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
39%
Mi a fészkes fenéért kellett ezt az elejétől meddő vitát újranyitni?! Menjen szépen mindenki a dolgára. Én biztos, hogy moderálnám a szándékos provokációból kiírt kérdéseket és azok újboli kiemelését.
2023. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
47%

33-as. Ez egy érdekes erkölcsi dilemma, miért ne lehetne erről vitatkozni?

A személyes véleményem az, hogy akinek erkölcsileg nem fér bele az abortusz végzése, az ne menjen erre a szakterületre. Hiszen lehet, hogy a képzése során nem tudja elkerülni, hogy ilyet végezzen. Annyi más szakterületre is lehet szakosodni.

2023. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
0%

34 miért lenne erkölcsi dilemma az, hogy a nőknek is ugyanúgy jár az önrendelkezési jog?

Ez az alapvető emberi jogok egyike, nehogy már vita legyen arról, hogy nőként élhetek-e az ALAPVETŐ EMBERI JOGaimmal...


A válaszod második részével egyet értek. Aki képtelen felfogni az általam fentebb említett dolgot, az inkább ne legyen nőgyógyász, mert az kicsit olyan lenne...mintha mondjuk megrögzött vegetáriánusként hentes lenne az ember, vagy húsbolttal rendelkezne.

2023. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
89%

Csak mondom, az is abortusz, amit elhalt magzaton végeznek.

Én ismerek ilyen orvost, ráadásul közkedvelt, köztudott róla. Elhalt magzaton ő is elvégzi a műveletet.

2023. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
59%
36-os: Az elhalt magzat más. Ott szegény spontán meghalt. Van, hogy nem indul be a vetélési folyamat, nem jön ki a méhből. Ilyenkor ki kell szedni, mert az anya is meghalna. Technikailag ugyanaz a műtét, de itt nem az orvos kezétől pusztul el a magzat.
2023. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
50%
Aki nem akar abortuszt végezni, menjen dadusnak, ne orvosnak.
2023. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
26%

35-ös: Ha hiszed, ha nem én egy feminista vagyok. Fontosnak tartom az emberi jogokat. Az abortuszt mégse szeretem. Nem tiltanám be egyébként, mert kisebb rossznak tartom, ha legalizálva van. Ennek ellenére nem szeretem, ha sokan azért szakíttatnak meg egy terhességet, mert a gyerek valójában útban lenne. Pl. zavarná a szülők karrierjét, kényelmetlen lakhatási körülményeket teremtene, stb. Ilyen esetben jobb örökbe adni, mint elvetetni.

Nagyon nem tetszik az az irány, amit egyes konzervatív kormányok csinálnak (pl. a lengyel). Ezzel nem lehet eredményt se elérni. Egyedül a magzati élet becsületével, tiszteletével lehet.

Ha nem vetetnek el egy egészséges magzatot, megszületik és akár 90 évet is élhet. Ezért nem tudnék ilyet tenni. Sok nőnek egyébként később komoly bűntudata lesz emiatt. Nyilván ez szemlélet kérdése is, akinek nem más a magzat, mint egy sejtcsomó, az valószínűleg nem fog ilyet érezni. Az orvosok is ilyenek. Az egyik nyugodtan alszik az abortuszok végzése miatt, a másik nem hajlandó ilyet végezni. Ráadásul nem biztos, hogy az utóbbi valami vallási fanatikus. Én se vagyok hívő.

2023. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
38-as: Az orvosláson belül sok olyan terület van, ahol nem kell abortuszt végezni. Sőt, a többség olyan.
2023. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!